|
Fornavn
|
Efternavn
|
Titel
|
Kontakt
|
|
Aaja
|
Chemnitz
|
Medlem af Folketinget (IA)
|
|
|
Zoé Elkær
|
Nicot
|
Politisk assistent (ALT)
|
|
|
Zenia
|
Stampe
|
Medlem af Folketinget (RV)
|
|
|
Zenia
|
Eriksen
|
Assisterende driftscontroller
|
|
|
Zara Forup
|
Yetiskin
|
Folketingsbetjent
|
|
|
Zakaria
|
Saleh
|
Sekretariatsleder (IA)
|
Tlf: +45 3337 5402 Send email Sekretær for Aaja Chemnitz
|
|
Zahra Nazish
|
Hussain
|
Udvalgsassistent
|
|
|
Wimonlak Chumphon
|
Wagner
|
Husbetjent
|
|
|
William Kierstein
|
Nordby
|
Studentermedarbejder (DD)
|
|
|
William
|
Kyllesbech
|
Folketingsbetjent
|
|
|
Vivian
|
Brodersen
|
Kontorfuldmægtig
|
|
|
Villads Engel
|
Pedersen
|
Kommunikationskonsulent
|
|
|
Vilhelm Madsen
|
Sjö
|
Studentermedhjælper (KF)
|
|
|
Viktor
|
Hallum
|
Journaliststuderende (DD)
|
|
|
Viktor
|
Bournonville
|
Pressemedarbejder (SF)
|
|
|
Victoria
|
Velasquez
|
Medlem af Folketinget (EL)
|
|
|
Victoria
|
Hedegaard
|
Fuldmægtig
|
|
|
Vibeke
|
Hald
|
Gruppesekretær og sekretær for Folketingsgruppen (V)
|
Tlf: +45 3337 4608 Send email Sekretær for Lars Christian Lilleholt
|
|
Vibe
|
Rosengaard
|
Medlemssekretær (LA)
|
Tlf: +45 3337 4956 Send email Sekretær for Henrik Dahl Sandra Elisabeth Skalvig Steffen W. Frølund
|
|
Ulricha Ferdinandsen
|
Bodenhoff
|
Politisk konsulent (M)
|
|
|
Ulrica
|
Helgesson
|
International chef (KF)
|
|
|
Ulla Guldal
|
Stefansen
|
Kontorfuldmægtig
|
|
|
Ulla
|
Østergaard
|
Kommunikationschef (M)
|
|
|
Ulla
|
Raaschou
|
Medlemssekretær (DD)
|
Tlf: +45 3337 5753 Send email Sekretær for Susie Jessen Kim Edberg Andersen
|
|
Ulla
|
Møller
|
Dokumentredaktør
|
|
|
Uffe
|
Rasmussen
|
Controller
|
|
|
Tyra
|
Møll-Holst
|
EU-student
|
|
|
Troels T. Gamst
|
(DF)
|
Faglig konsulent (DF)
|
|
|
Troels Steen
|
Tvergaard
|
Chefkonsulent (V)
|
|
|
Troels Lund
|
Poulsen
|
Medlem af Folketinget (V) Vicestatsminister og forsvarsminister
|
|
|
Troels
|
Gamst
|
Folketingsbetjent
|
|
|
Trine Pertou
|
Mach
|
Medlem af Folketinget (EL)
|
|
|
Trine Asp
|
Buchardt
|
Økonomimedarbejder (S)
|
|
|
Trine
|
Bramsen
|
Medlem af Folketinget (S)
|
|
|
Tove
|
Jordal
|
Referent
|
|
|
Torsten Schack
|
Pedersen
|
Medlem af Folketinget (V)
|
|
|
Torsten
|
Gejl
|
Medlem af Folketinget (ALT)
|
|
|
Torben Skovgaard
|
Andersen
|
Vicedirektør
|
|
|
Torben Peter
|
Mikkelsen
|
Chefkonsulent
|
|
|
Torben
|
Vigh
|
Folketingsbetjent
|
|
|
Torben
|
Pihl
|
Driftassistent
|
|
|
Torben
|
Olsen
|
Systemprogrammør
|
|
|
Torben
|
Kristiansen
|
Snedker
|
|
|
Torben
|
Frimer-Larsen
|
Chefkonsulent
|
|
|
Tommy M.
|
Sandau
|
Overvagtmester
|
|
|
Tommy
|
Jørgensen
|
Kontorkonsulent
|
|
|
Tommie
|
Jensen
|
Folketingsbetjent
|
|
|
Tomasz
|
Kulik
|
Sikkerhedsvagtelev
|
|
|
Tomas
|
Klement
|
Inventarbetjent
|
|
|
Tomas
|
Heron
|
Fuldmægtig
|
|
|
Toke
|
Lotz
|
Valgkamps- og eventansvarlig (ALT)
|
|
|
Tobias Østergaard
|
Kirstein
|
Udviklingskonsulent
|
|
|
Tobias Jæger
|
Pagh
|
Akademisk student (LA)
|
|
|
Tobias Grotkjær
|
Elmstrøm
|
Medlem af Folketinget (M)
|
|
|
Tobias
|
Clausen
|
International politisk rådgiver (EL)
|
|
|
Tiuri
|
Ljunggren
|
Kampagnemedhjælper (SF)
|
|
|
Tine
|
Michelsen
|
Folketingsbetjent
|
|
|
Tina Hostrup
|
Hauer
|
Kontorfuldmægtig
|
|
|
Tina
|
Larsen
|
Kontorfuldmægtig
|
|
|
Tina
|
Jensen
|
Kontorfuldmægtig
|
|
|
Tina
|
Grønlund
|
Udvalgssekretær
|
|
|
Tina
|
Dûrr
|
Husbetjent
|
|
|
Thøger
|
Lund-Sørensen
|
Politisk rådgiver (SF)
|
|
|
Thøger
|
Lautrup
|
Politisk rådgiver og international projektmedarbejder (SF)
|
|
|
Thor Christian
|
Stenbæk
|
Digital medarbejder (DF)
|
|
|
Thomas Skriver
|
Jensen
|
Medlem af Folketinget (S)
|
|
|
Thomas Helt
|
Pedersen
|
Teamkoordinator (S)
|
|
|
Thomas Hald
|
Philipsen
|
Praktikant (SF)
|
|
|
Thomas Bro
|
Sæhl
|
EP--Presseansvarlig (S)
|
|
|
Thomas
|
Schønning
|
Videojournalist (V)
|
|
|
Thomas
|
Monberg
|
Medlem af Folketinget (S)
|
|
|
Thomas
|
Jensen
|
Medlem af Folketinget (S)
|
|
|
Thomas
|
Jensen
|
Tapetserer
|
|
|
Thomas
|
Jakobsen
|
Driftsassistent
|
|
|
Thomas
|
Hjortevang
|
Systemprogrammør
|
|
|
Thomas
|
Danielsen
|
Medlem af Folketinget (V) Transportminister
|
|
|
Thilde
|
Nepper
|
Kontormedhjælper (SF)
|
Tlf: +45 3337 4446 Send email Sekretær for Marianne Bigum
|
|
Thilde
|
Barfod
|
Akademisk praktikant (SF)
|
Tlf: +45 3337 4429 Send email Sekretær for Theresa Berg Andersen
|
|
Theresa Berg
|
Andersen
|
Medlem af Folketinget (SF)
|
|
|
Theresa
|
Scavenius
|
Medlem af Folketinget (UFG)
|
|
|
Thea Cecilie Langebek
|
Andresen
|
Kommunikationsstudent
|
|
|
Thea
|
Halse
|
Udvalgssekretær for skatteudvalget
|
|
|
Thanjira
|
Jensen
|
Husbetjent
|
|
|
Tatiana Edgarovna
|
Olinch
|
Økonomimedarbejder (S)
|
|
|
Tanja
|
Larsson
|
Medlem af Folketinget (S)
|
|
|
Tahiya
|
Lukio
|
Husbetjent
|
|
|
Søren Peter
|
Jensen
|
Medlemssekretær (DF)
|
Tlf: +45 3337 5113 Send email Sekretær for Morten Messerschmidt Mikkel Bjørn
|
|
Søren Pers
|
Kaltoft
|
Fuldmægtig
|
|
|
Søren Martin
|
Jørgensen
|
Studentermedhjælper (KF)
|
|
|
Søren Loft
|
Andersen
|
Servicemedarbejder (RV)
|
|
|
Søren Guldager
|
Olsen
|
Bygningskonstruktør
|
|
|
Søren Egge
|
Rasmussen
|
Medlem af Folketinget (EL)
|
|
|
Søren Bjarke
|
Laugesen
|
Chef for Organisation, og It (KF)
|
|
|
Søren Bang
|
Andersen
|
Referent
|
|
|
Søren
|
Væver
|
Kommunikationschef
|
|
|
Søren
|
Vandsø
|
Generalsekretær (KF)
|
|
|
Søren
|
Thomsen
|
Folketingsbetjent
|
|
|
Søren
|
Søndergaard
|
Medlem af Folketinget (EL)
|
|
|
Søren
|
Lousdal
|
Student (V)
|
Tlf: +45 3337 4502 Send email Sekretær for Linea Søgaard-Lidell
|
|
Søren
|
Koushede
|
Sekretariats- og protokolchef
|
|