Efter afstemningen i Folketinget ved 2.
behandling den 12. december 2017
Forslag
til
Lov om indfødsrets meddelelse
§ 1.
Indfødsret meddeles:
1) Fardoza
Abade, Fredericia.
2) Mahnoor
Abbas, Odense.
3) Samir
Abdalas, København.
4) Mamed
Sulaiman Abdalla, København.
5) Alaa
Abdallah, Ringkøbing-Skjern.
6) Hiba
Abdallah, Ringkøbing-Skjern.
7) Woroud Ezzat
Kamel Abdelhasan, København.
8) Ahmad
Abdella, Allerød.
9) Mohamed
Hassane Ahmed Abdelrasoul, Sermersooq.
10) Ali
Abdelrazaq, Tårnby.
11) Hassan Soud
Abdelrazzak, Tårnby.
12) Mohamed
Mamdouh Rashed Abdelsalam, København.
13) Isir Shariff
Abdi, København.
14) Semir
Abdiji, Herlev.
15) Leema Abdol,
Sønderborg.
16) Somayeh
Abdolmaleki, Aarhus.
17) Betul
Abdul-Al Hussein, København.
18) Hodan Ali
Abdule, Aarhus.
19) Esin
Abdulghani, Slagelse.
20) Akeel Taher
Ahmad Abdullah, Brøndby.
21) Delshad Amin
Abdullah, Ballerup.
22) Zain
Abdullah, Silkeborg.
23) Ayan
Abdullahi, Aalborg.
24) Shamso Osman
Abdullahi, København.
25) Amina
Abdullahi Hussein, København.
26) Hodan
Abdullahi Hussein, København.
27) Naja
Abdullatif, Helsingør.
28) Mohamad
Monzer Abdulmoniem, København.
29) Jan Khaled
Abdulrahman, Favrskov.
30) Ena
Abduzaimovic, Odense.
31) Mirna
Abduzaimovic, Esbjerg.
32) Mortaza
Abed, Hvidovre.
33) Fowsio Ahmed
Abocar, Gentofte.
34) Feven
Abraham, København.
35) Billie Lynn
Abrams, Allerød.
36) Yoav Abras,
Aalborg.
37) Veziha
Abtahi, Roskilde.
38) Emily Zaher
Abu Lail, Kolding.
39) Maria
Abu-Ramadan, Kolding.
40) Istaahil
Wali Abaas, Herning.
41) Jacqueline
Anne Maria Acda, København.
42)
András Sándor Ács, Vordingborg.
43) Kaida Adel,
Aarhus.
44) Robert Dale
Aden, Vesthimmerland.
45) Sahra Miri
Aden, Holstebro.
46) Nerma
Adilovic, Aalborg.
47) Femi Adisa,
København.
48) Andrei
Adonis-Ganea, København.
49) Abdikarim
Mohamed Afrah, Aarhus.
50) Ghani Afzal,
København.
51) Hiba Afzal,
København.
52) Nabila
Agazadeh, Slagelse.
53) Armaghan
Agharazi, Odense.
54) Vezir
Agovic, Vejle.
55) Mia
Agustina, København.
56) Wendy
Agyekum, København.
57) Jean-Claud
Grandy Agyemang, Ishøj. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
58) Maryam
Ahangar, Holbæk.
59) Spogmay
Ahengar, Randers.
60) Asos Pirot
Ahmad, Helsingør.
61) Mohammad Ali
Ahmad, Aarhus.
62) Silan Hassan
Ahmad, Køge.
63) Suhad
Mohammed Ahmad, Tårnby.
64) Tabish Ahmad
Akhizada, Egedal.
65) Aziza
Ahmadi, København.
66) Mariyam
Ahmadi, Sønderborg.
67) Nazifeh
Ahmadi, Aarhus.
68) Ajmal
Ahmadzai, Frederikssund.
69) Abdi Fahed
Ahmed, Aarhus.
70) Abdimalik
Yassin Ahmed, Odense.
71) Fatima Frida
Omer Ahmed, Køge.
72) Hibag Musa
Ahmed, København.
73) Ifrah Ahmed,
Aarhus.
74) Lavin Ahmed,
Horsens.
75) Mohamed
Mohamud Ahmed, Aalborg.
76) Sacdiyo
Ahmed, Rudersdal.
77) Sajjad
Ahmed, København.
78) Shamso
Ahmed, Aarhus.
79) Zana Mustafa
Ahmed, Ballerup.
80) Ajdin
Ahmespahic, Tårnby.
81) Jani
Ahmetaj, Furesø.
82) Yllnora
Ahmetaj, København.
83) Sanober
Aijaz, Gladsaxe.
84) Abbas Ali
Ajeel, Høje-Taastrup.
85) Syed Sohail
Ajmal, København.
86) Nevin
Ajrulovska, København.
87) Tansu Akan,
Høje-Taastrup.
88) Meryem
Kübra Akbulut, Aarhus.
89) Sumeyra
Akbulut, Aarhus.
90) Okan Akdag,
Aarhus.
91) Shehzad
Akhtar, Gladsaxe.
92) Canan
Akkaya, København.
93) Yaw
Akoto-Bamfo, Rødovre.
94) Andriy
Aksenov, Silkeborg.
95) Ebu Bekir
Aktas, København.
96) Merve Aktas,
København.
97) Larin Al
Arabi, Svendborg.
98) Tulin Maher
Al Arabi, Svendborg.
99) Ahmad Al
Ashkar, Furesø.
100) Hind
Rasheed Medhaloum Al Awsy, Lyngby-Taarbæk.
101) Ali Hussein
Lawaf Al Badri, Helsingør.
102) Adnan
Mohammad Basel Al Haj Saed, Fredericia.
103) Ibtisam
Abdullah Bader Al Halfi, Aarhus.
104) Zaid Waleed
Younis Al Khairi, Lyngby-Taarbæk.
105) Naja
Mutasem Al Mawed, Slagelse.
106) Haitham
Ahmad Abdalla Al Shamasneh, Haderslev.
107) Linda Rezeq
Hasan Al Subih, København.
108) Sara Rezeq
Hasan Al Subih, København.
109) Zaina Rezeq
Hasan Al Subih, København.
110) Thekreit
Karim Al-Absawi, Køge.
111) Adnan
Ibrahim Al-Adhami, Frederiksberg.
112) Miral Refat
Alahmad, Jammerbugt.
113) Esraa
Haidar Kadhum Al-Ali, Brønderslev.
114) Saif Ali
Dawoud Al-Amir, Vesthimmerland.
115) Atyaf
Fakhary Al-Anbary, København.
116) Maged
Al-Araj, København.
117) Karar Najem
Abed Alassadi, Gladsaxe.
118) Ahmad Abbas
Al-Assadi, København.
119) Ali Saadi
Ali Al-Badri, København.
120) Iman
Al-Badri, Odense.
121) Nour
Al-Hoda Salih Ataya Al-Badri, København.
122) Mohaned Ali
Abdulmahdi Al-Barmaky, Horsens.
123) Asaad
Jaleel Ibraheem Al-Batat, København.
124) Noor
Al-Bayati, Køge.
125) Ornuma
Sorngate Albertsen, København.
126) Nada
Al-Bidani, Frederikssund.
127) Muhammed
Walid Al-Boustani, Hvidovre.
128) Layla Saleh
Mahdee Al-Dainy, Vordingborg.
129) Sham
Aldasouki, Assens.
130) Ali Farzdaq
Mohammad Al-Dehlagi, København.
131) Natalija
Aleksandrova, Gentofte.
132) Anne Wilson
Alexander, Helsingør.
133) Haifa
Khaled Ibrahim Alfellwah, København.
134) Mariam
Ammar Al-Gharawi, Rudersdal.
135) Adam
Alghazali, Hvidovre.
136) Bashar Amin
Yosef Al-Haj, Svendborg.
137) Ahmed Mayeh
Al-Hamdani, Odense.
138) Karar
Al-Hashimi, Gribskov.
139) Mohammed
Al-Hasnawi, København.
140) Feras
Yousef Eskandar Al-Helou, Aalborg.
141) Ahmed Gani
Al-Hillo, Lyngby-Taarbæk.
142) Ali Gani
Al-Hillo, Lyngby-Taarbæk.
143) Azra Gani
Al-Hillo, Lyngby-Taarbæk.
144) Mariam Gani
Al-Hillo, Lyngby-Taarbæk.
145) Marva
Al-Hilo, København.
146) Ayan Ahmed
Ali, Odense.
147) Esra
Mahmoud Khader Ali, København.
148) Faraj Kamel
Ali, København.
149) Hamdi
Khalif Ali, København.
150) Iftekhar
Ali, Brøndby.
151) Imran Ali,
Brøndby.
152) Milla Ali,
Aarhus.
153) Nadia Said
Mohamud Ali, København.
154) Sam Aiyad
Ali, Aalborg.
155) Shaukat
Ali, Hvidovre.
156) Syed Umair
Ali, Aalborg.
157) Zain
Alabdin Hussein Ali, København.
158) Ahmed Gheta
Ali Mohamed, Køge.
159) Ajla
Alibasic, Aarhus.
160) Jasmin
Alibasic, Slagelse.
161) Laris
Alibasic, Randers.
162) Sabahudin
Alic, Kolding.
163) Göksu
Alici, Aarhus.
164) Alen
Aligrudic, Frederiksberg.
165) Admir
Alikalfic, Svendborg.
166) Muhamed
Alili, Ballerup.
167) Victor
Alimasi, Holstebro.
168) Maha Aliq,
Silkeborg.
169) Marius
Aliuskevicius, Aalborg.
170) Darya
Aliyeva, Aalborg. Indfødsretten kan fortabes i henhold til
§ 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
171) Mostaq
Alizadeh, Sønderborg.
172) Zahra
Abdulnabi Hashim Khalaf Al-Jabery, Gentofte.
173) Naja
Aljarhi, Skanderborg.
174) Zahra
Abdulfattah Hassan Al-Juboori, Guldborgsund.
175) Juud
Mohanad Abed Alkader, Faxe.
176) Taem
Mohamad Al-Karami, Roskilde.
177) Mariam
Maath Sadoun Al-Khadhar, Holbæk.
178) Mena Maath
Sadoun Al-Khadhar, Holbæk.
179) Sally Maath
Sadoun Al-Khadhar, Holbæk.
180)
(Udgået).
181) Lara Kamal
Allan, Vejle.
182)
(Udgået).
183) Huda Jassem
Ali Al-Mandy, Gladsaxe.
184) Georg
Friedrich Almasy, Aarhus.
185) Janina
Al-Menshed, Albertslund.
186) Basma
Al-Obaidi, Hvidovre.
187) Mustafa
Sadi Muslem Alwan Al-Ramahi, Køge.
188) Jeanne
Almeida de Oliveira Alring, Slagelse.
189) Taleen
Rasheed Alsadi, Glostrup.
190) Mashail
Hashim Al-Salmy, Esbjerg.
191) Bana Ammar
Al-Shaer, Frederikshavn.
192) Lana Ammar
Al-Shaer, Frederikshavn.
193) Diana
Alshamari, Furesø.
194) Ahmad
Refaat Alsharrah, Odder.
195) Amjad Turki
Hussain Al-Shemary, København.
196) Lan Xuan
Thi Alsted, Aalborg.
197) Thamer
Mejbel Lafi Al-Saad, Kalundborg.
198) Cemre Nur
Altay, Rødovre.
199) Fahad
Haytham Altayeh, København.
200) Esra
Altintas, Odense.
201) Nazif
Altintas, Odense.
202) Jana Shadi
Altouba, Mariagerfjord.
203) Tamara
Carolina Alves Campos, Esbjerg.
204) Mohamed
Gawed Kazem Al-Wali, Rudersdal.
205) Shekah
Gawed Kazem Al-Wali, København.
206) Alissar
Iyad Alzaet, København.
207) Lana Ismael
Khaleel Al-Zehhawi, Aarhus.
208) Adem Riyad
Fadel Al-Zuheiri, Allerød.
209) Khaled
Mohamad Amer, Silkeborg.
210) Szymon
Michal Amilianowicz, Skive.
211) Davian
Amin, Herlev.
212) Mohammad
Harris Amiri, Aarhus.
213) Nibal
Amiri, Aarhus.
214) Yasin
Amunya, Aarhus.
215) Youssef
Amzourh, Gladsaxe.
216) Cristina
Ana, Sønderborg.
217) Dalshad
Anayati, Lyngby-Taarbæk.
218) Angel Dave
Morelos Andersen, Gribskov. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
219) Araceli
Abuan Winther Andersen, Odense.
220) Benjamin
Hayiaw Andersen, Køge. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
221) Christine
Ruth Andersen, Syddjurs.
222) Claudia
Aabjørn Andersen, Køge.
223) Daniela
Baboi Andersen, Helsingør.
224) Diana Riise
Andersen, Faaborg-Midtfyn.
225) Dorota
Andersen, Vejen.
226) Emil
Alexander Sherman Andersen, København.
227) Eric
Clayton Andersen, Rudersdal.
228) Erik
Raymond Andersen, København.
229) Ewa
Katarzyna Andersen, Hørsholm.
230) Karol
Andersen, København.
231) Luciana
Maria Santos Andersen, Hjørring.
232) Nantana
Andersen, Randers.
233) Nina Anaie
Andersen, Helsingør.
234) Olena
Ivanovna Andersen, København.
235) Patricia
Joan Andersen, København.
236) Pavlina
Mitkova Andersen, Solrød.
237) Renata
Andersen, Helsingør.
238) Saipin
Andersen, Guldborgsund.
239) Sheila
Saavedra Andersen, Lolland.
240) Sonam
Andersen, Frederiksberg.
241) Teodora
Arconcil Andersen, Gentofte.
242) Emma
Andersen Rodriguez, Barcelona i Spanien. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
243) Ingrida
Izaka Andersson, Tårnby.
244) Kathleen
Fumiko Andersson, Holbæk.
245) Anne
Andreasen, Svendborg.
246) Tussaneewan
Andreasen, Aalborg.
247) Vladislav
Chekalskij Andreasen, Nyborg.
248) Martina
Andreassen, Odense.
249) Tsvetelina
Parvanova Andreeva, Rudersdal.
250) Kesinee
Chanpanya Andresen, Sorø.
251) Nikita
Andresen, Aarhus.
252) Christina
Anne Andrew, Tønder.
253) Herinirina
Aime Viviane Andriamanampisoa, Gladsaxe.
254) Naveed
Anjum, Hvidovre.
255) Essam Qais
Ramadan An-Neseri, Odense.
256)
Ildikó Antal, Kolding.
257) Dirk
Anthonisen, Kalundborg.
258) Francelini
Antunes, Frederiksberg.
259) Bibi
Waraporn Khajatphai Anuchat, Aalborg.
260) Haroon
Anwar, København.
261) Tahira
Anwar, København.
262) Muska
Anwari, Billund.
263) Nilla
Anwari, Odense.
264) Amal Aoude,
Aarhus.
265) Andrii
Apolskyi, Holstebro.
266) Jennifer
Mary Appave, Syddjurs.
267) Eugenia
Appiah, København.
268) Saz Aram,
Hillerød.
269) Alma
Arapovic, Vejle.
270) Andrew
Simon Archer, Frederiksberg.
271) Fazilet
Ari, Skanderborg.
272) Aldin
Arifi, Holbæk.
273) Florian
Arifi, Ballerup.
274) Qendresa
Arifi, Næstved.
275) Gülden
Arik, Ishøj.
276) Ramazan
Arik, Høje-Taastrup.
277) Buket
Arikan, Aarhus.
278) Lajs
Arisha, Odense.
279) Daniil
Arkhipov, Tórshavn.
280) Selma
Arnautovic, Odense.
281) Marcia Arp,
Odense.
282) Saad
Shahzad Arshad, København.
283) Ivan Arsic,
Viborg.
284) Iris
Brejner Arslan, Fredensborg.
285) Azra
Arslani, København.
286) Baskim
Arslani, København.
287) Mariyane
Onik Artinyan, Kolding.
288) Kumariee
Arulampalam, Halsnæs.
289) Susana
Arustamyan, Odense.
290) Fazil Hasib
Arzoo, Furesø.
291) Esmatullah
Aseem, Aarhus.
292) Shaista
Asir, Kolding.
293) Sehriban
Aslan, Frederiksberg.
294) Derek Uche
Asonze, København.
295) Rafi Asraf,
København.
296) Anna
Andreevna Astakhova, København.
297) Reza Ataei,
Herning.
298) Numan Ahmet
Atalay, København.
299) Fadime
Ataman, Favrskov.
300)
Sümeira Erciyas Ataman, Aarhus.
301) Mohammed T.
M. Atatri, Sønderborg.
302) Nermina
Atic, Kolding.
303) Anwar
Youssef Atik, København.
304) Fevzi Atik,
Albertslund.
305) Alikhan
Aushev, Hillerød.
306) Velina
Spasova Autzen, Roskilde.
307) Selma
Avdic, Horsens.
308) Lalitha
Avlund, Furesø.
309) Olga
Arthurovna Avramenko, Guldborgsund.
310) Octavian
Avramsen, Aalborg.
311) Viorica
Malina Avramut, Aalborg.
312) Abdullah
Hussein Awad, København.
313) Tahany
Hussain Mahmood Awad, København.
314) Tahir
Ashraf Awan, Mariagerfjord.
315) Nihal Sabih
Awda, Halsnæs.
316) Rosina
Axelsen, Norddjurs.
317) Adam Ayoub,
Greve.
318) Natalie Ali
Ayoub, Syddjurs.
319) Yasemin
Aytac, Helsingør.
320) Bavel
Abdullah Mamend Aziz, København.
321) Saeed Ali
Aziz, Odense.
322) Saja Hameed
Aziz, København.
323) Minu Azizi,
Roskilde.
324) Ramin
Azizi, Syddjurs.
325) Samiha
Azzabi, Kolding.
326) Ania Aso
Baban, København.
327) Clea
Jessamine Bolibol Bach, Aarhus.
328) Ina Bachun,
Randers.
329) Amir Bacic,
Herlev.
330) Mathis
Backen, Gladsaxe.
331) Rayan Ahmad
Badawi, Randers.
332) Yanal Ahmad
Badawi, Randers.
333) Silviu
Andrei Badelita, Aarhus.
334) Jake
Badger, Roskilde.
335) Hosy
Badloon, Aarhus.
336) Behrad
Talari Bagherihagh, Aalborg.
337) Brian Neil
Bagley, Hvidovre.
338) Karin
Bagni, København.
339) Forouzan
Bahador, Furesø.
340) Kevin
Bahnsen, Langeland.
341) Elyas
Bassam Bahodi, Aalborg.
342) Nora Bahro,
Aarhus.
343) Isaac Sam
Baidoo, Brøndby.
344) Faruk
Bajraktari, Lolland.
345) Edisa
Bajramovic, Tønder.
346) Hatidza
Bajric, Ballerup.
347) Anela
Bajric-Hodzic, København.
348) Nikolett
Bajusz, Roskilde.
349) Mariko
Yoshino Bak, Silkeborg.
350) Viktor Bak,
København.
351) Marie
Zirihonon Baka, Odense.
352) Bibi Sarah
Shabir Bakar, Esbjerg.
353) Hamida
Shabir Ahmad Bakar, Esbjerg.
354) Isak Shabir
Bakar, Esbjerg.
355) Stephen
Baker, København.
356) Reza
Bakhtiarifard, Fredensborg.
357) Mariam
Mohamad Abdel Baki, Aarhus.
358) Abbas
Bakkal, Aarhus.
359) Alexander
Baklanov, København.
360) Malek Wael
Bakrawi, Aarhus.
361) Timothy
James Baldwin, Silkeborg.
362) Soheil
Maleki Balesini, København.
363) Timea
Balla, Vejle.
364) Larysa
Ballo, Kerteminde.
365) Wimonrat
Klaykaew Balswel, Gladsaxe.
366) Martin
Hristov Baltov, Aalborg.
367) Henryk
Banachiewicz, Aarhus.
368) Kannika
Banthoengjai, Hjørring.
369) Ahmad
Ricardo Barakat, Herlev.
370) Josef
Danyel Barakat, Herlev.
371) Hankija
Barakovic, Horsens.
372) Lutvija
Barakovic, Aalborg.
373) Erdal
Baran, Glostrup.
374) Carmen-Dana
Barbateskovic, Helsingør.
375) Silvia
Barbateskovic, Helsingør.
376) Samuel
Michel Barbé, Odense.
377) Tamara del
Carmen Barberan Carmenate, Bornholm.
378) Lewis
Corneel Bardt, Ringkøbing-Skjern.
379) Marcus
Bardt, Aarhus.
380) Sona Barid,
Odense.
381) Susan Parr
Barkley, Bornholm.
382) Timea
Bartok, Norddjurs.
383) Sadik Bas,
Aarhus.
384) Bora
Basbayraktar, Silkeborg.
385) Timor
Basha, Glostrup.
386) Moska
Basharyar, Sønderborg.
387) Medina
Basic, Randers.
388) Selma
Basic, Kolding.
389) Semira
Basic, København.
390) Linda Rita
Baszczak, Aalborg.
391) Samir Hanna
Bato, Aarhus.
392) Nausheene
Batool, København.
393) Vlas
Batura, Aalborg.
394) Vega
Elisabeth Baumann, Aalborg.
395) Andrea
Bautz, København.
396) Alateng
Taogese Bay, Gentofte.
397) Sahar
Bayat, Ringsted.
398) Mevlut
Baykal, Randers.
399) Rasem Daood
Gorgis Bazi, Ikast-Brande.
400) Amar Beba,
Faaborg-Midtfyn.
401) Sabahudin
Beba, Faaborg-Midtfyn.
402) Samija
Beba, Faaborg-Midtfyn.
403) Saniya
Bech, Hvidovre.
404) Adnan
Becirovic, Nyborg.
405) Majda
Becirovic, Lolland.
406) Alexander
Beckmann, Ferney-Voltaire i Frankrig. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
407) Asajme
Bedzeti, København.
408) Lennart
Beeck, Frederiksberg.
409) Michael
Steven Begovich, København.
410) Sandra
Magdy Behnam Habashy, Allerød.
411) Meike
Tomesch Behzadi, Aalborg.
412) Sanela
Bekirova, Gladsaxe.
413) Ercan
Bektas, Aarhus.
414) Lisa Engel
Belhage, Helsingør.
415) Olusola
Patrick Bello, København.
416) Anouar Ben
Abdallah, Silkeborg.
417) Sahbi Ben
Ali, København.
418) Najah Ben
Khalifa, Horsens.
419) Jean de
Castro Thomsen Bendix, Aalborg.
420) Svetlana
Bendixen, Aarhus.
421) Donna Gail
Benjamin, Aarhus.
422) Solange
Siqueira Bento, Hørsholm.
423) Elmira
Djafarova Bentsen, Hillerød.
424) Carrie Ann
Valentine Benwell, Fredericia.
425) Besmire
Beqaj, Haderslev.
426) Fatlinda
Beqaj, Kalundborg.
427) Pranvera
Beqaj, Haderslev.
428) Agnesa
Beqiri, Herning.
429) Mirnesa
Beqiri, Herning.
430) Pawel
Stefan Berezowicz, Fredericia.
431) Olga Berg,
Frederikssund.
432) Yury Berg,
Frederikssund.
433) Edi
Berisha, København.
434) Bayram
Berk, Odense.
435) Eunices
Yuruvi Bermudez Castillo, Brøndby.
436) Lars
Bernack, Roskilde.
437) Cynthia
Victoria Bernstorff-Gyldensteen, Nordfyn.
438) Elena
Berthelsen, Allerød.
439) Maija
Bertule, København.
440) Madara
Bérzina, København.
441) Azra Besic,
Odense.
442) Jasminka
Besic, Slagelse.
443) Mohammad
Baysanghar Besmalahi, Ballerup.
444) Jonathan
William Bettger, Aarhus.
445) Run Ceu
Bik, Bornholm.
446) Zuhra
Bilalovic, Brøndby.
447) Sadina
Bilanovic, Kolding.
448) Tetyana
Bilyayeva, Viborg.
449) Vera
Tourieva Bilyk, Herning.
450) Ferdane
Binaku, Haderslev.
451) Vy Do
Binau, København.
452) Stiig Hans
Ernest Helgens Binggeli, Gentofte.
453) Nomer
Biongan, Vejen.
454) Nora Mary
Birger Good, London i Storbritannien. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
455) Veronique
Jacqueline Marie Louise Bisgaard, Frederiksberg.
456) Idman
Bisle, Aalborg.
457) Paula
Cristina Tataru Bjerg, Aarhus.
458) Cristina
Maria Filipe Bjerre, Silkeborg.
459) Sven
Bjerregaard, Varde.
460) Maya
Bjerre-Nielsen, Brighton i Storbritannien. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
461) Oliver
William Bjerre-Nielsen, Brighton i Storbritannien.
Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om
dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7.
juni 2004.
462) Ruth
Bjørk, Rudersdal.
463) Nicholas
David Blackburn, Helsingør.
464) Frederick
Andrew Blackwell, Frederiksberg.
465) Olena
Blagovierna, Herning.
466) Alon Blum,
Aarhus.
467) Godfred
Kwadwo Boateng, København.
468) Joyce
Boateng, Gladsaxe.
469) Clara Luz
Boberg, Frederiksberg.
470) Alexander
Bock, Horsens.
471) Eckhard
Johann Christoph Bodenstein, Aabenraa.
472) Wiebke
Bodenstein-Niemax, Aabenraa.
473) Bronwen
Lynn Boe, Seattle i USA.
474) Andrei
Bogdanov, Frederiksberg.
475) Volodymyr
Bogdanovych, Horsens.
476) Oleksandr
Bogodukhov, Favrskov.
477)
Marinela-Mirela Boia, Aarhus.
478) Anne
Kristine Boigues, København.
479) Sara-Niola
Anabel Sunshine Boisen, Gentofte. Indfødsretten kan fortabes
i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
480) Sofie-Ryan
Asanti Ty'Nae Boisen, Gentofte. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
481) Zelaikha
Bokharaie, Morsø.
482) Katja Boll,
København.
483) Bosco
Bonane, Randers.
484) Reni
Todorova Boncheva, Ishøj.
485) Elke
Cornelia Borchardt, Aarhus.
486) Delia
Bordeanu, Vejle.
487) Magdalena
Janina Boreta, Helsingør.
488) Enisa
Boric, Aalborg.
489) Pamela
Bork, Hjørring.
490) Margaryta
Borring, Gribskov.
491) Collins
Momanyi Bosire, København.
492) Jelena
Andric Boskov, Silkeborg.
493) Frits
Botman, Næstved.
494) Livia Maria
Botoi, Holstebro.
495) Badia
Boudiar, Kalundborg.
496) Anfissa
Bougoulova, Tårnby.
497) Svetlana
Bougoulova, København.
498) Omar Khodor
Bouhiri, Helsingør.
499) Natalia
Alexandrovna Boxall, Aarhus.
500) Olesya
Anatolievna Boysen, Fredensborg.
501) Darko
Bozanovic, Hillerød.
502) Atanas
Lyubenov Bozhikov, København.
503) Ali Efe
Bozkurt, Albertslund.
504) Demet
Bozkurt, Ishøj.
505) Colin Lund
Brackley, Hillerød.
506) Beata
Brammer, København.
507) Angelika
Teresa Brandt, Svendborg.
508) Maibritt
Braukmann, Aabenraa.
509) Erik Braun,
Gladsaxe.
510) Jadwiga
Maria Breinrod, Esbjerg.
511) Allison Lee
Brewster, Fredensborg.
512) Lars
Benedict Britz, Aarhus.
513) Asim Brka,
Syddjurs.
514) Gordana
Brkic, Albertslund.
515) Elizabeth
Brock, Helsingør.
516) Alicia
Genevieve Laurence Brockhoff, Aarhus.
517) Lena Sophie
Brockhoff, Gentofte.
518) Kristina
Brodersen, Aarhus.
519) Malgorzata
Mariola Brodersen, Silkeborg.
520) Helmut
Werner Broe-Richter, Sønderborg.
521) Julia Anne
Wolf Broge, Hillerød.
522) Jeffery
Owen Brown, Aarhus.
523) Tomasz
Brudek, København.
524) Sergiu
Brumar, Aarhus.
525) Gabriel
Robert Brumaru, Aalborg, dog uden virkning for ansøgerens
barn født i 2013.
526) Beate
Bruss, København.
527) Iryna
Bryukhanova, Ringkøbing-Skjern.
528) Olga
Brøchner, Aarhus.
529) Heiko
Buch-Illing, Middelfart.
530) Dana Bucuk,
Odense.
531) Hong Anh
Thi Bui, Assens.
532) Huong Thi
Bui, Køge.
533) Eugenia
Bundgaard, Herning.
534) Olgica
Bungurdjiev, Furesø.
535) Malgorzata
Wanda Bura, Aarhus.
536) Alina
Burgaard, Billund.
537) Tatiana
Semenovna Burkhanova, Vejle.
538) Victor
Emilov Burnev, Næstved.
539) Noliah
Noole Busch, Aarhus.
540) Marijana
Butarevic, Hillerød.
541) Mohammad
Eshtiaq Butt, Ballerup.
542) Aida
Hadzimahovic Buzdalek, Randers.
543) Wilhelm
Büchele, Odense.
544) Indre
Bylaite, Gladsaxe.
545) Janina
Bünck, Sønderborg.
546) Nuri
Büyükyorulmaz, Albertslund.
547) Eva
Bækgaard, København.
548) Olga
Bøgely, Odense.
549) Chendong
Cai, København.
550) Chenxi Cai,
Tårnby.
551) Julia
Patricia Cajahuaman Beltran, Rødovre.
552) Tamer
Cakaloglu, Aarhus.
553) Gerry Ondus
Calba, København.
554) Ricardo
Camara Hurtado, Egedal.
555) Hamish
Grant Lorne Campbell, Helsingør.
556) Travis
Damgaard Campbell, Vejle.
557) Fidan Can,
Esbjerg.
558) Nazli Can,
Esbjerg.
559) Darren
Cann, Frederiksberg.
560) Dilong Cao,
Tårnby.
561) Sueli
Aparecida Caporali, Frederikssund.
562) Justin
Cameron Carella, København.
563) Irma
Carkovic, Lolland.
564) Olla Anna
Carlsen, Aarhus.
565) Stephen
James Carney, Furesø.
566) Raphael
Gery Olivier Caron, København.
567)
Gülsüm Cartilli, Odense.
568) Dora
Lisette Carvajal Barriga, Lyngby-Taarbæk.
569) Erodys
Castillo Borrero, Horsens.
570) Laura
Virginia Castillo Figueroa, København.
571) Karolina
Maria Cebula, København.
572) Marko
Celicanin, Gladsaxe.
573) Aydin
Celik, Faaborg-Midtfyn. Indfødsretten kan fortabes i henhold
til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
574) Sevda
Celik, Odense.
575)
Ömercan Çelik, Frederiksberg.
576) Semra
Cengic, Odense.
577) Bahar
Ceran, Hillerød.
578) Alexei
Cernenco, Hillerød.
579) Maria
Cerveneac, Vestmanna.
580) Charles
Guillaume Cespedes, København.
581) Hasan Ensar
Cetin, Vallensbæk.
582) Leyla
Cetin, Ringsted.
583) Amine
Cevirici, Horsens.
584) Ünal
Ceylan, Aarhus.
585) Dania Wisam
Chabaani, Nyborg.
586) Dmytro
Chadayev, Gentofte.
587) Tanios
Gebran Chaghouri, Aalborg.
588) Maria
Chahine, Kolding.
589) Nui
Yupharat Chalasri, Fredensborg.
590) Rachael
Chali, Aarhus.
591) Shaimaa
Chamali, Aarhus.
592) Karen
Lilian Bjørnskov Chamberlain, Gentofte.
593) Christophe
Paul Jean-Marie Georges Chamerat, København.
594) Samar Ali
Chamseddine, Kolding.
595) Berend
Curtis Chappell, Aalborg.
596) Charoon
Chareonrum, Herlev.
597) Dipendra
Chaudhary, Gladsaxe.
598) Lizeth
Chavez Flores, Frederikshavn.
599) Nikolay
Ivanov Chavov, Aalborg.
600) Kirill
Chebotarev, Gentofte.
601) Mira
Chehade, Nyborg.
602) Yousef
Ghassan Chehade, Helsingør.
603) Bingjing
Chen, København.
604) Juntao
Chen, København.
605) Si Chen,
Fredericia.
606) Ying Chen,
Kolding.
607) Lilach Chen
Bracha, København.
608) Zhou Cheng,
Gribskov.
609) Valery
Fernandes Chernomorchenko, Aarhus.
610) Natalya
Chernomorenko, Odense.
611) Nataliya
Cheshenko, Aalborg.
612) Vladimir
Chesnokov, Silkeborg.
613) Angelina
Kathet Chhetri, Hedensted.
614) Nataliya
Chichkova, Gentofte.
615) Elisheva
Kandelker Jakobsen Chievitz, Silkeborg.
616) Aurel
Chiorian, Hedensted.
617) Ioulia
Chiriaeva, Frederiksberg.
618) Tatyana
Yurievna Chistyakova, Norddjurs.
619) Moe Moe
Chit Myint, Gribskov.
620) Kanokwan
Chitchop, København.
621) Khopfa
Chitphumisak, København.
622) Ifeoma
Augustina Chizube, Glostrup.
623) Iwona
Agnieszka Chodubska, Vejen.
624) Krzysztof
Chodubski, Vejen.
625) Grace Yeong
Choi Ee, København.
626) Oleksandr
Chornenkiy, Fredericia.
627) Phongchai
Chou, København.
628) Gabriela
Choukri, København.
629) Kooi Foong
Chow, Allerød.
630) Bang-on
Christensen, Holbæk.
631) Charlotte
Maria Beatrice Christensen, Gentofte.
632) Elizabeth
Ann Benedict Christensen, København.
633) Emma
Christensen, København.
634) Ewelina
Magda Christensen, Odense.
635) Gerda
Christensen, Rudersdal.
636) Katerina
Tarnovska Christensen, Hjørring.
637) Katherine
Christensen, Gribskov.
638) Lumpang
Christensen, Skanderborg.
639) Oksana
Christensen, Haderslev.
640) Phannipha
Christensen, Køge.
641) Somnuk
Phengrungruangwong Christensen, Randers.
642) Supattra
Sang-Ngam Christensen, Aarhus.
643) Victoria
Christian, Gentofte.
644) Alicja
Anastazja Tamiz Christiansen, København.
645) Arrate
Sousa Christiansen, Sønderborg.
646) Barbara
Magdalena Baran Christiansen, Guldborgsund.
647) Daoruang
Arunram Christiansen, Jammerbugt.
648) Klaus Rune
Christiansen, København.
649) Lea
Katharina Christiansen, København.
650) Melitta
Christiansen, Faxe.
651) Sarah Bang
Christiansen, København.
652) Gali
Christophersen, Lyngby-Taarbæk.
653) Guanghao
Chu, Aabenraa.
654) Wipakamon
Chuaynukoon, Høje-Taastrup.
655) Pawel Jacek
Chwarscianek, Guldborgsund.
656) Magdalena
Cichocka, Greve.
657) Jasmin
Cilas, Slagelse.
658) Ionela Pusa
Cislianu, Ballerup.
659) Andrei
Ciubotariu, Aalborg.
660) Sorin
Costel Ciubotariu, Silkeborg.
661) Barry
Melvyn Claridge, Gribskov.
662) Jacquelyn
Nadine Clarke-Andersen, Holbæk.
663) Peter
Michael Coates, Aarhus.
664) Andrea
Cobis, Aarhus.
665) Ian
Colotla, Gentofte.
666) Indira
Comakci, København.
667) Camilla
Olis Conche, Syddjurs. Indfødsretten kan fortabes i henhold
til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
668) Brid
Christina Conneely, København.
669) Scott
Anthony Connors, Frederikshavn.
670) Violeta
Constantinescu, Haderslev.
671) Alison
Cooper, Silkeborg.
672) Olga
Cooper, Jammerbugt.
673) Panya
Corell, Kalundborg.
674) Melisa
Mesic Coric, Odense.
675) Decebal
Horia Cornean, Aalborg.
676) Haibo Liu
Cornow, Gladsaxe.
677) Tezcan
Coskun, Fredensborg.
678) Maya
Michele Coulson, København.
679) Stacey
Marie Cozart, Aarhus.
680) Nicoleta
Craciunel, Aarhus.
681) Gyorgyi
Csato, København.
682) Michael
Daniel Patrick Cullen, Skanderborg.
683) Henry
Anderson Culp, København.
684) Maria
Antonella Curvaia, Vejen.
685) Zan
Cyganov, Ikast-Brande.
686) Agnieszka
Olga Czajkowska, Næstved.
687) Malgorzata
Czajkowska, Næstved.
688) Elzbieta
Iwona Czajkowska-Szorc, Rudersdal.
689) Peter
Sebastian Czesnik, København.
690) Izabela
Maria Czubat, København.
691) Lukasz
Jakub Czyzewski, Horsens.
692) Alara Ayse
Cömert, København.
693) Reda
Dachati, Esbjerg.
694) Denis
Dacic, Helsingør.
695) Christian
Roman Dadulla, Køge.
696) Punyanut
Daenchai, Silkeborg. Indfødsretten kan fortabes i henhold
til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
697) Jessica
Dahal, Middelfart.
698) Marina
Dahl, Furesø.
699) Marie Elena
Dahlstrøm, Assens.
700) Jamal
Mohamad Dahpoor, Hvidovre.
701) Ahmed Samir
Daif, Køge.
702) Eman Hamed
Dakhel, Roskilde.
703) Mary
Dakhel, Ringkøbing-Skjern.
704) Ali Hamed
Dakhil, Køge.
705) Julaporn
Damborg, Aalborg.
706) Jintana
Damgaard, Ringsted.
707) Vincent
Damoh, Frederiksberg.
708) Pemisa
Damsbølle, Odense. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
709) Klaudija
Dan, Ringsted.
710) Hoang Diem
Dang, Aarhus.
711) Martina
Danker, Hjørring.
712) Oliver
Danvig Bøgh, Barcelona i Spanien. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
713) Sergiy
Danylyuk, Hedensted.
714) Iman Daoud,
Vejle.
715) Elvir Dapo,
Aarhus.
716) Semir Dapo,
Aarhus.
717) Larissa
Isabell Rieber Darrell, København.
718) Talal Feras
Darwish, Randers.
719) Anna Maria
Daszkiewicz-Rasmussen, Aarhus.
720) Jailani
Muhammed Daud, Hjørring.
721) Gilda
Daugaard, Hvidovre.
722) Arife
Dauti, København.
723) Armira
Dauti, København.
724) Zana Dauti,
København.
725) Mersiha
Dautovic, Odense.
726) Leila
Davari, Kolding.
727) Morgan
Renan Brieuc David, København.
728) Elif
Dayioglu Davidsen, Aarhus.
729) Lee Davis,
Frederiksberg.
730) Aleksander
Tytus Dawidowicz, Aalborg.
731) Hanan
Mohamed Dawud El-Hajj, Odense.
732) Rudi Gaston
Emma De Groof, København.
733) Agnieszka
de Linde, Favrskov.
734) Robert De
Vallier, Odense.
735) Luc de
Visme, Rudersdal.
736) Moreno Dei
Rossi, Odder.
737) Laura
Marinela Delcea, Aalborg.
738) Danijel
Deletic, København.
739) Burak
Delibal, Gladsaxe.
740) Özlem
Delibal, København.
741) Armend
Deliu, Helsingør.
742) Djenela
Delkic, Køge.
743) Michela
Della Negra, København.
744) Abdul Wase
Delsoz, Helsingør.
745) Mohammad
Khyber Delsuz, Ringsted.
746) Eridona
Demaj, Guldborgsund.
747) Svetlana
Anatoljevna Demidova, Middelfart.
748) Ayse
Demircioglu, Odense.
749)
Zübeyde Demirezen, København.
750) Kenan
Demirovic, Sønderborg.
751) Martha
Demissie, Aarhus.
752) Marina
Jacoba den Engelsman, Mariagerfjord.
753) Dilan
Deniz, Guldborgsund.
754) Amanda
Melanie Dennehy, Frederikshavn.
755) Pavel
Deshevykh, København.
756) Luis David
Despaigne Portuondo, København.
757) Hamide
Deveci, Høje-Taastrup, dog uden virkning for
ansøgerens barn født i 2002.
758) Yrma
Caridad Díaz Bautista, Aalborg.
759) Karla
Patricia Diaz Ordoñez, Lyngby-Taarbæk.
760) Iryna
Didenko, Faxe.
761) Nikki
Dilling-Hansen, Moskva i Den Russiske Føderation.
Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om
dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7.
juni 2004.
762) Maria
Dimaki, Albertslund.
763) Dobrinka
Ivanova Dimitrova, Kolding.
764) Elena
Pophristova Dimitrova, Aarhus.
765) Chi Si
Dinh, Brønderslev.
766) Maryan Jama
Diriye, Odense.
767) Tatiana
Dissing, Vesthimmerland.
768) Helen
Ditlevsen, Herning.
769) Bego Djapo,
Tønder.
770) Elena
Djekic, Gladsaxe.
771) Diyor
Djumáev, København, dog uden virkning for
ansøgerens børn født i 2010 og 2013.
772) Jelena
Djuricanin, Allerød.
773) Michael
Docherty, København.
774) Anna
Doda-Nielsen, Aarhus.
775) Seda Dogan,
Køge.
776) Peter
Dolog, Aalborg.
777) Andriy
Donchulyesko, Aalborg.
778) Antoniya
Georgieva Doneva, Aarhus.
779) Dariusz
Dorau, Haderslev.
780) Marzena
Dorau, Haderslev.
781) Ryan dos
Santos Sabroe Jensen, Guldborgsund. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
782) Maria
Doubrovskaia, Odense.
783) David
Towers Douglas, Vesthimmerland.
784) Seydou
Doumbia, København.
785) Andrea
Fabiana d'Ovidio, Morsø.
786) Oleksandr
Drachko, København.
787) Oksana
Dragalchuk, Aarhus.
788) Jovana
Dragicevic, København.
789) Sabine
Guste Brigitte Dragsted, Lyngby-Taarbæk.
790) Nada
Draskovic, Gladsaxe.
791) Alevtina
Drexel, Frederiksberg.
792) Jaroslaw
Wlodzimierz Drozdowski, Guldborgsund.
793) Pawel
Grzegorz Drozdowski, Guldborgsund.
794) Andrew
Allan du Plessis, Aarhus.
795) Sara
Dugoni, København.
796) Klaudija
Dukic, Roskilde.
797) Yasar Dul,
Frederiksberg.
798) Bajram
Duljaj, Næstved.
799) Dim Htang
Dum Daw, Odsherred.
800) Naw Seng
Dum Daw, Odsherred.
801) James Tait
Dunbar, Gentofte.
802) Jennifer
Amy Duncan-Bendix, Frederiksberg.
803) Roza
Dimitrova Georgieva Dupont, Glostrup.
804) Melika
Duradbegovic, Aabenraa.
805) Maria
Elizabeth Lopes Durães, Frederiksberg.
806) Christophe
Jean Michel Duret, Frederiksberg.
807) Ebru
Durmus, Høje-Taastrup.
808) Jana
Maslikova Duvander, Greve.
809) Suzanne
Wendy Schoaf Duxbury, Gribskov.
810) Osman
Dügec, Esbjerg.
811) Nicolai
Soungaris Dyhr, Silkeborg.
812) Valentina
Dynnesen, København.
813) Helen
Frances Dyrbye, Furesø.
814) Arton
Dzeladini, København.
815) Peter
Andrew Eagleson, København.
816) Joel Visser
Earnest-DeYoung, Allerød.
817) Katherine
Marie Earnest-DeYoung, Allerød.
818) Klaus
Eberhardt, Aalborg.
819) Kathrin
Regula Eberle, Odense.
820) Lars
René Eckhardt, Hannover i Forbundsrepublikken Tyskland.
821) Marius
Ecsner, Ikast-Brande.
822) Godwin
Sunder Edwin, Runavik.
823) Stella
Yuyevna Efimova, Vordingborg.
824) Helena
Eghbal, Frederikssund.
825) Natalia
Ehlers, Guldborgsund.
826) Alice Alla
Trukhanova Ehrenreich, Fredericia.
827) Kaja
Hannelore Ursula Ehricke, Aabenraa.
828) Majd
Eishah, Faaborg-Midtfyn.
829) Ladan
Eivazi, Hillerød.
830) Paula Najma
Ejdier, København.
831) Natalia
Vileichik Ejlertsen, Halsnæs.
832) Hasna El
Bouchtaoui, København.
833) Najat El
Bouirmani, Brøndby.
834) Mohamed
Salem El Fallaki, Aarhus.
835) Nadia El
Ghoufairi, Aarhus.
836) Assia El
Mazaai, København.
837) Abdellatif
El Mokadim, Albertslund.
838) Yamamah El
Rabiy, Karbala i Irak. Indfødsretten kan fortabes i henhold
til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
839) Rayan El
Yassin, Odsherred.
840) Jihad Ahmad
Elali, København.
841) Ghassan
Mohamad El-Chayeb, Aarhus.
842) Ayman Eleya
Shafeek Zaki, Furesø.
843) Menduha
Elezaj, Lolland.
844) Khaled
Mohamed Elghawi, Furesø.
845) Jory Walid
El-Hajj-Moussa, Odense.
846) Mohamad
El-Hazzaa, Roskilde.
847) Delor
Khalil Elias, Aarhus.
848) Elisabetta
Eliseo, Aarhus.
849) Bilal Ayman
El-Jomaa, Haderslev.
850) Kifah Fethi
El-Khatib, København.
851) Daria
Kirillovna Ellgaard, Frederikshavn.
852) Boujemaa
El-Mannouti, København.
853) Mohamed
Elmi, Odense.
854) Shukri
Hirsi Elmi, Odense.
855) Sulekha
Abdi-Kadir Osman Elmi, Aarhus.
856) Susanne
Fawaz El-Omari, Køge.
857) Chamuke
Emajake, Odense.
858) Gafur
Emini, Lolland.
859) Hadis
Emini, Lolland.
860) Pierre
Enaux, København.
861) Jasmin
Amanda Endrina, Pak Kret i Thailand. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
862) Irina
Michelle Enemark, Aarhus.
863) Ai Tashiro
Enevoldsen, Gentofte.
864) Rabiab
Jaranil Enevoldsen, Hedensted.
865) Omer Er,
København.
866) Yuan
Michelle Song Eriksen, Herning.
867) Mustafa
Tuncay Ermis, Høje-Taastrup.
868) Lenke
Eross, Hvidovre.
869) Efraim
Esati, Gladsaxe.
870) Cagribey
Esen, Lyngby-Taarbæk.
871) Fatma Nur
Esen, Aarhus.
872) Filiz Esen,
Aarhus.
873) Ilhan Esen,
Aarhus.
874) Ahmet
Esgici, Hedensted.
875) Alev
Esgici, Ringsted.
876) Türel
Esgici, Hedensted.
877) Saleem
Qeryaqoos Buttrus Esho, Favrskov.
878) Zorayah
Jose Eslabon, Horsens.
879) Barbara
Monika Espersen, Gladsaxe.
880) Marta
Estañ Cubillas, Odense.
881) Barbara
Catherine Eugster Ben Gazi, Sharm el-Sheikh i Egypten.
882) Richard
Mark Evans, København.
883) Temenuzhka
Kirilova Evers, Gladsaxe.
884) Tri
Inayanti Eysturberg, Hvalba.
885) Barbara
Fabretti, København.
886) Miami Zeyad
Faisal, Fredericia.
887) Shivan
Rashid Faizallah, Odense.
888) Jacqueline
Anne Falkenberg, Allerød.
889) Panthita
Fallesen, Vejen.
890) Rahileh
Farajzadeh Moghanjoughi, København.
891) Egzon
Farizi, Frederiksberg.
892) Nighat
Farooq, Høje-Taastrup.
893) Qamar
Farooq, København.
894) Dorgol
Fatah, Odense.
895) Hammouda
Tarek Mohammad Fatayerji, Aalborg.
896) Rahimi
Gooshlavandani Fatemeh, Furesø.
897) Davar
Fathullah, Horsens.
898) Aleksandra
Fatic, Gladsaxe.
899) Danijela
Fatic, Ballerup.
900) Jelena
Fatic, Gladsaxe.
901) Tairis
Mendoza Faurby, København.
902) Michelle
Harriett Fay, Dragør.
903) Muhammad
Fayyaz, Greve, dog uden virkning for ansøgerens børn
født i 2007, 2010 og 2011.
904) Hartwin
Carsten Feddersen, Aarhus.
905) Jekaterina
Fedorenko, København.
906) Anastassia
Michailovna Fedorova, Esbjerg.
907) Natalia
Fedorova, København.
908) Sergey
Fedosov, Aarhus.
909) Natalia
Fedosova, Aarhus.
910) Orsolya
Sarolta Fejes, København.
911) Ruohua
Feng, København.
912) Tony
Susgaard Fergusson, København.
913) Oliviya
Fernandes, Gentofte.
914) Edilene
Heloisa Ferreira, Ballerup.
915) Claudia
Ferrer Abella, Herning.
916) Ihssan
Fikli, Frederiksberg.
917) Nikola
Filipovski, København.
918) Sergii
Filoniuk, Holstebro.
919) Galen David
Fisher, Ringkøbing-Skjern.
920) Elizabeth
Aisling Fitzmaurice, Silkeborg.
921) Christine
Anne Fleming, Aarhus.
922) Benjamin
Fligor, Jammerbugt.
923) Jessica
Florence, Aarhus.
924) Rogelio
Flores Aguirre, København.
925) Casper
Pawel Florin, Odder.
926) Romulus
Fodor, Guldborgsund.
927) Rita
Folkmane, Aarhus.
928) Olena
Fomina, Helsingør.
929) Dan Shan
Foo, København.
930) Andreas
Forrer, Horsens.
931) Andre
Ricardo Fosbæk, Svendborg.
932) Michel Jean
Fournier, Aarhus.
933) Emily Ann
Fowler, København.
934) Agnieszka
Helena Fraije, Aarhus.
935) Inna
Baskakova Frandsen, Ringsted.
936) Grzegorz
Bartlomiej Frass, Furesø.
937) Faith
Frederiksen, Frederiksberg.
938) Nga Thi
Quynh Frederiksen, Greve.
939)
Oana-Veronica Frederiksen, Viborg.
940) Sven
Uhrenholdt Frenzel, København.
941) Pierre
Freudendal, Avignon i Frankrig. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
942) Benjamin
Frey, Hjørring.
943) Ida Friis,
Varde.
944) Jared
Alexander Stubbs Frisendahl, København.
945) Qiang Fu,
Gentofte.
946) Jidapa
Furland, Greve.
947) Melanie
Jene Gabanto, København.
948) Aneta
Barbara Gabara-Forsström, Kerteminde.
949) Cälin
Radu Gabor, Vestmanna.
950) Daniela
Eugenia Gabor, Vestmanna.
951) Naoimi
Daniela Gabor, Vestmanna.
952) Lemelyn
Maguigad Gaddi, København.
953) Gabriela
Galea, Sønderborg.
954) Mirsada
Galic, Randers.
955) Bartosz
Galkowski-Hjorth, Helsingør.
956) Olga
Anatolievna Gammelgaard, Gentofte.
957) Frank
Michael Garbelmann, Randers.
958) Renier
Garcia Torres, København.
959) Iryna
Garvanko, Greve.
960) Altin
Gashi, Vejle.
961) Payam Gasm,
Hvidovre.
962) Dragica
Gavric, Halsnæs.
963) Milosava
Manojlovic Gavric, Gladsaxe.
964) Hala Gazi
Shadad Fares, Kolding.
965) Codruta
Geerthsen, Kolding.
966) Bruno
Gehrig, Hillerød.
967) Ali Muse
Gelle, København.
968) Svetlana
Anatolievna Gerasimova, Aabenraa.
969) Anne Liv
Gerber, København.
970) Wolfgang
Hermann Heinrich Gerdau, Tønder.
971) Vildana
Gerzic, Aalborg.
972) Mahin
Ghaderi, Egedal.
973) Nayyer
Ghaffarian Eidgahi Moghaddam, Rødovre.
974) Yama
Ghafuri, Skanderborg.
975) Ali Ahmad
Ghanem, København.
976) Tiberiu
Gheorghe, Gladsaxe.
977) Mehdi Ben
Mohamed Ghezel, Faaborg-Midtfyn.
978)
Andreea-Georgiana Ghilea, Esbjerg.
979) Sahil
Ghimire, Horsens.
980) Sanjar
Ghorban, København.
981) Nicholas
Mathew Gillings, Ringsted.
982) Martha
Zakaria Israel Girgis, Gladsaxe.
983) Steven
Glazer, Frederiksberg.
984) Katerina
Gniazdo, København.
985) Bruce
Michael Golding, Fredericia.
986) Marina
Golemac, København.
987) Natalia
Golubeva, København.
988) Daniel
James Gomez-Windshuttle, København.
989) Juana
Gonzalez Mendez, Glostrup.
990) Hugo Edson
Gonzalez Villalba, Lyngby-Taarbæk.
991) Erica
Taylor Goodwin, Hillerød.
992) Marzena
Gorniak, Aarhus.
993) Justyna
Gorzecka, Morsø.
994) Tatiana
Gourbo-Novik, Helsingør.
995) Maciej
Ireneusz Graczyk, København.
996) Todd Allen
Grady, Odense.
997) Annegret
Graehn-Mittmann, Sønderborg.
998) Cheryl
Dianne Graham, Bornholm.
999) Douglas
Norman Graham, Lyngby-Taarbæk.
1000) Darika
Gram, Furesø.
1001) Nadejda
Gram, Esbjerg.
1002) Cristina
Isabel Granja de Matos, Lyngby-Taarbæk.
1003) Bozena
Grasela-Haslund, København.
1004) Malgorzata
Maria Grau, Frederiksberg.
1005) Evelyne
Emilie Elise Gravier, Faxe.
1006) Viktoria
Grebennikova, Lyngby-Taarbæk.
1007) Angkhana
Gregersen, Hillerød.
1008) Nadiya
Pavlisyuk Gregersen, Horsens.
1009) Marina
Greis, København.
1010) Rubina
Grewal, Tårnby.
1011) Svetlana
Gricane, Gladsaxe.
1012) Claire
Vania Grimshaw, Lyngby-Taarbæk.
1013) Ewa
Grochowska, København.
1014) Pauline
Susan Grolin, Odense.
1015) Kirill
Gromov, København.
1016) Sarah
Silvany Grot, Tårnby.
1017) Fabienne
Odette Camille Grousset, Lejre.
1018) Isak
Grozdanic, Guldborgsund.
1019) Nermana
Grozdanic, Guldborgsund.
1020) Grzegorz
Krzysztof Grubiak, Aabenraa, dog uden virkning for
ansøgerens barn født i 2009.
1021) Noi
Grundvad, Aarhus.
1022) Susann
Romy Gröbner, København.
1023) Bianca
Ribeiro Grønbech, São Gonçalo i Republikken
Brasilien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8
i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr.
422 af 7. juni 2004.
1024) Natasha
Ribeiro Grønbech, São Gonçalo i Republikken
Brasilien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8
i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr.
422 af 7. juni 2004.
1025) Chenghao
Gu, Aarhus.
1026) Clement
Nicolas Guasco, København.
1027) Fanny
Guay, Tårnby.
1028) Erick
Gervais Guimbi-Zambi, Fredericia.
1029) Katrin
Vald Guldberg, Aarhus.
1030) Mohammad
Husain Gulmir, Esbjerg.
1031) Elissar
Gumah, Vordingborg.
1032) Katja Fana
Gundersen, Randers.
1033) Euzanir
Ferreira Gundtoft, Slagelse.
1034) Ashias
Gurung, København.
1035) Eric Rolf
Guthey, Rudersdal.
1036) Johannes
Rolf Guthey Schwartzkopff, København.
1037) Santiago
Gutierrez Bolio, Hillerød.
1038) Megan Rose
Guttesen, Sant'Elia a Pianisi i Italien. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1039) Trisha Mae
Guttesen, Sant'Elia a Pianisi i Italien. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1040) Melida
Astrid Guzman Cubillos, Fredensborg.
1041) Felicia
Gyamfuaa, København.
1042) Mine Er
Gültekin, Épinay-sur-Seine i Frankrig.
1043) Mirac
Günay, Furesø.
1044) Erdinc
Güngör, København.
1045) Ernst Paul
Günther, Frederiksberg.
1046) Katharina
Marion Cläre Göbel, Aarhus.
1047) Signe
Selcan Gök, Frederiksberg.
1048) Fikret
Gölcek, Albertslund.
1049) Ya-Hua
Gøtzsche, Lyngby-Taarbæk.
1050)
Joke-Gesine Habben, Aarhus.
1051) Gul Barg
Hadaf, Hvidovre.
1052) Nimro
Hadim, Odense.
1053) Redifa
Hadzic, Horsens.
1054) Pia Bodil
Haecky, Helsingør.
1055) Katarzyna
Haenschke, København.
1056) Ajmal
Hafizi, Randers.
1057) Anke
Hagen, Roskilde.
1058) Gladys
Nyokabi Hagen, Helsingør.
1059) Emma Lara
Haglund, Struer.
1060) Amina
Saadun Towfiq Haidari, Sønderborg.
1061) Sohrab
Haidary, Sønderborg.
1062) Dzemal
Hajdarevic, Esbjerg.
1063) Saida
Hajoui Achour, København.
1064) Soheila
Hajrostami, Herlev.
1065) Niorn
Halberg, København.
1066) Admir
Halilovic, Odense.
1067) Amra
Halilovic, Vejle.
1068) Ema
Halimic, Assens.
1069) Rimon
Halloun, København.
1070) Uday
Hamid, Slagelse.
1071) Aja
Hamid-Ali, Herlev.
1072) Stephen
Jacques Hamilton Dutoit, Aarhus.
1073) Shaun Curt
Hammargren, Aalborg.
1074) Clemence
Hamuli, Odense.
1075) Elvane
Hamza, København.
1076) Sali
Hamza, Vordingborg.
1077) Sumaia
Hamzaei, Faaborg-Midtfyn.
1078) Mohammad
Asif Hamzai, Odense.
1079) Yara
Mohammad Hamzeh, Aalborg.
1080) Pwint Lin
Han, Svendborg.
1081) Xiang Han,
Lyngby-Taarbæk.
1082) Yingchou
Han, København.
1083) Ajla
Handanagic, Kolding.
1084) Malik
Kamran Hanif, Aarhus.
1085) Walter
Hannemann, København.
1086) Ailsa
Margaret Hansen, Gentofte.
1087) Brigitte
Katharina Hansen, Odense.
1088) Carmen
Salor Hansen, Aalborg.
1089) Dana
Valentina Hansen, Esbjerg.
1090) Elena
Hansen, Frederiksberg.
1091)
Fabrícia Diniz Primo Hansen, København.
1092) Irina
Hansen, København.
1093) Jocelyne
Therese Marie Madeleine Hansen, Ballerup.
1094) Kirstin
Erica Hansen, Kerteminde.
1095) Ladda
Hansen, Aarhus.
1096) Leonida
Yarova Hansen, Svendborg.
1097) Margarita
Hansen, København.
1098) Marina
Hansen, Kolding.
1099) Maritza
Ysabel Hansen, Viborg.
1100) Monica
Olivia Hansen, Vesthimmerland.
1101) Monija
Mrgan Hansen, Middelfart.
1102) Napa
Hansen, Hedensted.
1103) Natia
Hansen, Bornholm.
1104) Nicole
Hansen, Frederikshavn.
1105) Nittaya
Hansen, Gribskov.
1106) Oksana
Mykolaevna Ryabokon Hansen, Greve.
1107) Pauline
Anne Hansen, Odense.
1108) Stepanka
Hansen, Tårnby.
1109) Sukanya
Hansen, København.
1110)
Tamâra Minor Hansen, Faxe.
1111) Tatiana
Hansen, Gladsaxe.
1112) Veronika
Hansen, København.
1113) Wioletta
Dorota Hansen, Ballerup.
1114) Yanisa
Hansen, Helsingør.
1115) Yolette
Cetoute Hansen, Herning.
1116) Ziarmal
Haqmal, Aarhus.
1117) Nelly
Romulo Balid Haraldsen, Vágar.
1118) Sarah
Haris, Allerød.
1119) Leslie
Diane Harrison, Næstved.
1120) Susanna
Harutyunyan, Randers.
1121) Haci
Hasbolat, Aarhus.
1122) Melika
Hasecic, Aarhus.
1123) Mlena
Hashem, Esbjerg.
1124) Razia Bibi
Hashem, Aarhus.
1125) Seyed
Morteza Hashemi, Billund.
1126) Ayan
Ismail Hashi, Aarhus.
1127) Dzemila
Hasic, Herning.
1128) Sabine
Hasløv, Allerød.
1129) Mirna
Hasna, Aarhus.
1130) Abdiwahab
Hassan, København.
1131) Axlam
Faizal Hassan, Aalborg.
1132) Hiba
Rahman Ghazi Hassan, Roskilde.
1133) Maha
Faisel Hassan, Odense.
1134) Maria
Walid Hassan, Frederikssund.
1135) Mirna
Walid Hassan, Frederikssund.
1136) Musarat
Hassan, Hvidovre.
1137) Sabir
Saleban Hassan, København.
1138) Sadik
Saleban Hassan, København.
1139) Mona
Hassanein, Aarhus.
1140) Ahmad Zia
Hassani, Tårnby.
1141) Maryam
Hassani, Billund.
1142) Mina
Rezhne Hassani, Greve.
1143) Moses
David Haule, Skive. Indfødsretten kan fortabes i henhold til
§ 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1144) Anna
Szymkowiak Have, Furesø.
1145) Shqipe
Havolli, Norddjurs.
1146) Reihaneh
Hazara, København.
1147) Bruce
Dunean Heath, København.
1148) Navid
Hedayati, Lyngby-Taarbæk.
1149) Henrietta
Fink Lützow Hedegaard, Herning.
1150) Veselina
Blagoeva Malamova Hedegaard, Solrød.
1151) Emil Heeb,
Sønderborg.
1152) Inka
Carolin Heinrich-Paludan, København.
1153) Daria
Gulceva Helgogaard, Holbæk.
1154) Dren
Helshani, Helsingør.
1155) Drilon
Helshani, Helsingør.
1156) Oliver
Hendricks, Sønderborg.
1157) Douglas
Scott Henningsen, Bornholm.
1158) Sonja
Marisa Hermann, København.
1159) Magdalena
Katarzyna Hermansen, Høje-Taastrup.
1160) Rimon Waad
Hermez, Aalborg.
1161) Izebel
Sanchez Hernandez, Randers.
1162) Carolina
Medina Hernández, Favrskov.
1163) David
Edward Herron, Bornholm.
1164) Jannis
Merlin Herschbach, København.
1165) Nora
Amelie Herschbach, København.
1166) Ganna
Babych Hessner, Randers.
1167) Mela Ali
Hesso, Svendborg.
1168) Magdalena
Anna Hestbech, Aarhus.
1169) Andrea
Hila, Middelfart.
1170) Nevila
Hila, Middelfart.
1171) Emilie Zoe
Hilse, Horgen i Schweiz. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1172) Omar Ahmad
Himmo, Gentofte.
1173) Ratree
Kerdsuk Hjelm, Mariagerfjord.
1174) Afrah
Faraj Hmod, Ringsted.
1175) Biak Hmun,
Ringkøbing-Skjern.
1176) Mai Linh
Ho, Aalborg.
1177) Belma
Hodzic, Aarhus.
1178) Nerma
Hodzic, Aarhus.
1179) Nermin
Hodzic, Næstved.
1180) Egon
Hoffmann, Næstved.
1181) Elena
Holm, Næstved.
1182) Sydelle
Marie Holmgaard, Aarhus.
1183) Chuchart
Homsombut, København.
1184) Volodymyr
Honchar, Varde.
1185) Marc John
Honoré, Horsens.
1186) Solvej
Kirsten Herber Horsbøl, Tønder. Indfødsretten
kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk
indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni
2004.
1187) Edona
Hoti, Ishøj.
1188) Emine
Hoti, Odense.
1189) Simone
Hoti, Ishøj.
1190) Geoffrey
Ames Houser, Frederikssund.
1191) Darren
John Howard, Helsingør.
1192) Denis
Hoxha, Fredericia.
1193) Azra
Hozic, Vejen.
1194) Carola
Hrubenja, København.
1195) Alma Alaa
Aldeen Hseen, Vordingborg.
1196) Zulan
Huang, Esbjerg.
1197) Julia
Hubaveshka, København.
1198) Elizabeth
Huisman, Viborg.
1199) Haris
Hujic, Odense.
1200) Tea Hujic,
Nordfyn.
1201) Karl Sigve
Hult, Roskilde.
1202) Margaret
Louise Hunter, København.
1203) Asili
Huseen, Aarhus.
1204) Hajro
Husic, København.
1205) Abdul
Kareem Mohamed Hussain, Gribskov.
1206) Ahmet
Hussein, Helsingør.
1207) Farida
Hussein, Viborg.
1208) Filsan
Hussein, Kolding.
1209) Hefei
Hussein, Lolland.
1210) Ibrahim
Hadi Hussein, Horsens.
1211) Layal Ali
Hussein, Aarhus.
1212) Safia
Abdulqadir Hussein, Aalborg.
1213) Stella
Hussein, Viborg.
1214) Namthip
Huusom, Helsingør.
1215) Nhu Hong
Huynh, Høje-Taastrup.
1216) Kanda
Suwannarat Hvas, Lemvig.
1217) Olga
Valeryevna Hybholt, Solrød.
1218) Daniel
Hägi-Pedersen, Næstved.
1219) Verena
Maria Hättenschwiler, Favrskov.
1220) Susanne
Häußlein, Ringkøbing-Skjern.
1221) Mariecon
Høgsted, Halsnæs.
1222) Raluca
Høirup, Odense.
1223) Aleksej
Høyrup, Hillerød. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1224) Timour
Ianqourazov, Lyngby-Taarbæk.
1225) Angela
Margaret Iarussi, Frederiksberg.
1226) Allan
Mikael Ibrahim, Gladsaxe.
1227) Ibrahim
Adan Ibrahim, Gladsaxe.
1228) Eszter
Zsuzsanna Idorn, Aarhus.
1229) Bekim
Idrizi, København.
1230) Waseem
Iftikhar, København.
1231) Mariana
Mirkova Ignatov, Frederiksberg.
1232) Ayesha
Ijaz, København.
1233) Gulshan
Yasmin Ijaz, Furesø.
1234) Tsvetomira
Milkova Ilieva, Furesø.
1235) Cenap
Inci, København.
1236) John
Richard-Aquah-Harrison Indome, København.
1237) Yupin
Insuran, Frederiksberg.
1238) Claudiu
Ionita, Aalborg.
1239) Urooj
Iqbal, Faaborg-Midtfyn.
1240) Muhammad
Irfan, København.
1241) Bilal
Irshed, Frederikssund.
1242) Georgy
Vasilyevich Isaev, Køge.
1243) Aida
Isakovic, Faaborg-Midtfyn.
1244) Juso
Isakovic, Faaborg-Midtfyn.
1245) Merima
Isakovic, København.
1246) Luljeta
Iseni, København.
1247) Rufije
Iseni, København.
1248) Mohammad
Faisal Ishak, Brønderslev.
1249) Suhanah
Ishak, Brønderslev.
1250) Eiki
Ishizaki-Larsson, Næstved.
1251) Rita Adnan
Isho, Egedal.
1252) Ajla
Islamovic, Horsens.
1253) Nashmil
Ismaeli, Aalborg.
1254) Bilind
Ismail, Guldborgsund.
1255) Falastin
Ismail Hannestad, København.
1256) Emrije
Ismaili, Rudersdal.
1257) Chaima
Samir Issa, Hillerød.
1258) Nashad
Ahmed Issa, Aarhus.
1259) Sham Issa,
Frederikssund.
1260) Merci
Angela Issac, Hjørring.
1261) Abubakar
Abdi Isse Oog, Nairobi i Kenya. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1262) Adan Abdi
Isse Oog, Nairobi i Kenya. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1263) Adna Abdi
Isse Oog, Nairobi i Kenya. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1264) Ahlam Abdi
Isse Oog, Nairobi i Kenya. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1265) Anas Abdi
Isse Oog, Nairobi i Kenya. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1266) Ayub Abdi
Isse Oog, Nairobi i Kenya. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1267) Issa
Iversen, Vejle.
1268) Dejan
Ivkovic, Frederiksberg.
1269) Milena
Ivkovic, København.
1270) Irina
Izutina, Frederikshavn.
1271) Sarah
Jabar, København.
1272) Anna
Izabela Jacobsen, Odense.
1273) Edgar
Roberto Jacobsen, København.
1274) Guifang Yu
Jacobsen, Køge.
1275) Jennifer
Mari Jacobsen, Frederiksberg.
1276) Miroslava
Gancheva Jacobsen, Odense.
1277) Olga
Skorochkina Jacobsen, Assens.
1278) Pumla
Jacobsen, Rudersdal.
1279) Vernon
George Jacobsen, København.
1280) Sonia
Maria Reindl Jacques, København.
1281) Catherine
Galay Jade, Rebild.
1282) Dayanand
Suryabhan Jadhav, København.
1283) Arkadiusz
Grzegorz Jadwiszczak, Næstved.
1284) Maesim
Abdel Hassan Jafir, Holbæk.
1285) Fatou Jah,
Frederiksberg.
1286) Dinesh
Kumar Jaiswal, Gentofte.
1287) Indrani
Jaiswal, Gentofte.
1288) Amanda
Jakobsen, Hillerød.
1289) Elena
Jakobsen, Roskilde.
1290) Hajnalka
Krisztina Jakobsen, Greve.
1291) Mirjana
Jakobsen, Ballerup.
1292) Svetla
Georgieva Jivkova Jakobsen, Frederiksberg.
1293) Aleks
Jakobsons, Gladsaxe.
1294) Edin
Jakubovic, Horsens.
1295) Hodan
Dahir Jama, København.
1296) Mohamed
Khadra Jama, Aarhus.
1297) Samira
Jami, Favrskov.
1298) Shahid
Jamil, Aarhus.
1299) Sibin
Jankovic, Odense.
1300) Adriana
Jansen, Sønderborg.
1301) Stefan
Gerhard Jansen, Sermersooq.
1302) Kacper
Januchta, Aalborg.
1303) Neringa
Januseviciute, Gentofte.
1304) Alex
Jardim Rodrigues, København.
1305) Sanela
Jasarevic, Vejen.
1306) Nevrija
Jashari, Næstved.
1307) Dorota
Jaskólka, Kolding.
1308) Marija
Andonovska Jaskov, København.
1309) Karamjit
Singh Jassar, Ishøj.
1310) Patrick
Joseph Rene Denis Jaumonet, København.
1311) Soraya
Medina Javanmiri, Høje-Taastrup.
1312) Mahjabeen
Javed, Slagelse.
1313) Maaidah
Javed, Odense.
1314) Nazanin
Javed, Slagelse.
1315) Duniya
Jawanmiri, Ikast-Brande.
1316) Maysam
Asaad Jebara, Odense.
1317) Celina
Jeckel, Schwelm i Forbundsrepublikken Tyskland.
Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om
dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7.
juni 2004.
1318) Kristian
Jeffery, Kalundborg.
1319) Chun Chih
Jeng, Aarhus.
1320) Agata Ewa
Jensen, Allerød.
1321) Agnieszka
Jurkiewicz Jensen, Stevns.
1322) Aleksandra
Jensen, Lolland.
1323) Alena
Jensen, Faxe.
1324) Anna
Jensen, Lolland.
1325) Belinda
Kamthong Jensen, København.
1326) Dörte
Møller Jensen, Thisted.
1327) Jason
Jensen, København. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1328) Jurate
Jensen, Haderslev.
1329) Loke
Valenzuela Jensen, Cebu City i Filippinerne. Indfødsretten
kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk
indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni
2004.
1330) Lydia
Lynette Jensen, Rudersdal.
1331) Lyubov
Jensen, Lolland.
1332) Magdalena
Anna Detz Jensen, Vejle.
1333) Malwina
Tranholm Jensen, Aalborg.
1334) Maria
Paulina de Oliveira Azevedo Jensen, Kalundborg.
1335) Maria
Pozdnyakova Jensen, Aarhus.
1336) Marina
Haals Jensen, Esbjerg.
1337) Mariola
Jensen, Holstebro.
1338) Nina
Jensen, Frederikssund.
1339) Nonglak
Jensen, Aarhus.
1340) Olga
Jensen, Køge.
1341) Phon-Ek
Maneekorn Jensen, Vejle. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1342) Suchi
Vatsa Jensen, København.
1343) Sylvia
Elisabeth John Jensen, Aalborg.
1344) Valdemar
Jack Jensen, Lolland.
1345) Wanpen
Jensen, Hillerød.
1346) Wioleta
Sylwia Jensen, Horsens.
1347) Ngoc Thuy
Jensen Le, Aalborg.
1348) Mileidys
Josefina Hernandez Jeppesen, Odense.
1349) Denni Agid
Jerjes, Vejle.
1350) Malgorzata
Anna Jespersen, Furesø.
1351) Ruoyi Ravn
Zhou Jessen, København.
1352) Elena
Sergeyevna Jigla, København.
1353) Asif
Jilani, København.
1354) Mohamad
Zeki Jneinati, Odense.
1355) Raymond
Skaustein Johannessen, Aarhus.
1356) Neli
Vasilyevna Johansen, Kolding.
1357) Frederique
Marie Anne Johnsen, Ringkøbing-Skjern.
1358) Wiebke
Helene Magda Johnsen, Tønder.
1359) Tihomir
Jolic, Ballerup.
1360) Brindusa
Elena Joltea, Horsens.
1361) Karam
Jomaa, Høje-Taastrup.
1362) David
Thomas Jones, Aalborg.
1363) Dylan
Michael William Jones, Slagelse.
1364) Marcus
Rudolf Karl Peter Armand Clifford Jones, København.
1365) Nadi
Jonuzi, Ballerup.
1366) Jasmine
Calista Joseph, Aalborg.
1367) Deborah
Ann Josephson, Aalborg.
1368) Deepak
Joshi, København.
1369) Florence
Helene Joubert, København.
1370) Dominik
Jovanoski, Rudersdal.
1371) Stefan
Jovanoski, Rudersdal.
1372) Srdjan
Jovanovic, København.
1373) Boguslawa
Juhl, Esbjerg.
1374) Dietrich
Jung, København.
1375) Stefanie
Jäke-Pedersen, København.
1376) Barbara
Delgado Jørgensen, Viborg.
1377) Dasa
Loumann Jørgensen, Aarhus.
1378) Ewa Monika
Jørgensen, Aalborg.
1379) Gabriela
Jørgensen, Køge.
1380) Heloiza
Helena Jørgensen, Aalborg.
1381) Julalak
Jørgensen, Brønderslev.
1382) Krystyna
Katarzyna Jørgensen, Hedensted.
1383) Lioudmila
Jørgensen, Albertslund.
1384) Maria
Soledad Dela Cruz Jørgensen, Allerød.
1385) Mlada
Alexandrovna Samkova Jørgensen, Gribskov.
1386) Tatiana
Leonidovna Jørgensen, Vejle.
1387) Alain
Mutewa Kabango, Faxe.
1388) Bibiche
Ngabo Kabango, Faxe.
1389) Tarik
Kabiljagic, Faaborg-Midtfyn.
1390) Derya
Kacar, København.
1391) Mahmoud
Omar Kader, Helsingør.
1392) Sundus
Kadhim, Aarhus.
1393) Shirin
Abdul Amir Kadim, Roskilde.
1394) Rohlat
Kadoura Mater, Assens.
1395) Mariola
Kajkowska, Herning.
1396) Amir
Kajtazi, Hjørring.
1397) Hajrudin
Kajtazovic, Favrskov.
1398) Sami
Abdallah Ahmed Mosleh Kalab, Vesthimmerland.
1399) Alina
Veronica Kalanj, Guldborgsund.
1400) Mustafa
Thamer Kamil, Furesø.
1401) Isaac
Kamurasi, Aarhus.
1402) Andriy
Kamuz, Aabenraa.
1403) Liubov
Dmytrivna Kan, København.
1404)
Uthayakumar Kanagaratnam, Aarhus.
1405) Vishnuga
Kandiah Veluppillai, Aarhus.
1406) Ajaz Aziz
Kanoun, Næstved.
1407) Madeleine
Kanyama, København.
1408) Sanela
Kapetanovic, Guldborgsund.
1409) Adnan
Kapic, Randers.
1410) Amir
Kapic, Norddjurs.
1411) Selma
Kapic, Randers.
1412) Alexander
Alexandrovich Kapitonov, Hørsholm.
1413) Deniz
Kaplan, Aarhus.
1414) Marcus
Faber Kappendrup, København.
1415) Simona
Andreea Luca Kapteina, Aalborg.
1416) Anilde
Chilala Kaputu, Aalborg.
1417) Firdevs
Kara, Faxe.
1418) Metin
Kara, Furesø.
1419) Aysun
Karademir, Aalborg.
1420) Aida
Karadza, Bornholm.
1421) Dzevad
Karadza, Bornholm.
1422) Nedim
Karahodzic, Odense.
1423) Yasin
Karakaya, København.
1424) Bahtiyar
Can Karatas, København.
1425) Turgay
Karatas, Glostrup.
1426) Ramel
Kardasevic, Kolding.
1427) Sawsan
Kardosh, København.
1428) Eliane
Karecki, Sønderborg.
1429) Nsimire
Ange Christelle Choisie Karekezi, Gladsaxe.
1430) Arzoo
Abdul Karim, Ishøj.
1431) Sukna Taha
Karim, Gladsaxe.
1432) Elaheh
Karimi, København.
1433) Sharifa
Karimi, Aarhus.
1434) Yaqoub
Karimi, Aarhus.
1435) Robina
Karimmi, Ikast-Brande.
1436) Patrycja
Magdalena Karker, Furesø.
1437) Shiba
Karki, København.
1438) Anastasia
Karpinskaya, København.
1439) Anne
Elizabeth Karstensen, Ringkøbing-Skjern.
1440) Rita
Kasmere, Norddjurs.
1441) Mersija
Kasumovic, København.
1442) Andriy
Kasyanenko, Vejle.
1443) Kiran
Kumar Katakam, København.
1444) Breshna
Katawazi, Aarhus.
1445) Marie-Jose
Madeleine Odette Katborg, Thisted.
1446) Greta
Maclean Katona, Albertslund.
1447) Gurbax
Kaur, Greve.
1448) Jasmin
Kaur, København.
1449) Monika
Kavarskaite, Høje-Taastrup.
1450) Svitlana
Kavun, Tønder.
1451) Aysan
Kaya, Herning.
1452) Haydar
Kaya, Hvidovre.
1453) Gözde
Kayis, København.
1454) Rishiram
Kaylayanathan, Aalborg.
1455) Tadeo
Regan Kayongo, Aarhus.
1456) Mahammad
Hamed Kazemi, Ballerup.
1457) Obaidullah
Kazemi, København.
1458) Rajathi
Keerthapongalan, Halsnæs.
1459) Timothy
Joseph Kehoe, Lyngby-Taarbæk.
1460) Bilgen
Kekeç, Glostrup.
1461) Eva Petros
Kereakos, Næstved.
1462) Jana Hamza
Abdulla Kerho, Syddjurs.
1463) Ryker
Derin Nielsen Kessell, Twentynine Palms i USA. Indfødsretten
kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk
indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni
2004.
1464) Anita
Ketharanathan, Horsens.
1465) Onur
Kevek, Aarhus.
1466) Anna
Khachaturyan, Herning.
1467) Abdul
Mateen Khalid, Høje-Taastrup.
1468) Naja
Khalid, Svendborg.
1469) Sadiya
Mohamed Abdi Khalif, København.
1470) Celin Sami
Khalil, Brønderslev.
1471) Lian
Abdulhadi Khalil, Rudersdal.
1472) Mohammad
Ismail Khalil, Kolding.
1473) Alexander
Khalileev, Frederiksberg.
1474) Lina
Khalyar, Brønderslev.
1475) Sonia
Khalyar, Brønderslev.
1476) Zalina
Khamitsaeva, København.
1477) Sabah
Khan, Gladsaxe.
1478) Sameera
Khan, København.
1479) Sardar
Mohammed Naeem Khan, Greve.
1480) Zahir
Khan, Høje-Taastrup.
1481) Himanshu
Khandelia, Odense.
1482) Hanin Ali
Hussain Khanjer, Odense.
1483) Olena
Kharitonova, København.
1484) Artem
Oleksandrovych Kharkivskyy, Favrskov.
1485) Mahmod
Mohammad Khartabil, Odense.
1486) Arian
Mohammad Kheder, Syddjurs.
1487) Samaneh
Khoshnevis Zadeh, Silkeborg.
1488) Karwan
Khosrawi, Horsens.
1489) Aroonrat
Khowdannour, Gribskov.
1490) David Abou
Khraibe, Hvidovre.
1491) Theo
Khumsan, Næstved.
1492) Chakri
Khumthip, Aalborg.
1493) Jeyaruban
Kiddinan, Randers.
1494) Nicholas
Boyd Kiellberg, Tårnby.
1495) Thomas
Kiesche, Gentofte.
1496) Rossal San
Andres Kiilerich, København.
1497) Beyza
Kilic, Vejle.
1498) Eda Kilic,
Vejle.
1499) Ömer
Gazi Kilic, Vejle.
1500) Dong Hyun
Kim, Aalborg.
1501) Riyong
Kim, Lyngby-Taarbæk.
1502) Frank
Kirchwehm-Jensen, Aarhus.
1503) Olesya
Kireeva, Frederiksberg.
1504) Oksana
Kiriakos, Randers.
1505) Zeynep
Kirkan, Hillerød.
1506) Marta
Kirkegård, Odense.
1507) Irina
Kirkegaard, København.
1508)
Bengül Kisioglu, Randers.
1509)
Ümmügül Kisioglu, Randers.
1510) Hülya
Kizil, Aabenraa.
1511) Annet
Kjærgård, Horsens.
1512) Teeranan
Klangindach, Herning. Indfødsretten kan fortabes i henhold
til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1513) Wendy Ann
Bellmore Klausbo, Frederiksberg.
1514) Igor
Klein, Klaksvík.
1515) Myroslava
Klein, Klaksvík.
1516) Tatiana
Klein, Frederiksberg.
1517) Sureerat
Klinmontha, København.
1518) Kerstin
Klintøe, Lyngby-Taarbæk.
1519) Antonina
Kloster, Aarhus.
1520) Nojdar
Klot, Guldborgsund.
1521) Anthony
Peter Knapp, København.
1522)
Lynne-Deanne Knightley, København.
1523) Edina
Ildikó Knopp-Bording, Herning.
1524) Carol Ann
Knudsen, Aalborg.
1525) Lidiya
Borisovna Knudsen, Odense.
1526) Marina
Kirkegaard Høy Knudsen, København.
1527) Olga
Knudsen, Randers.
1528) Por
Peerawat Knudsen, Faaborg-Midtfyn. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1529) Sarinya
Phunagsap Knudsen, Holstebro.
1530) Teresa Lee
Knudsen, Aarhus.
1531) Ying
Chanthip Kumthalang Knudsen, Frederikssund.
1532) Mikail
Koc, Høje-Taastrup.
1533) Soner
Koca, Aarhus.
1534) Victoria
Koch, Odense.
1535) Davyd
Kochoyan, Aalborg.
1536) Hasan
Koco, Nyborg.
1537) Amir
Kodro, Aarhus.
1538) Predrag
Kokanovic, Aalborg.
1539) Yana
Kokholm, Morsø.
1540) Lyudmyla
Kolomiyets, Odense.
1541) Orsolya
Kolonics, Aalborg.
1542) Yaroslav
Komel, Silkeborg.
1543) Anna Judit
Komoróczy, Middelfart.
1544) Sedat
Komürcü, København.
1545) Dina
Kondokelwa, Aarhus.
1546) Igor
Konyk, Frederikssund.
1547) Osman
Koparan, Guldborgsund.
1548) Daniela
Sloth Kopeliovitch, Mazkeret Batya i Israel.
1549) Christoph
Koppmann, Lyngby-Taarbæk.
1550) Berivan
Korkmaz, Ishøj.
1551) Oleksii
Korniienko, Holstebro.
1552) Dmytro
Korniychuk, Aarhus.
1553) Emmanuelle
Simone Kortholm, København.
1554) Abdulkadir
Kosan, Aarhus.
1555) Noreen
Kosar, Frederiksberg.
1556) Malgorzata
Kosatka, Vejle.
1557) Roman
Karol Koscianski, Greve.
1558) Emina
Kosovac, Vejle.
1559) Nebojsa
Kostic, Esbjerg.
1560) Boguslaw
Stanislaw Koszman, Klaksvík.
1561) Monika
Kotecha, Gladsaxe.
1562) Marek
Kotolowski, Allerød.
1563) Olesya
Kotsyuba, Odense.
1564) Lavinia
Madalina Kotthoff, København.
1565) Luc Boris
André Kouadio, København.
1566) Oskar
Koudinov, København.
1567) Olga
Vassiljevna Kourbatova, Hjørring.
1568) Kalliopi
Kourentzi, København.
1569) Meliha
Kovac, Hjørring.
1570) Istvan
Zsolt Kovacs, Aalborg.
1571) Agnieszka
Kowalewska, Favrskov.
1572) Marcin
Ryszard Kowalski, Vesthimmerland.
1573) Dilan
Koyuncu, Herlev.
1574) Irem
Koyuncu, Hvidovre.
1575) Smail
Kozarcanin, Aarhus.
1576) Anton
Kraev, København.
1577) Dion
Krasniqi, Aabenraa.
1578) Granit
Krasniqi, Vejle.
1579) Loris
Krasniqi, Aabenraa.
1580) Irina
Hristova Kratchmarova-Blagoeva, Odense.
1581) Tilo
Krause, København.
1582) Tristan
Krebs, Celle i Forbundsrepublikken Tyskland.
1583)
(Udgået).
1584) Alexandra
Redzkina Kristensen, Sønderborg.
1585) Anna
Kristensen, Jammerbugt.
1586) Elisabeth
Saidi Beroukhia Kristensen, Lyngby-Taarbæk.
1587) Gilda
Mariana Contreras Kristensen, København.
1588) Irina
Kristensen, Guldborgsund.
1589) Michala
Kristensen, Struer.
1590) Pratthana
Kristensen, Silkeborg.
1591) Elizabeth
Lopes Engenheiro Wagner Kristiansen, København.
1592) Somrerg
Kristiansen, Kalundborg.
1593) Maria
Helena Kristmundsdóttir, Ballerup.
1594) Vladimir
Kristmundsson, Ballerup.
1595) Sara
Virginia Kristoffersen, Morsø.
1596) Irina
Kronholm, Lyngby-Taarbæk.
1597) Alexey
Kropotin, København.
1598) Anna
Renata Krosnowska, København.
1599) Bekim
Kruezi, Fredericia.
1600) Ibrahim
Kruezi, København.
1601)
Jürgen Robert Klaus Krüger, Sønderborg.
1602) Sofie
Krynetskaya, Lyngby-Taarbæk.
1603) Ada Maria
Krzak, Kolding.
1604) Jan Maciej
Krzak, Kolding.
1605) Hubert
Krzyslak, Aalborg.
1606) Marcin
Mariusz Krzysztofik, Frederiksberg.
1607) Marisa
Khambungklang Krøyer, København.
1608) Wioletta
Kubicka, Roskilde.
1609) Jelena
Kuburovic, København.
1610) Vladyslav
Kucheruk, Favrskov.
1611) Oleksandr
Kudelko, Ikast-Brande.
1612) Ulla
Bismark Kullab, Aalborg.
1613) Rakesh
Kumar, Svendborg.
1614)
Ketheeswaran Kumarasamy, Fredericia.
1615) Katarzyna
Anna Kurnik, Horsens.
1616) Rafal
Kurnik, Horsens.
1617) Annette
Kurzawa, København.
1618) Ilan
Kusiatin, Jammerbugt.
1619) Dalia
Kutkaite, Aarhus.
1620) Fatma
Kutlu, Frederikssund.
1621) Victoria
Kuzina, Gladsaxe.
1622) Magdalena
Jadwiga Foldager Kvols, Sorø.
1623) Magdalena
Kwiatkowska, Vejen.
1624) Stanislaw
Kwiatkowski, Vejen.
1625) Arafa
Kücükkilic, Ishøj.
1626) Nora
Köhler, Aarhus.
1627) Torben
Jesper Köhler, København.
1628) Fatma
Kömürcü, København.
1629) Till
Jesper Heinz König, Frederiksberg.
1630) Akin
Köycü, Odense.
1631) Cecilie
Kaan, Middelfart. Indfødsretten kan fortabes i henhold til
§ 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1632)
Mariavaleria Lacorte, København.
1633) Sofia
Clara Ladefoged, Bruxelles i Belgien. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1634) Elton
Ladu, Jammerbugt.
1635) Irena
Laebel, Tårnby.
1636) Ajmal
Laho, Høje-Taastrup.
1637) Adriana
Ioana Laios, Guldborgsund.
1638) Helen
Thomas Laizer, Odder.
1639) Lazar
Lakic, København.
1640) Iwona
Lakoma, København.
1641) Mohadullah
H. Lalmohad, Roskilde.
1642) Thi Nhi
Lam, Esbjerg.
1643) Sangye
Lhamo Lama, København.
1644) Caroline
Naa Lamiley Lamptey, Aarhus.
1645)
Tamás Langó, Ishøj.
1646) Shay Lape,
Hillerød.
1647) Anna Beata
Lapinski, Gentofte.
1648)
André Laramée, Aarhus.
1649) Alexander
Larsen, Gentofte.
1650) Angelina
Deposa Leg Larsen, København.
1651) Asuncion
Castino Larsen, København.
1652) Elena
Claudia Larsen, Aalborg.
1653) Ildeni
Rejane de Sá Larsen, København.
1654) Ivy
Angelica Eslabon Larsen, Kerteminde.
1655) Natallia
Gudun Larsen, Næstved.
1656) Orathai
Larsen, Lejre.
1657) Rima
Vayner Larsen, Rudersdal.
1658) Valdete
Larsen, Silkeborg.
1659) Victoria
Larsen, Vallensbæk.
1660) Violetta
Maria Larsen, Aalborg.
1661) Magdalena
Janina Laska, Aarhus.
1662) Agata
Magdalena Laska-Pihan, Randers.
1663) Mary
Catherine Lassen, Aalborg.
1664) Ruth Jane
Laugesen, Favrskov.
1665) Jelena
Lauridsen, Vejle.
1666) Manon
Lauritsen, Faxe.
1667) Iulia
Alexandra Laursen, Horsens.
1668) Jenifer
Laursen, Syddjurs.
1669) Kasia
Wachowiak Laursen, Tårnby.
1670) Virginia
Raynolds Laursen, København.
1671) Thomas
Djernes Lautrup, Aarhus.
1672) Iulia Eva
Lazar, Sønderborg.
1673) Radu Dan
Lazar, Sønderborg.
1674) Annie Bich
Nhi Le, Aarhus.
1675) Dao Anh
Le, Odense.
1676) Jacob Tu
Anh Le, Aarhus.
1677) Martin
Nghia Trong Le, Sønderborg.
1678) Minh Nhat
Le, Aarhus.
1679) Simon Chi
Thanh Le, Aarhus.
1680) Samantha
le Royal Alvarez, København, dog uden virkning for
ansøgerens barn født i 2003.
1681) Clive
Andrew Lee, Slagelse.
1682) Michelle
Venice Lizada Lee, Favrskov.
1683) Christoph
Johannes Leistner, København.
1684) Helen
Lema, Helsingør.
1685) William
Urra Lemi, Odense.
1686) Meriam
Yacob Lemita, Eystur.
1687)
(Udgået).
1688) Paul Felix
Leszinski, Frederiksberg.
1689) Elena
Leth, Randers.
1690) Daniel
Herbert Gottfried Leuchtmann, Lemvig.
1691) Elisabetta
Leunbach, Aarhus.
1692) Baoshan
Li, København.
1693) Dandan Li,
Greve.
1694) Na Li,
Egedal.
1695) Yuan
Liang, Frederiksberg.
1696) Ewa
Lichota, Aalborg.
1697) Janna
Chtepa Liedtke, Aarhus.
1698) Asli
Lillemark, Greve.
1699) Irina
Lilova, København.
1700) Xiuzhen
Lin, København.
1701) Sandra
Lipovac, Aalborg.
1702) Kartarzyna
Lira, Egedal.
1703) Mahir
Lisakovic, Hvidovre.
1704) Paola
Lisborg, Tårnby.
1705) Yulia
Lisovaya, Fredensborg.
1706) Oleg
Lissovoi, Fredensborg.
1707) Ajten
Ljoki, København.
1708) Elisabeth
Jeanne Llopis, Odense.
1709) Kathleen
Llopis, Odense.
1710) Maria
Teresa Lobaina McKenzie, Kalundborg.
1711) Volker
Helmut Otfried Loeschcke, Aarhus.
1712)
Sutharshini Logiraj, Fredensborg.
1713)
Hanène Bent Abdelhamid Lokti, København.
1714) Manhai
Long, Aarhus.
1715) Francesco
Longo, København.
1716) Markus
Georg Lonsdale, København.
1717) Nicolaus
Andreas Lorck-Schierning, Kolding.
1718) Oleksandra
Nikolina Lorentzen, Frederiksberg.
1719) Jannick
Lorenzen, Aabenraa.
1720) Robin
Stacey Lorsch, Haderslev.
1721) Oksana
Loseva, Odder.
1722) Fardin
Lotfi Jeihoun Abadi, Aalborg.
1723) Li-Cheng
Daniel Lu, København.
1724) Lilian Lu,
Aarhus.
1725) Susanne
Bernadette Lucas, Haderslev.
1726) Helmut
Lueken, København.
1727) Sofia
Luitel, Nyborg.
1728) Yuen Kwan
Luk, København.
1729) Thomas
Peter Lukaszewicz, Haderslev.
1730) Mara
Villegas Lund, København.
1731) Karin
Maria Lundahl, Guldborgsund.
1732) Marian
Lungeanu, Sønderborg.
1733) Simona
Lungeanu, Sønderborg.
1734) Yuqi Luo,
Ballerup.
1735) Alan
Leslie Lush, Aarhus.
1736) Meryem
Lyassini, Aarhus.
1737) Elena
Aleksandrovna Kukhta Lybæk, Aalborg.
1738) Sofia
Lyngsaa, Sønderborg.
1739) Lioudmila
Lyssenko, Kolding.
1740) Thies Axel
Kragh Lämmke, Silkeborg.
1741) Hongfei
Ma, Esbjerg.
1742) Abdullah
Musbah Ma'ali, Herlev.
1743) Ahmad
Musbah Ma'ali, Herlev.
1744) Amal
Musbah Ma'ali, Herlev.
1745) Maria
Cristina Macias Arango, København.
1746) Rachel
Mary MacIntyre, København.
1747) Clive
Gilmour Maclay, København.
1748) Cecilie
Madden, Sønderborg.
1749) Tammy
Kirsten Madden, Viborg.
1750) Cora
Louise Madsen, Hørsholm.
1751) Malgorzata
Agnieszka Madsen, Odense.
1752) Max
Madsen, Aarhus.
1753) Monika
Maria Madsen, Vejen.
1754) Narut Bell
Madsen, Tårnby.
1755) Olga
Madsen, Aabenraa.
1756) Pramual
Madsen, København.
1757) Riza Lorca
Madsen, Esbjerg.
1758) Sasiwimol
Madsen, Fredensborg.
1759) Blessing
Nonso Madu, Gladsaxe.
1760) Emerald
Chinyere Madu, Vejle.
1761) Esther
Ogechukwu Madu, Gladsaxe.
1762) Gloria
Doris Madu, Gladsaxe.
1763) Eric
Maganga, København.
1764) Yahye
Abdirizak Mahamed, Aalborg.
1765) Yusuf
Abdirizak Mahamed, Kolding.
1766) Shania
Mahdi, København.
1767) Margrethe
Hassan Mahi, Vejle.
1768) Tariq
Mahmood, Brøndby.
1769) Sadaf
Mahmoodi, Aarhus.
1770) Tala
Mohammed Mahmoud, Helsingør.
1771) Raid
Rashid Mahmud, København.
1772) Emina
Mahmuljin, København.
1773) Jasmin
Mahmutovic, Holbæk.
1774) Sa Thi
Mai, Gladsaxe.
1775) Thi Hanh
Mai, Faaborg-Midtfyn.
1776) Kamulrat
Maiwong, Ringkøbing-Skjern.
1777) Maimoona
Majid, Brøndby.
1778) Gabriella
Katalin Majorossy, Ringsted.
1779) Daria
Makhneva, København.
1780) Maciej
Marcin Makinia, Halsnæs.
1781) Guido
Makransky, København.
1782) Snezana
Maksimovic, Silkeborg.
1783) Nurlan
Malaikev, Tórshavn.
1784) Aida del
Socorro Maldonado Cardona, København.
1785) Toni
Malek, Brønderslev.
1786) Reda Sid
Ahmed Malki, København.
1787) Diep
Malmberg, København.
1788) Merluch
Mampouya-Kilele, Hjørring.
1789) Sarah Joy
Mann, København.
1790) Naya Ahmad
Mansour, Odense.
1791) Jiehua
Mao, Aarhus.
1792) John
Marchant, Lyngby-Taarbæk.
1793) Alexandra
Jean Callan Marcinkowska, Aarhus.
1794) Binai Omar
Maref.
1795) Marija
Marelja, København.
1796) Stephen
Alexander Margetson, Slagelse.
1797) Ana Maria
Mora Marquez, Frederiksberg.
1798) Jackie
Augustine Kristensen Mariager, Brøndby.
1799) Neda Takht
Ravandeh Marica, København.
1800) Larisa
Ioana Marinescu, Herlev.
1801) Nadia
Karolina Marjan, Aarhus.
1802) Vadzim
Markau, Sønderborg.
1803) Frederic
Harvey Maron, Rødovre.
1804) Jacob
Maroun, Gladsaxe.
1805) Anastasija
Marsenic, Gladsaxe.
1806) Sandra
Marsenic, Ballerup.
1807) Tijana
Marsenic, Gladsaxe.
1808) Robert
Antony Marsh, Frederiksberg.
1809) Alice
Martucci, København.
1810) Sandra
Enøe Mashoff-Køgelbø, Aarhus.
1811) Adnan
Maslo, Herning.
1812) Amina
Maslo, Ikast-Brande.
1813) Forugh
Masoumi, Odense.
1814) Rozhan
Masudi, Aarhus.
1815) Teresa
Masznicz, Esbjerg.
1816) Mirela
Matei, Hillerød.
1817) Marie
Purisimel Mateo, København.
1818) Rizza
Ranido Gaylawan Mathiassen, Odsherred.
1819) Tetyana
Mathiesen, Tønder.
1820)
Gaëlle Aganze Matwara, Odense.
1821) Susan
Forde Matyjasik, Rudersdal.
1822) Sergiy
Matyushenko, Zhytomyr i Ukraine.
1823) Helene Ai
Matzen, Faaborg-Midtfyn.
1824) Susan
Matzen, Furesø.
1825) Diana
Mauersberger-Skrijelj, Viborg.
1826) Joud
Bassam Mawed, Næstved.
1827) Jonas
Raphael May, Aarhus.
1828) Stefan
Mayer, Frederiksberg.
1829) Kazbek
Mazaev, Næstved, dog uden virkning for ansøgerens barn
født i 2001.
1830) Grace
Alphonse Fasili Kabungulu Mbilizi, Randers.
1831) Lawrence
Theodore Damurgo Mc Gosh, Aarhus.
1832) Grant Lyle
Mc Kinstry, Hillerød.
1833) Robert
Marshall McCulloch, Sønderborg.
1834) Katherine
Anne McGirr, Sorø.
1835) Mary
Carmel McGovern, Frederiksberg.
1836) Garry
James McIntyre, København.
1837)
Christopher David McKay, Guldborgsund.
1838) Julieanne
McMillan, Ringkøbing-Skjern.
1839) Kenneth
Michael Mead, Aalborg.
1840) Maryam
Abdullah Meajeel, Hillerød.
1841) Alexandres
Medeiros, København.
1842) Haris
Medosevic, Esbjerg.
1843) Arlind
Mehmeti, Vejle.
1844) Shahira
Mehmorzada, Lyngby-Taarbæk.
1845) Elena
Meineche, Norddjurs.
1846) Jonathan
Michael Meineke, Aarhus.
1847) Natalia
Mellergaard, Frederikshavn.
1848) Gohar
Memarzadeh, Ballerup.
1849) Rametula
Memedi, København.
1850) Ensar
Memic, Kolding.
1851) Kadrija
Memic, Kolding.
1852) Lejla
Memisevic, Esbjerg.
1853) Mehmed
Memisevic, Esbjerg.
1854) Shpresmir
Memisi, Aarhus.
1855) Olga
Mendizabal Aragones, København.
1856) Mark
Jonathan Haciñas Mendoza, København.
1857) Dina
Muscat Meng, København.
1858) Tetyana
Mengelis, Lemvig.
1859) Irene
Menzi, Assens.
1860) Beth
Merit, Aarhus.
1861) Selcuk
Mert, København.
1862) Riklef
Merz, Esbjerg.
1863) Pensri
Metaronarat, Aarhus.
1864) Mark John
Metcalfe, Kalundborg.
1865) Eren Deniz
Metin, Aarhus.
1866) Milagros
Roxana Aguilar Meza, Frederikssund.
1867) Jia Miao,
Gentofte.
1868) Jihan
Ibrahim Miari, Aarhus.
1869) Tomasz
Miazgowski, Roskilde.
1870) Janina
Michaelsen, Herning.
1871) Danuta
Urszula Michalak, Aalborg.
1872) Radoslaw
Lech Mielko, Middelfart.
1873) Sergio
Cesario Miglioranza, Furesø.
1874) Ana Sorina
Mihalache, Holstebro.
1875) Wojciech
Andrzej Mijas, Odense.
1876) Anna
Olivera Mikkelsen, Holstebro.
1877) Krueawan
Mikkelsen, Svendborg.
1878) Sakulna
Mikkelsen, Silkeborg.
1879) Tatyana
Sergeevna Mikkelsen, Favrskov.
1880) Osip
Mikunis, Frederiksberg.
1881) Milena
Milanovic, Lyngby-Taarbæk.
1882) Milan
Milenkovski, Gladsaxe.
1883) Ioanna
Milidou, Aarhus.
1884) Maria
Leonora Millan Orozco, Lyngby-Taarbæk.
1885) Lara
Catherine Miller, København.
1886) Donald
Paul Milligan, Egedal.
1887) Olga
Milouchkina, Lyngby-Taarbæk.
1888) Vladan
Milovanov, Esbjerg.
1889) Dina
Mihaela Minculescu, København.
1890) Michal
Ministr, Egedal.
1891) Francesco
Minopoli, Rudersdal.
1892) Natalia
Mishkina, Hillerød.
1893) Goran
Misic, Høje-Taastrup.
1894) Fatmir
Misimi, København.
1895) Katarzyna
Mitoraj, Middelfart.
1896) Sofia
Mitropolskaya, København.
1897) Gilad
Mizrahi, Roskilde.
1898) Slavica
Mladenovic, Halsnæs.
1899) Muarrab
Abu Mneajil, Lyngby-Taarbæk.
1900) Afsoon
Moatari Kazerouni, Køge.
1901) Sabina
Mocevic, København.
1902) Cindy Emma
Mogensen, Bornholm.
1903) Sabine
Elisabeth Rüfenacht Mogensen, Ringkøbing-Skjern.
1904) Tatiana
Mogensen, Aalborg.
1905) Sarah
Mohamd, Syddjurs.
1906) Asil Haji
Mohamed, København.
1907) Ifrah
Farah Mohamed, Frederiksberg.
1908) Leyla
Hussein Mohamed, Aarhus.
1909) Liban
Khalif Mohamed, Aarhus.
1910) Saynab
Said Mohamed, Esbjerg.
1911) Shahida
Mohamed, Høje-Taastrup.
1912) Nafisa
Mohamed Muse, København.
1913) Farhad Ali
Mohammad, Gribskov.
1914) Masa
Mohammad, Viborg.
1915) Rodem
Mohammad, Faxe.
1916) Mursal
Mohammad Homayoun, Greve.
1917) Lawja
Jawad Mohammadi, Horsens.
1918) Nur
Habizah Binti Mohammed Musa, Esbjerg.
1919) Malalai
Mohmand, Herning.
1920) Abdirihin
Mohumed, Odense.
1921) Mihai
Moldovan, Dragør.
1922) Henry
Cristhian Molina-Flores, Randers.
1923) Keith
Birongo Momanyi, Aabenraa.
1924) Maria del
Carmen Roca Momocobo, Halsnæs.
1925) Daniel
Momtahanny, København.
1926) Joyceline
Beauty Annan Mondrup, Aarhus.
1927) Lucas
Vincent Moniuk, København.
1928) Gilliespie
Shane Monrad, Aarhus.
1929) Virgilio
Montes Martinez, Frederiksberg.
1930) Melanie
Montgomery, Hillerød.
1931) Thuraia
Moradi, Albertslund.
1932) Maria
Valeria Moraes Hansen, Aarhus.
1933) Helga
Susana Moreira David, Frederiksberg.
1934) Yasser
Morejon Pino, København.
1935) Jay Liam
Morgan, Seattle i USA. Indfødsretten kan fortabes i henhold
til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
1936) Tâm
Loan Nguyen Morgenstjerne, Lyngby-Taarbæk.
1937) Besfort
Morina, Horsens.
1938) Butrin
Morina, Silkeborg.
1939) Milaim
Morina, Kolding.
1940) Janko
Moritz, Slagelse.
1941) Lydia
Moritz, Slagelse.
1942) John Corey
Morris, Aarhus.
1943) Alina
Mortensen, København.
1944) Annelise
Piderit Mortensen, Køge.
1945) Donatha
Umulisa Mortensen, Lyngby-Taarbæk.
1946) Georgeta
Zenovia Mortensen, Herning.
1947) Ioulia
Pankratova Mortensen, København.
1948) Kerstin
Elisabeth Mortensen, Hillerød.
1949) Kristin
Mortensen, København.
1950) Teddy
Mortensen, Holstebro.
1951)
Maricica-Elena Mortensgaard, Silkeborg.
1952) Sara Lenea
Mortensgaard, Holstebro.
1953) Svenja
Nørgaard Morthorst, Aalborg.
1954) Hind
Morzogh, Aalborg.
1955) Walid
Morzogh, Holstebro.
1956) Izabela
Ewa Mosakowska, Silkeborg.
1957) Zeinab
Fadhel Mosawi, København.
1958) Mylady
Moscoso Roldan de Adelsbæk, Lolland.
1959) Lena Maria
Rosa Moser, Aarhus.
1960) Peter
Moskvitin, Esbjerg.
1961) Sham
Houssam Ahmad Mougari, Nordfyn.
1962) Cherry
Francisco Mouridsen, Gladsaxe.
1963) Henrik
Kamp Mouritsen, Hillerød.
1964)
Markéta Mouritsen, Svendborg.
1965) Nadiia
Mozgova, Ikast-Brande.
1966) Oleksandr
Mozgoviy, Ikast-Brande.
1967) Elizabeth
Mroz, Rudersdal.
1968) Arthur
Mstoyan, Egedal.
1969) Aram Qusai
Mubarak, København.
1970) Omer
Muharemovic, Hillerød.
1971) Ajla
Mujacic, Randers.
1972) Armin
Mujacic, Aalborg.
1973) Merima
Mujacic, Norddjurs.
1974) Nermin
Mujkanovic, Kolding.
1975) Ednan
Mulalic, Køge.
1976) Maja
Mulalic, Aalborg.
1977) Damme
Mulatu, Aarhus.
1978) Mariam
Mulindwa, Jammerbugt.
1979) Michael
Finbarr Mullins, København.
1980) Nadezda
Mulvad, Aabenraa.
1981) Hasiba
Muminovic, Esbjerg.
1982) Hava
Muminovic, Odense.
1983) Sanel
Muminovic, Horsens.
1984) Stella
Jørgensen Munzer, Stevns.
1985) Nedime
Murati, København.
1986) Mediha
Murguz, Randers.
1987) Asma
Mushtaq Satti, København.
1988) Mirsada
Muslimovic, Mariagerfjord.
1989) Nehat
Mustafi, Frederiksberg.
1990) Lejla
Mustafic, Silkeborg.
1991) Cyrus
Martin Mutale, Aalborg.
1992) Tatjana
Aleksejevna Muusmann, Aabenraa.
1993) Pewanyambe
Muyongo, Lyngby-Taarbæk.
1994) Dorcas
Wangari Mwangi, Slagelse.
1995) Olesya
Mykytyuk, Vejle.
1996) Mona Lisa
Müller Hansen, Malmø i Sverige. Indfødsretten
kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk
indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni
2004.
1997)
Butsarakham Naopakaprom Møgeltoft, Ringsted.
1998) Andreas
Møller, Aabenraa.
1999) Iryna
Mykhaylivna Bandrivska Møller, København.
2000) Lidia
Møller, København.
2001) Yulia
Møller, Skive.
2002) Jana
Måhmoud, København.
2003) Taisir
Rida Hafez Badr Nabulsi, Gladsaxe.
2003 A) Abdallah
Hussein Maannaki, Holstebro.
2004) Sharon
Nadayao, Aalborg.
2005) Nataliya
Nadberezhna, Ikast-Brande.
2006) Azadeh
Naderi, Køge.
2007) Mahtab
Naderi, Ballerup.
2008) Nadia
Abbas Nagi, Aalborg.
2009) Estifan
Farhad Najem, Frederiksberg.
2010) Sumalee
Nakoon, Viborg.
2011) Michelle
Ann Nardone, Aarhus.
2012) Ahmad Mah
D. Khaled Yousef Naser, Kalundborg.
2013) Suad
Mustafa Moussa Naseri, Odense.
2014) Farzana
Nashar, Dragør.
2015) Sita
Nasiri, København.
2016) Faruq
Nasrullah, Aarhus.
2017) Mussarat
Nawaz, København.
2018) Pamela Ann
Naylor, Sønderborg.
2019) Manzur
Nazhaev, Odense.
2020) Peter Azie
Nche, Furesø.
2021) Adam Lewis
Tulinius Neail, Lyngby-Taarbæk.
2022) Dijana
Nedeljkovic, København.
2023) Emira
Sibic Nedergaard, Thisted.
2024) Danut
Vasile Negru, Vestmanna.
2025) Miruse
Neimi, København.
2026) Sergii
Nekh, Randers.
2027) Natasa
Nenezic, Odense.
2028) Natasha
Neoupaney, Faxe.
2029) Navya
Neoupaney, Faxe.
2030) Argjend
Nesimi, København.
2031) Dmytro
Nesterenko, Haderslev.
2032) Jay Lal
Neupane, Gladsaxe.
2033) Emilienne
Domethie Ngitti, København.
2034) An Fong
Nguyen, København.
2035) Binh Loc
Nguyen, Assens.
2036) Ngoc Thuy
Linh Nguyen, Hjørring.
2037) Nhung Thi
Nguyen, Kolding.
2038) Thanh
Vuong Nguyen, Aarhus.
2039) Thi Kim
Lan Nguyen, København.
2040) Thi Thuy
van Nguyen, Odense.
2041) Thuan Duc
Nguyen, Silkeborg.
2042) Thuy le
Thi Nguyen, Aalborg.
2043) Truong
Luan Nguyen, Aalborg.
2044) Van Minh
Nguyen, København.
2045) Davila
Guimbi Niangui, København.
2046) Zaynab
Niazi, Randers.
2047) Robin
David Nicholson, Randers.
2048) Andreas
Natthawut Nickelsen, Silkeborg.
2049) Farzana
Nicktbakht, Syddjurs.
2050) Aleksandra
Aleksandrovna Nielsen, Roskilde.
2051) Aliona
Nielsen, Ishøj.
2052) Almarea
Gonzales Nielsen, Høje-Taastrup.
2053) Anita
Vizina Nielsen, Rudersdal.
2054) Anna Maria
Nielsen, Greve.
2055) Benjanee
Nielsen, Aalborg.
2056) Carla
Concetta Nielsen, København.
2057) Elena
Nielsen, Ballerup.
2058) Ellie
Marie French Bucana Nielsen, Rebild.
2059) Eric Hans
Nielsen, Esbjerg.
2060) Honey
Nielsen, Silkeborg.
2061) Ilona
Nielsen, Skive.
2062) Jessica
Nielsen, Høje-Taastrup.
2063) Jintana
Nielsen, Hillerød.
2064) Kassareuya
Yamthong Nielsen, Ringkøbing-Skjern.
2065) Kati
Nielsen, København.
2066) Lidia
Nielsen, Høje-Taastrup.
2067) Liis
Nielsen, Aarhus.
2068) Livia
Bougan Nielsen, Sønderborg.
2069) Ludmila
Nielsen, Køge.
2070) Luisa
Patricia Øland Nielsen, København.
2071) Maria
Nielsen, Silkeborg.
2072) Maria
Teresa Nielsen, Brøndby.
2073) Mariana
Cristina Nielsen, Holbæk.
2074) Marina
Bjerregaard Nielsen, Ringkøbing-Skjern.
2075) Mihaela
Nielsen, Egedal.
2076) Monika
Tatiana Matuszewska Nielsen, Aarhus.
2077) Onusa
Nielsen, Holbæk.
2078) Paula
Hartvig Nielsen, Hillerød.
2079) Regina
Maria Nielsen, Aarhus.
2080) Reina
Fabiola Marcano Nielsen, Assens.
2081) Rosalie
Lucero Nielsen, København.
2082) Ruth Malen
Christensen Nielsen, Lyngby-Taarbæk.
2083) Tanja
Maria Beek Nielsen, Vejen.
2084) Teresa
Maria Nielsen, Aarhus.
2085) Trang
Hoang Nielsen, Aalborg.
2086) Violet
Muyumba Nielsen, Odense.
2087) Veronica
Dioso Niemenen, Egedal.
2088) Mensah Nii
Quaye, København.
2089) Lilja
Nika, Guldborgsund.
2090) Olga
Nikitina, København.
2091) Viktor
Nikolic, Frederiksberg.
2092) Marjan
Nikolovski, København.
2093) Dragana
Nilsson, København.
2094) Olesya
Nimak, København.
2095) Fatbardha
Nimani, Horsens.
2096) Sejla
Nisic, Aalborg.
2097) Ekaterina
Nissen, Aabenraa.
2098) Erika
Nissen, Aabenraa.
2099) Oleksandra
Nissen, Aarhus.
2100) Sasireka
Nithialagan, Randers.
2101) Annonciata
Niyomubyeyi, Lolland.
2102) Chinonso
Emilia Nnamani, Rødovre.
2103) Nor Ali
Nor, Aalborg.
2104) Irina
Norberg, København.
2105) Saima
Noreen, København.
2106) Peter Wood
Norris, Egedal.
2107) Mohammad
Yousof Nourzai, Herning.
2108) Rahima
Nourzai, Herning.
2109)
Ildiko-Julia Novak, Jammerbugt.
2110) Stanimira
Simeonova Novakova, København.
2111) Volodymyr
Novitsky, Haderslev.
2112) Rusmir
Novljanin, Herning.
2113) Karina
Maria Nowowiejska, København.
2114) Shadia
Nshimirimana, Albertslund.
2115) Anges
Kapinga Ntambwa, Aarhus.
2116) Augustin
Ntunungu, Aalborg.
2117) Praparat
Nuangchomphu, Greve.
2118) Ismet
Nuhanovic, Kolding.
2119) Edita
Nukovic, Odense.
2120) Senada
Nukovic, Favrskov.
2121) Elma
Nurkovic, Aabenraa.
2122) Emrah
Nurkovic, Aarhus.
2123) Selveta
Nurkovic, Aabenraa.
2124) Gloria
Adaku Iheme Nweke, København.
2125) Ma Thet
Htet Nyein, Gribskov.
2126) Lisette
Tonia Nygaard, Rudersdal.
2127) Amos
Ochieng Nyindha, Sønderborg.
2128)
Scholastique Nyiragwaneza, København.
2129) Levente
Nyitrai, Kolding.
2130) Jonas
Lyder Nürnberger, Gladsaxe.
2131) Shiko
Nzorubara, Lyngby-Taarbæk.
2132) Michaela
Nørby, Furesø.
2133) Krisztina
Nørbæk, København.
2134) Jennifer
Ann Oakley, Lyngby-Taarbæk.
2135) Nasim
Odeh, Roskilde.
2136) Adeoye
Kehinde Emmanuel Odumosu, Nyborg.
2137) Zen
Mohamad Odwan, Randers.
2138) Kwabena
Titi Ofei, Herlev.
2139) Emmanuel
Onyebuchi Okoye, Hvidovre.
2140) Daniela
Isabella Olafsson, Rudersdal.
2141) Jekaterina
Oleinika, Odense.
2142) Darilgin
Moreno Rull Olesen, Frederikshavn.
2143) Isabel
Olesen, Odense.
2144) Phafan
Olesen, Lyngby-Taarbæk.
2145) Claudia
Olkowski, Odense.
2146) Salvador
Job Olmos Rangel, Aalborg.
2147) Anchalee
Olsen, Holstebro.
2148) Catalina
Roxana Olsen, Holbæk.
2149) Inga
Guzevska Olsen, København.
2150) Kamila
Olsen, Aarhus.
2151) Kittirath
Olsen, Sorø.
2152) Maria
Elena Secheres Olsen, Aalborg.
2153) Natalia
Kouznetsova Olsen, København.
2154) N'Guessan
Christiane Yolande Olsen, København.
2155) Nickolai
Andaya Olsen, Bornholm. Indfødsretten kan fortabes i henhold
til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
2156) Teresa
Evangelista Hernandez Olsen, København.
2157) Ivan Kawa
Omar, Kolding.
2158) Ursula
Yossef Hossam Omar, Sorø.
2159) Amal
Khaled Omari, Aalborg.
2160) Edin Omic,
Guldborgsund.
2161) Gouriji
Omidi, Randers.
2162) Daniela
Alexandra Monteiro de Oliveira Ommen, Viborg.
2163) James
Ekhorutomwen Omuemu, København.
2164) Casper On,
Haderslev.
2165) Leyla
Hazal Onurlu, København.
2166) Zeljka
Opsenica, Herning.
2167) Lukas
Tarek Oriwohl, Aabenraa.
2168) Valentina
Orllati, Aalborg.
2169) Chittichai
Orrasingha, Sorø.
2170) Adam
Ryszard Osipowski, Esbjerg.
2171) Jolanta
Barbara Osipowski, Esbjerg, dog uden virkning for ansøgerens
barn født i 2004.
2172) Fatima
Osman, København.
2173) Ilyas
Mohamed Moalin Osman, Aarhus.
2174) Jusuf
Osmani, København.
2175) Ajdin
Osmanovic, Odense.
2176) Aldin
Osmanovic, Greve.
2177) Kathleen
Dizon Osol, Tårnby.
2178) Khadije
Toufik Osseili, Herlev.
2179) Bogdan
Ostapenko, Herning.
2180) Vicki
Theresa Ostenfeld, Vordingborg.
2181) Polina
Ottesen, København.
2182) Karima
Ourikou, Aarhus.
2183) Maria
Ovakimian, Odense.
2184) Maria Ian
Macua Overballe, København.
2185) Katharina
Overgaard, Viborg.
2186) Vladlena
Ovtchinnikova, Vejle.
2187) Sarah
Achieng Owuor, Esbjerg.
2188) Michael
Owusu, København.
2189) Gatis
Ozols, Frederiksberg.
2190) Grzegorz
Jaroslaw Pacyk, Aalborg.
2191) Malgorzata
Agata Pacyk, Aalborg.
2192) Vanessa
Paho Nyamba, Thisted.
2193) Brian
Normandia Palad, Slagelse.
2194) Bahar
Palani, Kolding.
2195) Karwan
Palani, Aarhus.
2196) Faris
Paldum, Frederikshavn.
2197) Heather
Maria Palen, Gladsaxe.
2198) Erzsebet
Hajnalka Palhegyi, Ringkøbing-Skjern.
2199) Birte
Steer Pallesen, Ballerup.
2200) Robert
Stanley Palmer, Aarhus.
2201) Evarist
Palushani, Frederiksberg.
2202) Dominik
Andrzej Pampuch, Odense.
2203) Anna Ida
Panariti, Frederiksberg.
2204) Nikhil
Mohan Pande, Gladsaxe.
2205) Gracika
Pandey, Skanderborg.
2206) Gar Fai
Pang, København.
2207) Shabana
Panjshiri, Gentofte.
2208) Potjamas
Pansri, Aarhus.
2209) Iulia
Maria Pantea, Skanderborg.
2210) Zoe-Maria
Pantea, Skanderborg.
2211) Emmanouil
Papadakis, København.
2212)
Christopher-Julian Leue Pape, Brønderslev.
2213) Svitlana
Paramonova, Frederiksberg.
2214) Laura
Berena Pardo Vera, Viborg.
2215) Carolina
Paredes Huaman, Gladsaxe.
2216) Santiago
Paredes Pinzón, København.
2217) Tasmia
Parveen, Vallensbæk.
2218) Aida
Alibegovic Pasalic, Langeland.
2219) Sabina
Pasalic, Vejen.
2220) Slawomir
Paszkowski, København.
2221) Maciej
Pasztor, Frederikshavn.
2222) Mirale
Pauch, København.
2223) Volodymyr
Pavlenko, Randers.
2224) Yuliana
Koleva Pavlova-Vasileva, København.
2225) Anna
Konieczny Pedersen, Favrskov.
2226) Chandrika
Kalluri Pedersen, København.
2227) Dalva
Maliza Omar Wing Pedersen, Kerteminde.
2228) Elen
Pedersen, København.
2229) Emma
Geromo Darwin Pedersen, Lejre.
2230) Izabela
Teresa Pedersen, Ringsted.
2231) Jolanta
Spejeraite Pedersen, Svendborg.
2232) Mieke
Hermien Lucas Pedersen, Varde.
2233) Natalia
Gennadievna Pedersen, Aarhus.
2234) Nataliia
Vigh Levchenko Pedersen, Silkeborg, dog uden virkning for
ansøgerens barn født i 2000.
2235) Nataliya
Tsankova Pedersen, Aalborg.
2236) Neema
Ezekiel Pedersen, Aalborg.
2237) Nicolas
Jones Pedersen, København.
2238) Olena
Victorivna Pedersen, Vejen.
2239) Patrycja
Pedersen, Aarhus.
2240)
Patthamaphan Pedersen, Lejre.
2241) Phapada
Taksinbut Pedersen, Hedensted.
2242) Sansanee
Pedersen, Stevns.
2243) Sonja
Agnieszka Pedersen, København.
2244) Suriyu
Kanram Pedersen, Ishøj.
2245) Svitlana
Seredyuk Pedersen, Hjørring.
2246) Uraiwan
Deesongkram Pedersen, Vejle.
2247) Varvara
Reck Pedersen, Fredensborg.
2248) Wanlaya
Saengsawat Pedersen, København.
2249) Wipanan
Pedersen, Slagelse.
2250) Yaona
Pedersen, Randers.
2251) Yuwadee
Pedersen, Aarhus.
2252) Yuwathida
Yalangsi Pedersen, København.
2253) Maryam
Peikar, Herning.
2254) Alfredo
Peña Díaz, København.
2255) Nasly
Vanesa Penilla Puerta, Aarhus.
2256) Agata
Peplinska, Odense.
2257) Jakub
Peplinski, Guldborgsund.
2258) Karolayne
Christina Pereira da Silva, Esbjerg. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
2259)
Halawathage Natasha Dhanangani Perera, Aarhus.
2260) Emmanuel
Pérez, Ballerup.
2261) Dijana
Peric, Helsingør.
2262) Goran
Perovic, Lyngby-Taarbæk.
2263) Sorina
Roxana Persa, Aalborg.
2264) Kasia
Persson, Faaborg-Midtfyn.
2265) Nevruz
Pervizaj, Aabenraa.
2266) Qader
Abdul Aziz Abdul Peshrou, Aalborg.
2267) Andrea
Zsuzsanna Petersen, København.
2268) Anneca
Payadi Petersen, Angeles City i Filippinerne. Indfødsretten
kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk
indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni
2004.
2269) Constance
Anne Petersen, Fredensborg.
2270) Hans Peter
Petersen, Sønderborg.
2271) Irina
Ljvovna Petersen, Hvidovre.
2272) Kanyawee
Petersen, København.
2273) Karolina
Kimberly Arnasiute Petersen, Haderslev.
2274) Nittiya
Petersen, Slagelse.
2275) Oke
Johannes Petersen, Aarhus.
2276) Olga
Vladimirovna Petersen, Frederiksberg.
2277) Pascale
Marie Raymonde Petersen, København.
2278) Renoo
Petersen, København.
2279) Rowena Paz
Villaceran Petersen, Fredensborg.
2280) Stefka
Nikolaeva Stoimenova Petersen, Kolding.
2281) Vladyslav
Vyshnevskyy Petersen, Aarhus.
2282) John Jay
Peterson, Skive.
2283) Bojana
Petkovic, Gentofte.
2284) Milica
Petkovic, Hillerød.
2285) Suzana
Petkovic, Halsnæs.
2286) Diana
Zdravkova Petrova, Rødovre.
2287) Ieva
Petterson, Nyborg.
2288) Jay
Phanmeythee, Gladsaxe.
2289) Maria
Dimitrova Philipsen, Vejle.
2290) Natcha
Phoungporn, Esbjerg.
2291) Thananya
Phromwongsa, Odense.
2292) Francois
Pierre Pichon, København.
2293) Hans
Christian Pickney, Tórshavn.
2294) Alexander
Piechota, Frederikssund.
2295) Felicia
Piechota, Frederikssund.
2296) Elma
Pilakovic, Odense.
2297) Stephanie
Michelle Pilgaard, Ikast-Brande.
2298) Florian
Pilz, København.
2299) Noelle
Suzanne Pind, Gladsaxe.
2300) Andrine
Njoki Pinderup, Halsnæs.
2301) Wanwisa
Pinkaew, Aalborg.
2302) Kritsana
Pinpimai, Tårnby.
2303) Amina
Pitarevic, Randers.
2304) Jean
Jacques Piton, Aarhus.
2305) Oleksandr
Pivtoratskiy, Hedensted.
2306) Marek
Lukasz Piwonski, Rudersdal.
2307) Selma
Pizovic, Odense.
2308) Krzysztof
Piotr Placzkowski, Morsø.
2309) Rexhep
Plakolli, Haderslev.
2310) Peter
Herbert Plaskett, Gentofte.
2311) Kanjana
Plewthong, Kolding.
2312) Marlena
Anna Plocharska, Aarhus.
2313) Maciej
Plocharski, Aalborg.
2314) Alexandre
Podtelejnikov, Odense.
2315) Katarzyna
Polaszczyk, Helsingør.
2316) Battal
Polat, Furesø.
2317) Pavlo
Polishchuk, Odense.
2318) Agathe
Gerwina Elena Pollmann, Aalborg.
2319) Haneen
Waleed Idrez Poloz, Aarhus.
2320) Varnie
Isaac Ponder, Guldborgsund.
2321) Volodymyr
Ponomarchenko, Randers.
2322) Kerli
Pool, København.
2323)
Györgyi Poór, Slagelse.
2324) Liana Pop,
København.
2325) Ghesal
Popal, Horsens.
2326) Zulaika
Popal, Randers.
2327) Biljana
Popovic, Hillerød.
2328) Luiz
Carlos Vinkler Post, Horsens. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
2329) Gordon
Winston Potter, Holstebro.
2330) Eva
Sørum Poulsen, Holstebro.
2331) Liudmyla
Poulsen, Gladsaxe.
2332) Olga
Poulsen, København.
2333) Rehab
Poulsen, Frederikssund.
2334) Susanne
Poulsen, Thisted.
2335) Uta
Susanne Poulsen, Sønderborg.
2336) Vera
Kuzina Poulsen, Furesø.
2337) Vicky Lam
Poulsen, Tårnby.
2338)
Gholam-Reza Pourghafar, Aabenraa.
2339) Hajrudin
Pranjga, Aalborg.
2340) Naruebet
Praphothithang, Rebild.
2341) Faria
Naznin Prapti, København.
2342) Clara
Prats Gavalda, København.
2343) Alma
Magdalene Precht, København.
2344)
Johanna-Maria Precht, Sønderborg.
2345) Marko
Prelevic, Gladsaxe.
2346) Elena
Pribylova, Aalborg.
2347) Edgaras
Prilipa, Silkeborg.
2348) Ernestas
Prilipa, Silkeborg.
2349) Kamau
Ayodele Webster Prince, København.
2350) Victor
Pripas, Guldborgsund.
2351) Adrian
Prohnitchi, Frederiksberg.
2352) Carlo
Domenico Prola, Aarhus.
2353) Francis
William Prosser, Viborg.
2354) Marcin
Overgaard Ptaszynski, Sønderborg.
2355) Gatkuoth
Gony Pur, Vejen.
2356) Samin
Puric, Varde.
2357) Vanessa
Lamia Puric, Varde.
2358) Nasteho
Omar Qalimow, Odense.
2359) Asma
Qamar, Gladsaxe.
2360) Habiba
Qamar, Rødovre.
2361) Rana Rafou
Qassem, Aarhus.
2362) Hreen
Sultan Qayum, Hvidovre.
2363) Ahmad
Qeis, Aarhus.
2364) Evis
Qeska, Rødovre.
2365) Muzi Qin,
Rudersdal.
2366) Shuyuan
Qin, Lyngby-Taarbæk.
2367) Adam
Quari, Vejen.
2368) Manuel Jr.
Cabanayan Racraquin, Hillerød.
2369) Anna
Raczkowski, København.
2370) Sreeram
Kottumuklu Radhakrishnan, Esbjerg.
2371) Svitlana
Mykhaylivna Radionova, Langeland.
2372) Luka
Radosavljevic, Tvøroyri.
2373) Layan
Khaled Raeean, Morsø.
2374) Chotika
Raemlee, Faaborg-Midtfyn.
2375) Leen Saleh
Rafea, Ringkøbing-Skjern.
2376) Osman
Rafiq, Frederiksberg.
2377) Florence
Domfeh Ragborg, Frederikssund.
2378) Mohammed
Raghis, Tårnby.
2379) Morin Judy
Ragunathan, Vejle.
2380) Victor
Raguzin, Tårnby.
2381) Katrine
Rahal, Nyborg.
2382) Arozo
Rahimi, Aalborg.
2383) Hanna
Rahimi, Aarhus.
2384) Ali Abdul
Rahman, Aarhus.
2385) Hassan
Abdul Rahman, Aarhus.
2386) Hussien
Abdul Rahman, Aarhus.
2387) Sanaa
Abdul Rahman, Aarhus.
2388) Jörn
Malte Rahn, Odense.
2389) Resulj
Raifi, Hvidovre.
2390) Deepthi
Rajan, København.
2391) Dijana
Rajovic, Gladsaxe.
2392) Sandra
Rajovic, Gladsaxe.
2393) Driton
Ramadani, Horsens.
2394) Sakeeja
Ramesh, Ringkøbing-Skjern.
2395) Amir
Ramic, Kolding, dog uden virkning for ansøgerens børn
født i 2014 og 2015.
2396) Eldina
Ramic, Sønderborg.
2397) Sahiba
Ramic, Middelfart.
2398) Vehid
Ramic, Middelfart.
2399) David
Ramirez Gomez, Aarhus.
2400)
Encarnacion Ramos Camacho, Nordfyn.
2401) Monica
Ramos Gallego, Tårnby.
2402) Ahmad
Hisham Ramzi, Aarhus.
2403) Sasa
Randelovic, Viborg.
2404) Servet
Raofi, Fredericia.
2405) Nishanthi
Rasayogam, Syddjurs.
2406) Adela
Rasekh, Horsens.
2407) Afrah
Rashid, København.
2408) Aliya
Rashid, København.
2409) Aliza
Rashid, København.
2410) Maria
Rashid, København.
2411) Tahir
Rashid, Albertslund.
2412) Alina
Delia Andronache Rasmussen, Kerteminde.
2413) Ioana
Alexandra Rasmussen, Aalborg.
2414) Jerri
Anna-Lise Rasmussen, Tårnby.
2415) Lisa
Dianne Rasmussen, Allerød.
2416) Mabelle
Paredes Rasmussen, København.
2417) Mikolaj
Rasmussen, Frederiksberg.
2418) Nicoleta
Mihaela Mihalcea Rasmussen, Thisted.
2419) Phoebe
Rasmussen, Ringsted.
2420) Sviatlana
Shtykava Rasmussen, København.
2421) Kale Hamed
Rasul, Aalborg.
2422) Chanchai
Ratanahon, Randers.
2423) Martin
Hubert Raussen, Dragør.
2424) Siyamala
Ravendran, Holbæk.
2425) Cynthia
Guyjoco Ravn, Ikast-Brande.
2426) Siddhartha
Raychaudhuri, Allerød.
2427) Mustafa
Razaq, Gribskov.
2428) Ronald
Dannon Redd, Vejen.
2429) Junieta
Magdalena Marintan Reduan, Odense.
2430) Besmira
Redzepi, København.
2431) Bujamin
Redzepi, København.
2432) Julia
Reenberg, København.
2433) Albrecht
Reimann, Aarhus.
2434) Laura
Jayne Reininger, København.
2435) Uwe
Remisch, Ringkøbing-Skjern.
2436) Gerda
Repeckaite, Aabenraa.
2437) Mattis
Marian Reppmann, Aarhus.
2438) Adis
Resic, Odense.
2439) Marina
Rets, Gentofte.
2440) Julia
Rettig, Aabenraa.
2441) Sergii
Reva, Ikast-Brande.
2442) Vanessa
Revita, København.
2443) Endrit
Rexhepi, Svendborg.
2444) Victoria
Loreley Rey Castillo, Slagelse.
2445) Mohaned
Aman Rezai, Aalborg.
2446) Michael
Rézmüves, Hillerød.
2447) Alfred
George Richards, Gladsaxe.
2448)
Marc-Etienne Francois Ridler, København.
2449) Volker
Fritz Bidstrup Riedlin, København.
2450)
Patcharawan Singse Riisager, Frederikssund.
2451) Neal
Geoffrey Riley, Odder.
2452) Svitlana
Rintza, Greve.
2453) Giovanni
Riscaldini, København.
2454) Julijana
Ristevska, København.
2455) Tina
Ristic, Herning.
2456)
Raúl Enrique Rivera Zárate, Frederiksberg.
2457) Suljo
Rizvanovic, Odense.
2458) Maryia
Roberts, Randers.
2459) Miranda
Pearly Geethamani Robin Chandra Kumar, Aalborg.
2460)
Christopher Andrew Robinson, København.
2461) Hector
Britten Robinson, Ballerup.
2462) Norman
Robson, Kalundborg.
2463) David Alan
Roden, Esbjerg.
2464) Raffaele
Rodogno, Aarhus.
2465) Shad
O'Hara Nation Roe, Herning.
2466) Sylwia
Skwarek Roed, Høje-Taastrup.
2467) Sophie
Marlene Roessler, Frederiksberg.
2468) Laura
Rogova, Guldborgsund.
2469) Justyna
Rogowska-Teclaw, Horsens.
2470) Armandas
Rokas, Allerød.
2471) Evgeny
Mikhajlovich Romanov, Aarhus.
2472) Alexandra
Maja Romanowska, Aalborg.
2473) Anna Maria
Romanski, Guldborgsund.
2474) Michael
Romanski, Aalborg.
2475) Soumaya
Waslati Ep Ben Romdhan, København.
2476) Johanna
Rose Rosendahl, Ringkøbing-Skjern.
2477) Linda Ann
Rosendahl, Silkeborg.
2478) Brigitte
Christine Rosenkranz, København.
2479) Colin
Samuel Rosenthal, Aarhus.
2480) Pawel
Lukasz Rosiak, Vejle.
2481) Louis
Arthur Ross, Furesø.
2482) Ajda
Rostami, Fredensborg.
2483) Sara
Rostami, Fredensborg.
2484) Anna
Katarzyna Rosul, Sorø.
2485) Vatslav
Roudnitski, Sorø.
2486) Veronique
Marie Anne Therese Rouvrais, København.
2487) Bokul Roy
Chowdhury, Fredensborg.
2488) Irina
Orshava Palludan Ruberg, Gribskov.
2489) Nandi
Rudaj, Randers.
2490) Victoria
Rudenko, Norddjurs.
2491) Rolly
Rulona, Aarhus.
2492) Dmitry
Rusak, Gladsaxe.
2493) Kenneth
Michael Rushe, Frederiksberg.
2494) Andrew
Mark Russell, Svendborg.
2495) Met
Rustemi, København.
2496) Barbara
Teresa Ryczkowska, Horsens.
2497) Robert
Franciszek Ryczkowski, Horsens.
2498) Lesya
Rykhalska, Frederikssund.
2499) Ivan
Rykhlo, Ringkøbing-Skjern.
2500)
Géraldine Jenny Andréa Rylander, Roskilde.
2501) Hana
Malá Rytter, København.
2502) Cristina
Mirela Rønfeldt, Syddjurs.
2503) Selma
Langvad Raahede, Furesø. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
2504) Blerim
Sabani, København.
2505) Pablo
Saborio Vargas, København.
2506) Natalia
Nicolaevna Grigorenko Sacan, Silkeborg.
2507) Anel
Sacic, Middelfart.
2508) Bekim
Saciri, København.
2509) Eimal
Sadat, København.
2510) Negina
Sadat, Vallensbæk.
2511) Marina
Samih Sadiek, Fredensborg.
2512) Dejan
Sadikovic, Herning.
2513) Venera
Sadiku, Faaborg-Midtfyn.
2514) Ramiz
Sadovic, Nyborg.
2515) Marlena
Sadowska, Aarhus.
2516) Liridona
Sadriu, Randers.
2517) Omar Adham
Saeed, København.
2518) Maryam
Saeedi, Randers.
2519) Soledad
Eliana Saenz Perez, Aarhus.
2520)
Haseebullah Safi, Esbjerg.
2521) Ismail
Safi, Høje-Taastrup.
2522) Lida Safi,
Gladsaxe.
2523) Omid Safi,
Roskilde.
2524) Muammer
Saglam, København.
2525) Duygu
Sahin, Aarhus.
2526) Mehmet
Sahin, Randers.
2527) Onur Sefik
Sahin, Herlev.
2528) Sadik
Kadir Sahin, Slagelse.
2529) Zeynep
Sahin, Randers.
2530) Ömer
Sahin, Aarhus.
2531)
Gülsen Sahiner, Greve.
2532) Edona
Sahiti, Hørsholm.
2533) Sunanya
Saibun, Aarhus.
2534) Abdalla
Mohamed Sharif Said, Aalborg.
2535) Sinan
Mouaayad Abdulaimma Said, Viborg.
2536) Andrijana
Sajnjanovic, Hillerød.
2537) Aura Hamad
Sakran, Odense.
2538) Deqa Ali
Salad, Odense.
2539) Zyhra
Deari Salai, København.
2540) Irjan
Salak, Odense.
2541) Samey
Rahim Salal, Brønderslev.
2542) Hanadi
Salamah, København.
2543) Nawaz
Salamat, København.
2544) Manal
Ibrahim Mohammad Salameh, Helsingør.
2545) Aydee
Salas Millan, Helsingør.
2546) Nasriin
Mohamud Saleban, København.
2547) Karmen
Saleh, Furesø.
2548) Sofiya
Hamud Saleh, Odense.
2549) Ahensa
Adel Salih, Aarhus.
2550) Edita
Salihovic, Bornholm.
2551) Maida
Salihovic, Esbjerg.
2552) Fidahije
Saliji, København.
2553) Alton
Salimusa, Vejle.
2554)
Diellëza Salimusa, Vejle.
2555) Medina
Salimusa, Vejle.
2556) Sergio
Daniel Salina Kuraitis, Morsø.
2557) Admir
Salkic, Allerød.
2558) Armin
Salkic, Esbjerg.
2559) Mersija
Salkic, Fredensborg.
2560) Mirnesa
Salkic, Fredensborg.
2561)
Hüseyin Salkim, København.
2562) Ilmidina
Sallai, Lyngby-Taarbæk.
2563) Maria
Latif Salman, Odense.
2564) Merna
Latif Salman, Odense.
2565) Celena
Saloum, Aalborg.
2566) Afshin
Samani, Aalborg.
2567) Aseel Raed
Sammar, København.
2568) Jacqueline
Margaret Sampson-Kjeldsen, København.
2569) Sanita
Herca Sanati, København.
2570) Jacqueline
Josefina Sánchez, Esbjerg.
2571) Chava Lea
Sanderson, Rudersdal.
2572) Karamjit
Kaur Sandhu, Aalborg.
2573) Leyla
Sandzhari, Faxe.
2574) Pietro
Enrico Giovanni Sanguini, Egedal.
2575) Sitang
Santana, Aarhus.
2576) Carla
Santini, Gentofte.
2577) Michalakis
Santis, Aalborg.
2578) Eduardo
Jorge Santos Soares Costa, Vejle.
2579) Sebastien
Santurette, Frederiksberg.
2580) Anastasia
Sarasibar, Aalborg.
2581) Delene
Sarawan, København.
2582) Maria
Sarwar, Lyngby-Taarbæk.
2583) Zainab
Sattar Atta, Hørsholm.
2584) Mohammad
Fouad Saumtally, København.
2585) Aaron Marc
Saunders, Aarhus.
2586) Emmanuelle
Jocelyne Marie-Jeanne Saunier, København.
2587) Maryam
Savari, Hvidovre.
2588) Andrej
Savin, København.
2589) Ahmet
Serdar Sayman, Vejle.
2590) Justin
Glenn Scanlon, København.
2591) Mette
Louise Schadegg, København.
2592) Suwit
Scheel-Hincke, Odense.
2593) Joost
Schelling, Aarhus.
2594) Oana
Angelica Schirach, Struer.
2595) Aura Birke
Houlind Schlachter, Zürich i Schweiz. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
2596) Brian
Leroy Schluckebier, København.
2597) Cree Welch
Snyder Schmidt, Aarhus.
2598) Mirian del
Socorro Ruiz Schmidt, Odense.
2599) Thomas
Andersen Schmidt, København.
2600) Lars
Schnoor, Odense.
2601) Britta
Scholz, Vejle.
2602) Cecilia
Coreta Camborda Schomacker, Egedal.
2603) Alida
Maria Schothorst, Tønder.
2604) Robin May
Schott, København.
2605) Roeland
Wilhelmus Theodorus Schouten, Gentofte.
2606)
Günther Klaus Schrader, Aarhus.
2607) Stefanie
Schroeter, Bornholm.
2608) Alma
Molina Schrøder, Aalborg.
2609) Michael
Schröer, Herning.
2610) Rodica
Schulma, Næstved.
2611) Frances
Ida Schwartzkopff, Rudersdal.
2612) Sebastian
Schwarz, Viborg.
2613) Thomas
Beiersdorf Schwarz, Gentofte.
2614) Holm
Schwarze, Rudersdal.
2615) Barbara
Schweitz, København.
2616) Barbara
Halina Schøn, Greve.
2617) Lara
Scolari, København.
2618) Craig
Peter Scott, København.
2619) Leonard
Seabrooke, Gentofte.
2620) Michael
Paul Sears, Fredensborg.
2621) Margareta
Claudia Secher, Sønderborg.
2622) Seda
Secilmis, Ishøj.
2623) Mongi Ben
Abdallah Seddik, København.
2624) Punyisa
Seenual, Holbæk.
2625) Sevilla
Seker, Holstebro.
2626) Maria
Camelia Cocis Selling, Vordingborg.
2627) Kandasamy
Selvachandran, Herlev.
2628) Sudeera
Nilakshi Hamine Sembukutti Arachchige, Thisted.
2629) Jana
Semenova, København.
2630) Evgenia
Semochkina, Odense.
2631) Lisa Habib
Sepahizada, Syddjurs.
2632) Antonietta
Sepe, Aarhus.
2633) Yelena
Sergejuk, Aalborg.
2634) Flavio
Serra, Frederikshavn.
2635) Sule
Serubugo, Aalborg.
2636) Klara
Sestini-Andersen, Bruxelles i Belgien. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
2637) Gerhard
Settgast, Tønder.
2638) Yildirim
Seving, Fredensborg.
2639) Laura
Ileana Sfintes, København.
2640) Hassan
Shabbir, København.
2641) Munnawar
Shah, Sønderborg.
2642) Shmaila
Munnir Shah, Brøndby.
2643) Syed
Makhdum Shazad Hussain Shah, Brøndby.
2644) Esra
Abdallah Shamasneh, Ringkøbing-Skjern.
2645) Noor
Abdallah Shamasneh, Ringkøbing-Skjern.
2646) Safa
Abdallah Shamasneh, Ringkøbing-Skjern.
2647) Samira
Majid Shamcizadh, Kalundborg.
2648) Hanna
Shandruk, København.
2649) Hind
Mustafa Hasan Shannak, Sønderborg.
2650) Ghaleb
Shaoutha, København.
2651) Razma
Sharafmal, Vejle.
2652) Sabrin
Saad Sharif, Ringsted.
2653) Ashok
Sharma, Rødovre.
2654) Sabaoon
Sharza, København.
2655) Elina
Andreevna Shashmolova, Hillerød.
2656) Einat
Shatz, Kalundborg.
2657) Maha
Jobber Shaweel, Odense.
2658) Afnan
Maher Shawiish, Egedal.
2659) Tatiana
Shcherbak, Hvidovre.
2660) Zhanna
Sheludyakova, Odsherred.
2661) David
Anthony Sherman, København.
2662) Tashi
Sherpa, Herning.
2663) Natalya
Shevchuk, Fredericia.
2664) Olesya
Shevchuk, Rebild.
2665) Vitaliy
Shevchuk, Rebild.
2666) Kareem
Shhab, Sønderborg.
2667) Ahmad
Ammar Shhada, Assens.
2668) Muiasar
Shibli, København.
2669) Jamil
Gulmann Shihab, København.
2670) Saja
Shihab, Aalborg.
2671) Hamid Reza
Shir Mohammadi, Odense.
2672) Giyan
Salim Shiro, Struer.
2673) Dany
Shmelzer, Billund.
2674) Pujan
Shrestha, København.
2675) Svitlana
Shvets, Favrskov.
2676) Ian
Douglas Wyndham Sich, Aarhus.
2677) Avistar
Sidiqi, Odense.
2678) Marwa
Sidiqi, Ballerup.
2679) Svetlana
Sidorova, Rudersdal.
2680) Karolina
Iwona Sikala, Aarhus.
2681) Anna
Monika Larsen Sikora, Skanderborg.
2682) Aneta
Sikora-Maciuszek, Vejle.
2683) Tetiana
Silinska, Thisted.
2684) Sergii
Silinskyi, Thisted.
2685) Greta
Simnica, Randers.
2686) Stephanie
Simonsen, Ringsted.
2687) Teo
Simovic, Skanderborg.
2688) Hasret
Simsek, Favrskov.
2689) Nadia
Aicha Sinanovic, Odense.
2690) Sanel
Sinanovic, Aarhus.
2691) Amar Deep
Singh, København.
2692) Gurpreet
Singh, Aarhus.
2693) Harwinder
Singh, Rødovre.
2694) Narinder
Singh, Høje-Taastrup.
2695) Ioulia
Eugenyevna Sinodskaia, Herning.
2696) Sorawit
Siripak, Favrskov. Indfødsretten kan fortabes i henhold til
§ 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
2697) Alina
Sivova, København.
2698) Tek Nath
Siwakoti, København.
2699) Krzysztof
Mateusz Siwiec, Varde.
2700) Nai
Skafte, Silkeborg. Indfødsretten kan fortabes i henhold til
§ 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
2701) Maria
Skau, Haderslev.
2702) Cynthia
Zuniga Skipper, Vejle.
2703) Joanna
Dorota Skjoldhammer, Aarhus.
2704) Irina
Skjærbæk, Ringkøbing-Skjern.
2705) Adriana
Skjødsholm, Aalborg.
2706) Yessica
Christina Panzer Skjønnemann, Aarhus.
2707) Nikolay
Sklyarevskiy, Sønderborg.
2708) Jasmina
Skoric, Horsens.
2709) Hiroko
Skov, København.
2710) Marija
Skrbic, Hillerød.
2711) Sandra
Roksanda Skrbic, Hillerød.
2712) Nedim
Skrijel, Odense.
2713) Agnieszka
Skwara-Biela, Billund.
2714) Ahmed
Sleiman, Norddjurs.
2715) Asmaa
Bilal Sleiman, Aarhus.
2716) Michael
Anthony Slinger, Frederikshavn.
2717) Nadiya
Slotman, Vejen.
2718) Iryna
Sluchak, Holstebro.
2719) Dorotea
Smesnjak, Aarhus.
2720) Mark Smit,
Frederikssund.
2721) Deborah
Jean Smith, Gladsaxe.
2722) Anita
Softic, Aalborg.
2723) Dorota
Joanna Soinska, København.
2724) Jekaterina
Sokolova, Stevns.
2725) Armin
Solies, Fredericia.
2726) Olga
Solodovnikova, København.
2727) Markus
Sommer, Frederiksberg.
2728)
Pitchayanun Somprasirt, København.
2729) Joyce Myra
Soren, København.
2730) Zoubida
Souifi, København.
2731) Nasser
Hamza Souleiman, Slagelse.
2732) Taylan
Tamer Soydan, Albertslund.
2733) Meaghan
Elizabeth Spedden, Frederiksberg.
2734) Werner
Hugo Ernst Helmut Egon Sperschneider, Hvidovre.
2735) Ugis
Spilbergs, Stevns.
2736) Dina
Spillner, Vejle.
2737) Henner
Spillner, Vejle.
2738) Helen
Christina Springall, København.
2739) Jiri Srba,
Aalborg.
2740) Vanda
Srbova, Aalborg.
2741) Saowalak
Sribunmi, Bornholm.
2742) Anna
Sriwongsa, Hedensted. Indfødsretten kan fortabes i henhold
til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
2743) Radomirka
Stage, Odense.
2744) Jonas
Stamm, København.
2745) Mathias
Stan, Aabenraa.
2746) Mariana
Hristova Stancheva, Næstved.
2747) Stanimir
Rumenov Stanev, Aarhus.
2748) Hristo
Stantchev, Næstved.
2749) Lioubov
Vianorovna Steensen, Vesthimmerland.
2750) Christiane
Marguerite Denise Steenstrup, Frederiksberg.
2751) Stela
Stefanova, København.
2752) Aura
Steffen-Hansen, København.
2753) Josephine
Navaja Steinfeldt, Odense.
2754) Ute Ulrike
Carmen Stemmann, København.
2755) Bartosz
Zenon Stempinski-Nielsen, Fanø.
2756) Constanze
Monica Stengert, København.
2757) Krzysztof
Jerzy Stenpin, Holbæk.
2758) Irini
Stepanidou, Gentofte.
2759) Iuliia
Stetsyuk, Ringkøbing-Skjern.
2760) Vasyl
Stetsyuk, Ringkøbing-Skjern.
2761) Andrew
John Stevens, København.
2762) Xiaoyan
Zhang Stjernholm, Kolding.
2763) Malina
Zhivkova Stoimenova, København.
2764) Sanja
Stojko, Guldborgsund.
2765) Christina
Stoll, Faaborg-Midtfyn.
2766) Natalie
Anne Useche Storm, København.
2767) Hilda
Eliya Stouenberg-Kruse, Frederikssund.
2768) Danuta
Irene Strand, Esbjerg.
2769) Antje
Strandbygaard, Ringkøbing-Skjern.
2770) Elena
Quirit Cabrera Street, Tårnby.
2771) Katarzyna
Strzelecka, Helsingør.
2772) Andrea
Stubkjær, Skive.
2773) Jenny
Soledad Ugarte Baldeon Studt, Gribskov.
2774) Angkana
Støttrup, Roskilde.
2775) Olivia
Rose Sublett, København.
2776) Andres
Alberto Suescun Bustos, København.
2777) Visnja
Sukara, Aarhus.
2778) Naser
Sulaiman, Gladsaxe.
2779) Alban
Sulejmani, Herlev. Indfødsretten kan fortabes i henhold til
§ 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
2780) Art
Sulejmani, Herlev.
2781) Elfat
Sulejmani, København.
2782) Belmin
Sulejmanovic, Aalborg.
2783) Ewa Maria
Sulkowska, Slagelse.
2784) Malik
Sultan, København.
2785) Kausar
Sultana, Aarhus.
2786) Naznin
Sultana, Glostrup.
2787) Christian
Gelu Sulugiuc, Frederiksberg.
2788) Amanda
Jane Summerfield, København.
2789) Mai Sun,
Rudersdal.
2790) Xuan Sun,
Fredensborg.
2791) Saowalak
Sunthorn, Aabenraa.
2792) Thatdao
Sunthorn, Vejen.
2793) Almir
Suplja, Kolding.
2794) Mihaela
Liana Suru, Rudersdal.
2795) Katarina
Susa, København.
2796) Aldina
Suskic, Ikast-Brande.
2797) Mirza
Suskic, Ikast-Brande.
2798) Naida
Suskic, Ikast-Brande.
2799) Rasim
Suskic, Ikast-Brande.
2800) Siriwan
Sutha-Att, Thisted.
2801) Mark
Terrell Sutton, Frederikssund.
2802) Cassandra
Araya Wain Svensson, Hillerød. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
2803) Svetlana
Svijic, Helsingør.
2804) Jeremy
Howard Switzer, Favrskov.
2805) Tetyana
Sydorova, København.
2806) Diana
Symonova, Frederiksberg.
2807) Aynur
Sütcü, Furesø.
2808) Katarzyna
Waclawa Szewczynska-Petersen, Egedal.
2809) Mateusz
Bernard Szulczik, Viborg.
2810) Aldona
Szwebs, Aalborg.
2811) Isaac
Jónas Sævarsson, Aarhus.
2812) Hayley Jo
Monk Søndergaard, Kolding.
2813) Phornthip
Søndergaard, København.
2814) Aksana
Sørensen, Randers.
2815) Barbara
Sørensen, Frederiksberg.
2816) Betina
Sørensen, Silkeborg.
2817) Chiyuki
Kobayashi Sørensen, Furesø.
2818) Deylin
Carolina Sørensen, Hvidovre.
2819) Elizabeth
Anne Sørensen, Høje-Taastrup.
2820) Helen
Connor Sørensen, København.
2821) Isamarie
Sørensen, Fredensborg.
2822) Jeanette
Corpin Sørensen, Odense.
2823) Lakkana
Sørensen, Frederikssund.
2824) Mali
Sørensen, Aarhus.
2825) Margaret
Vesterhouen Sørensen, Silkeborg.
2826) Olga Aabo
Sørensen, Aalborg.
2827) Poul
Skjørring Sørensen, Aarhus.
2828) Ruobing Li
Sørensen, Vejle.
2829) Saule
Sørensen, Rudersdal.
2830) Yaowapha
Sørensen, Horsens.
2831) Yasin
Söyler, Hvidovre.
2832) Rand
Haidar Saadoun, København.
2833) Wadha
Rahim Saaie, Holbæk.
2834) Thi Thin
Ta, Svendborg.
2835) James
Taban, Frederikshavn.
2836) Seyed
Mojtaba Tabatabaeipour, Gladsaxe.
2837) Ivana
Tadic, Helsingør.
2838) Vivian
Najeeb Sweilem Tadros, Frederiksberg.
2839) Masomeh
Tahery, København.
2840) Aziz
Tahiri, Guldborgsund.
2841) Fariba
Tahmasbi, Hørsholm.
2842) Aobo Tai,
Haderslev.
2843) Aoran Tai,
Haderslev.
2844) Mahdi
Tajdiny, København.
2845) Zofia
Tamimi-Sarnikowska, Guldborgsund.
2846) Yasemin
Tanatar, Furesø.
2847) Syeda
Noreen Taqi, København.
2848) Mariam
Tarin, Aarhus.
2849) Rijah
Tariq, Brøndby.
2850) Umar
Hayyat Tariq, Glostrup.
2851) Stephen
Roy Tarry, Holbæk.
2852) Halima
Tars, København.
2853) Cevdet
Tatlici, København.
2854) Rania
Salem Tatta, Horsens.
2855) Renata
Tautavicé, Roskilde.
2856) Tay Zar
Tay, Esbjerg.
2857) Jalalvand
Tayebeh, Sermersooq.
2858) Jawad
Kazem Tayeh, København.
2859) Michal
Teclaw, Horsens.
2860) Beniamin
Iosif Calin Tecsa, Brøndby.
2861) Carolina
Tecsa, Brøndby.
2862) Güven
Alperen Teke, Høje-Taastrup.
2863) Tülin
Teke, Tårnby.
2864) Amir
Tekesinovic, Vordingborg.
2865) Murat
Tekgül, Høje-Taastrup.
2866) Anastassia
Tereta, København.
2867) Beata
Maria Riise Terp, Odense.
2868) Armina
Terza, Aalborg.
2869) Olga
Tessum, Gribskov.
2870) Abdullah
Tezcan, Herlev.
2871) Cheng Lai
Tham, København.
2872) Kio Thang,
Nyborg.
2873) Kayooran
Thavarajah, Ringsted.
2874) Suneesh
Thavarool Puthiyadath, Aalborg.
2875) Sirimaya
Thegler, København.
2876) Lina Grace
Villaruel Theilgaard, Sorø.
2877) Inkaran
Theivendram, Holbæk.
2878) Harison
Thevarajah, Vejle.
2879) Diana
Thiel, Viborg.
2880) Bol Cen
Hai Tun Thin Tuep, Faaborg-Midtfyn.
2881) Abdoulaye
Thiongane, Frederikssund.
2882) Beenu
Thomas, Gentofte.
2883) Steven
Darrah Thomas, Gentofte.
2884) Lenie
Aldawiza Thomassen, Slagelse.
2885) Iveta
Thomsen, Esbjerg.
2886) Jurgita
Thomsen, Thisted.
2887) Patricia
Kacz Thomsen, Egedal.
2888) Thanalak
Thomsen, Skive.
2889) Viola
Thomsen, Holbæk.
2890) Johannes
Thon, Rudersdal.
2891) Cherry Lyn
Chua Thorsen, Tårnby.
2892)
(Udgået).
2893) Juthamas
Thosanthia, Vejle.
2894) Christophe
Thouin, Aalborg.
2895) Max
Thrane, Odense.
2896) Umpa
Thungmanee, København.
2897) Angsumalin
Thuratham, Viborg.
2898) Melisa
Tihic, Odense.
2899) Natalia
Borisovna Tihova, Hedensted.
2900) Timothy
Antony David Timmins, Randers.
2901) Khin Hnin
Aye Tin, København.
2902) Win Min
Hein Tin, Roskilde.
2903) Johanna
Verena Tind, Odense.
2904) David
Manuel Quijada Tineo, Randers.
2905) Mary Rose
Tiong, Roskilde.
2906) Bekir
Tirpan, Aalborg.
2907) Artem
Tishchenko, Egedal.
2908)
Anton-Serban Toader, Sønderborg.
2909) Kaled Awad
Toama, Fredericia.
2910) Firas
Tobiya, Holstebro.
2911) Lina
Tobiya, Esbjerg.
2912) Gergina
Toshkova Todorova, Rudersdal.
2913) Iwona
Tokarski, Aalborg.
2914) Kathrine
Tokarski, Aalborg.
2915) Halil
Turhan Tokay, Silkeborg.
2916) Gulshanoy
Tolipova-Gourdin, Aarhus.
2917) Jestus
Tama Tomeh, Slagelse.
2918) Raymond
Cornelius Toney, Frederiksberg.
2919) Emre
Topal, København.
2920) Hannah
Tophøj, Berlin i Forbundsrepublikken Tyskland.
Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om
dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7.
juni 2004.
2921) Jolanta
Topolska, Sønderborg.
2922) Larissa
Toropova, København.
2923) Irina
Torres, København.
2924) Bartosz
Torzynski, Aarhus.
2925) Krzysztof
Torzynski, Esbjerg.
2926) Judit
Toth, København.
2927) Yves
Cyineza Toto, Furesø.
2928) Rita
Touarcheva, Vejle.
2929) Aleksandra
Ivanoska Trajcevski, København.
2930) Hong Tuan
Tran, Esbjerg.
2931) Kim van
Tran, Hvidovre.
2932) Thi Huyen
Trang Tran, Gladsaxe.
2933) Thuy Linh
Thi Tran, Randers.
2934) Teresa
Tranholm, Aalborg.
2935) Steven
William Trier-Tett, København.
2936) Ruslan
Trifonov, Odense.
2937) Jennifer
Troelsen, Aabenraa.
2938) Ievgen
Trokoz, Silkeborg.
2939) Tetyana
Trokoz, Silkeborg.
2940) Paul Alan
Trumble, Lyngby-Taarbæk.
2941) Camilla
Truong, Aarhus.
2942) Linh My
Thi Truong, Aarhus.
2943) Irina
Anatolievna Tsvetkova, Odense.
2944) Luka
Tsypyashchuk, Silkeborg.
2945) Stefan
Tudoran, Køge.
2946) Gelane
Tufa, Sønderborg.
2947) Berta
Luiza Tukiendorf, Esbjerg.
2948) Mirnes
Tulic, Aalborg.
2949) Lidija
Turanovic, Næstved.
2950) Mirsad
Turkanovic, Middelfart.
2951) Ganna
Turkoman, Randers.
2952) Mark
Jennings Turner, Gentofte.
2953) Amel
Tursunovic, Odense.
2954) Amela
Tursunovic, Odense.
2955) Madalina
Laura Turturica, Zollikerberg i Schweiz.
2956) Monika
Tusinska, Kolding.
2957) Aleksandra
Barbara Tutak, Ikast-Brande.
2958) Waclaw
Franciszek Tyborski, Silkeborg.
2959) Ceyda
Türk, København.
2960) Blanka
Dorota Tøndering, Nordfyn.
2961) Antonio
Cruz Ugaz-Simonsen, Maputo i Mozambique.
2962) Ali Umar,
Albertslund.
2963)
Hataichanok Unphon, København.
2964) Melisa
Arslan Ural, Høje-Taastrup.
2965) Monika
Anna Urbanska-Grubiak, Aabenraa.
2966) Adriana
Cristina Urda, København.
2967) Pawel
Wincenty Utko, København.
2968) Anouctka
Uwimuhwe, København.
2969) Sebajet
Jakupi Uzairi, København.
2970) Artur
Vagapov, Rudersdal.
2971) Fernanda
Maria de Oliveira Vagner, Fredensborg.
2972) Krisztina
Vago, Lyngby-Taarbæk.
2973) Samir
Vahid Alavi, Helsingør.
2974) Samira
Vahid Alavi, Helsingør.
2975) Sebastian
Alvarez Valdez, Høje-Taastrup.
2976) Alina
Valean, Mariagerfjord.
2977) Michelle
Valencia Figueroa, Brøndby.
2978) Muzhgan
Vali Mohammad, Køge.
2979) Maria
Luisa van Binsbergen, Aarhus.
2980) Michel van
den Berg, Viborg.
2981) Ellis
Agatha van den Brink, Aalborg.
2982) Caroline
Christine Van der Beek, Esbjerg.
2983) Maria
Cristina van Deurs, Herlev.
2984) Albert van
Harten, Varde.
2985) Tom Edward
van Zanten, Odense.
2986) Zsolt
Varga, Aalborg.
2987) Marina
Vasileska, Albertslund.
2988) Natasa
Vasiljevic, Hillerød.
2989) Lioudmila
Vassilieva, Gentofte.
2990) Irma
Albolario Vedsted, Dragør.
2991) Naida
Velikonja, Odense.
2992) Zoran
Velkoski, Lyngby-Taarbæk.
2993) Jurgita
Versiackaite-Pedersen, Allerød.
2994) Laurent
Patrick Pierre Vessaz, Middelfart.
2995) Beatrice
Wangari Vestergaard, Alicante i Spanien.
2996) Iryna
Vesth-Hansen, Lyngby-Taarbæk.
2997) Ruchell
Fernando Victorino, Frederiksberg.
2998) Dragana
Vidakovic, København.
2999) Kinga Vig,
Haderslev.
3000) Natalya
Viggaard, Allerød.
3001) Sarah
Priscila Villa Serborga, Gentofte.
3002) Lina
Rebeca Villegas Medellin, Gentofte.
3003) Krystyna
Vind, Silkeborg.
3004) Tomas Vlk,
København.
3005) Phi Hung
Vo, Horsens.
3006) Georgeta
Voldum, Ikast-Brande.
3007) Iryna
Volkova, Frederiksberg.
3008) Onno
Rasmus Severin Vollers, København.
3009) Igor
Nikolaevich Voloshin, Hedensted.
3010) Monika von
Arenstorff, Sønderborg.
3011) Detlef von
Holst, Holbæk.
3012) Nicolas
Sebastian von Weitzel-Mudersbach, Aarhus.
3013) Yevheniy
Vorobyov, Vejle.
3014) Andrey
Voronkin, Greve.
3015) Boris
Vuksanovic, Lyngby-Taarbæk.
3016) Igor
Vuksanovic, Gentofte.
3017) Regina
Vyshemirskaya, Holbæk.
3018) Abdirahman
Mohamed Hussein Wahaliye, Viborg.
3019) Sagal
Wahib, Nyborg.
3020) Marefat
Wahidi, København.
3021) Kelvina
Wairimu, Taastrup.
3022) Justyna
Anna Walaszek, Egedal.
3023) Kevin Erik
Walsh, Fredensborg.
3024) Malgorzata
Wanat-Krzak, Kolding.
3025) Yan Wang,
Vesthimmerland.
3026) Zhipeng
Wang, Frederiksberg.
3027) Belle
Caroline Warming, Fredensborg.
3028) Abdirahman
Abdikadir Warsame, Faaborg-Midtfyn.
3029) Lara Ann
Waters, Frederiksberg.
3030) Aksel
Satyajeet Watson, København.
3031) Alexander
Abhijeet Watson, København.
3032) Brett
Turner Watson, Furesø.
3033) Shubhada
Bhave Watson, Furesø.
3034) Timothy
Gordon Watson, Svendborg.
3035) Linda
Clare Wayboer, Faaborg-Midtfyn.
3036) Khushbo
Wazire, Odense.
3037) Martin
Weber, Svendborg.
3038) Sarah
Rebekah Weber, København.
3039) Ratchanee
Weeratoon, Herning.
3040) Zhetao
Wei, Silkeborg, dog uden virkning for ansøgerens barn
født i 2015.
3041)
Kusumawathie Weibel, Ikast-Brande.
3042) Alexander
Allan Friis Weiss, København. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
3043) Daniela
Weiss, Ringsted.
3044) Ferdinand
Frederik Friis Weiss, København. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
3045) Hakon
Wellnitz, Aarhus.
3046) Adriana
Marta Wenda, Odense.
3047) Robert
Werner, Aarhus.
3048) Lamyai
West, Slagelse.
3049) Evelien
Westert, Bruxelles i Belgien.
3050) Malgorzata
Joanna Wettergren, Hillerød.
3051) Thomas Guy
Whelan Jr., Aabenraa.
3052) Monika
Anna Widlak-Sørensen, Halsnæs.
3053) Emmanuel
Widmer, Hillerød.
3054) Kaya Lucy
Widmer, København. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
3055) Anna Maria
Wieclawik-Sinnathamby, Aarhus.
3056) Martina
Gabriela Wieland, Aabenraa.
3057) Jörg
Willen, Aarhus.
3058) Jessica
Joan Williams, Odense.
3059) John
Buchanan Williams, Aarhus.
3060) Michael
Ross Williamson, København.
3061) Kim Jerry
Bjørnholt Wilson, Hillerød.
3062) Neal John
Wilson, Horsens.
3063) Virginia
Cracroft Wilson, Frederiksberg.
3064) Jonathan
Matthew Winch, Gentofte.
3065) Elena
Wind, København.
3066) Mark
Christopher Winslow, Tårnby.
3067) Huong
Nguyen Winther, Aalborg.
3068) Karen
Marie Winther, Lyngby-Taarbæk.
3069) Peter
Harold Wismer, Ottawa i Canada.
3070) Maria
Krassimirova Wistoft, Fredensborg.
3071) Maria
Agnieszka Witesik-Melonik, Esbjerg.
3072) Marta
Paulina Witt, Aarhus.
3073) Rosinete
Wodschow, Hillerød.
3074) Natalia
Laura Wojciechowicz, København.
3075) Thanaporn
Wongsakhorn, Kolding.
3076) Susan Jane
Woodman, Viborg.
3077) Nicola
Jayne Woodvine, Aarhus.
3078) Sunisa
Wora-In, Aarhus.
3079) Chunming
Wu, København.
3080) Haiyan Wu,
Allerød.
3081) Qi Wu,
Rødovre.
3082) Stephan
Wüstenhagen, Odense.
3083) Silva
Xhiku, København.
3084) Xu
Xiaoling, Egedal.
3085) Shuo Xu,
Greve.
3086) Taim
Ghassan Yacoub, Faaborg-Midtfyn.
3087) Anis Ben
Mohamed Ali Yacoubi Ghrissi, Kolding.
3088) Ganna
Yakusheva, Vejle.
3089) Harun
Yalcin, Brøndby.
3090) Elena
Yalovenko, København.
3091) Sophie
Dufraise Tchikou Yammeni, Aalborg.
3092) Yordanka
Mihaylova Yanakieva, Favrskov.
3093) Yinhang
Yang, Halsnæs.
3094) Reindolf
Yao Delasi Deku, Tórshavn.
3095) Mohsen
Yaqubi, Kolding.
3096) Natallia
Yarashevich, Herning.
3097) Valentyn
Yasynetskyy, Lemvig.
3098) Sergiy
Yavorskyy, Ikast-Brande.
3099) Hanim
Yellidag, Ishøj.
3100) Mohammad
Yellidag, Hvidovre.
3101) Duran
Yeltürk, Aarhus.
3102) Enver
Sabit Yildirim, Rødovre.
3103) Sinan
Yildirim, Aalborg.
3104) Burak
Yilmaz, Gladsaxe.
3105) Hakcan
Yilmaz, Ballerup.
3106) Pelin
Emine Yilmaz, Ishøj.
3107) Serap
Yilmaz, Aarhus.
3108) Ugur
Yilmaz, Egedal.
3109) Huang
Yingdan, Aarhus.
3110) Boris
Todorov Yordanov, Ballerup.
3111) Omar Haval
Yossef, Vejen.
3112) Shamon
Daryawesh Younan, Skanderborg.
3113) Lamis
Younes, København.
3114) Ahmad Emad
Younis, Viborg.
3115) Amr Yousef
Mohammed Yousef, Odense.
3116) Mawaddah
Amir Yousef, Fredensborg.
3117) Mohamad
Omar Yousef, Syddjurs.
3118) Asinat
Nidal Yousif, Thisted.
3119) Mayameen
Abas Youssef, Saida i Libanon. Indfødsretten kan fortabes i
henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
3120) Abdulqadir
Mohamed Yousuf, Dandan i Somalia. Indfødsretten kan fortabes
i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
3121) Fadumo
Mohamed Yousuf, Dandan i Somalia. Indfødsretten kan fortabes
i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
3122) Hamse
Mohamed Yousuf, Dandan i Somalia. Indfødsretten kan fortabes
i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
3123) Umulkhayr
Mohamed Yousuf, Dandan i Somalia. Indfødsretten kan fortabes
i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf.
lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
3124) Hsiu-Nu
Yu, Greve.
3125) Shujun Yu,
Greve.
3126) Sussan
Tajaldin Yussef, Halsnæs.
3127) Cumar
Haaji Yuusuf, Holbæk.
3128) Semira
Yücel, Hillerød.
3129) Anna
Zabski, Esbjerg.
3130) Ashna
Mahmood Zada, Aalborg.
3131) Mashal
Zafar, Frederikssund.
3132) Yousif
Jehad Zaghir, Rudersdal.
3133) Felix
Zagrean, Aarhus.
3134) Shaghayegh
Zahra, Allerød.
3135) Olga
Zaikovska, Aarhus.
3136) Rina
Zaiti, Brøndby.
3137) Yulia
Zakharova, Gentofte.
3138) Laila
Zalali, København.
3139) Teunissina
Wilhelmina Zandbergen, Rudersdal.
3140) Raivis
Zandovskis, København.
3141) Anna
Zaremba, Aalborg.
3142) Daniel
Michael Zaya, Aarhus.
3143) Michael
Zaya, Aarhus.
3144) Zohal
Zazei, København.
3145) Fatma Abd
El Azim Zeidan Abd El Azim, Ishøj.
3146) Ulrich
Lothar Zeidler, Vordingborg.
3147) Kamil
Zelechowski, Aalborg.
3148) Fitore
Zeneli, Odense.
3149) Demokrat
Zeqiri, Randers.
3150) Jiehua
Zhang, Furesø.
3151) Yichun
Zhao, København.
3152) Xiaoning
Zheng, Aarhus.
3153) Oxana
Zhernova, Horsens.
3154) Anna
Zhukouskaya, Hillerød.
3155) Katiarina
Zhukouskaya, Lyngby-Taarbæk. Indfødsretten kan
fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret,
jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
3156) Julia
Zhukova, Hjørring.
3157) Taibe
Ziberi, Herlev.
3158) Radoslaw
Borys Zielinski, Aabenraa.
3159) Omar Zina,
Rudersdal.
3160) Arlene
Zisco, Slagelse.
3161) Jasmina
Zizak, Horsens.
3162) Leonid
Zorin, Aalborg.
3163) Bryan
Sicong Zou, København.
3164) Meining
Zou, København.
3165) Meliha
Zukanovic, København.
3166) Muamer
Zukanovic, Kolding.
3167) Haljim
Zulbeari, Furesø.
3168) Anna
Aleksandra Zurek, Odense.
3169) Fredy
Zurfluh, Ærø.
3170) Linda
Ärgale, Ballerup.
3171) Simon
Øer-Andersen, Holstebro.
3172) Rabiye
Öksün, Brøndby.
3173) Cristina
Ørum, Tårnby.
3174) Dana
Østergaard, Rudersdal.
3175) Kseniya
Marozava Østergaard, Ringsted.
3176) Michaela
Stefancikova Østergaard, Ikast-Brande.
3177) Murat
Özdemir, Aarhus.
3178) Brygida
Lucyna Marczak Özketen, Silkeborg.
3179) Adam
Aabaoui, København.
3180) Nina
Johanna Åberg-Jensen, København.
3181) Karin
Elizabeth Aaen, Odense.
3182) Anong
Sadlaen Aagaard, København.
3183) Anna
Aaresøn, Guldborgsund.
3184) Araan Lee
Aarup, Ringkøbing-Skjern.
3185) Thussawan
Aastrup, Vordingborg.
§ 2.
Loven har virkning fra ugedagen efter dens stadfæstelse.