Dato
|
Kl.
|
Titel
|
Begivenhedstype
|
Sted
|
12-06-2024
|
08:30 - 09:30
|
Statsrevisorerne
|
Andet møde
|
1-133
|
23-05-2024
|
15:15 - 16:15
|
Kulturministeren - Internt møde
|
Andet møde
|
M1-02
|
28-05-2024
|
14:45
|
Transportudvalget (TRU)
|
Udvalgsmøde
|
2-080
|
28-05-2024
|
10:50
|
Udvalget til Valgs Prøvelse (UVP)
|
Udvalgsmøde
|
1-008
|
28-05-2024
|
16:00 - 17:00
|
Folketingets formand - Eksperthøring
|
Andet møde
|
1-133
|
24-05-2024
|
09:00
|
Møde i salen
|
Møde i salen
|
|
23-05-2024
|
10:00
|
Møde i salen
|
Møde i salen
|
|
28-05-2024
|
13:00
|
Møde i salen
|
Møde i salen
|
|
29-05-2024
|
09:00
|
Møde i salen
|
Møde i salen
|
|
30-05-2024
|
10:00
|
Møde i salen
|
Møde i salen
|
|
31-05-2024
|
09:00
|
Møde i salen
|
Møde i salen
|
|
04-06-2024
|
09:00
|
Møde i salen
|
Møde i salen
|
|
10-06-2024
|
09:00 - 13:30
|
Statsrevisormøde
|
Statsrevisormøde
|
Christiansborg, Proivanthuset, Lokale P2-40
|
12-08-2024
|
09:00 - 13:30
|
Statsrevisormøde
|
Statsrevisormøde
|
Christiansborg, Provianthuset, Lokale P2-40
|
24-05-2024
|
08:30
|
Europaudvalget (EUU)
|
Udvalgsmøde
|
2-133
|
07-06-2024
|
08:30
|
Europaudvalget (EUU)
|
Udvalgsmøde
|
2-133
|
12-06-2024
|
08:00
|
Europaudvalget (EUU)
|
Udvalgsmøde
|
2-133
|
21-06-2024
|
10:30
|
Europaudvalget (EUU)
|
Udvalgsmøde
|
2-133
|
25-06-2024
|
15:00
|
Europaudvalget (EUU)
|
Udvalgsmøde
|
2-133
|
02-07-2024
|
10:00
|
Europaudvalget (EUU)
|
Udvalgsmøde
|
2-133
|
18-06-2024
|
13:15
|
Udlændinge- og Integrationsudvalget (UUI)
|
Udvalgsmøde
|
S-092
|
25-06-2024
|
13:00
|
Møde i salen
|
Møde i salen
|
|
18-06-2024
|
15:00
|
Det Udenrigspolitiske Nævn (UPN)
|
Udvalgsmøde
|
2-133
|
25-06-2024
|
14:15
|
Det Udenrigspolitiske Nævn (UPN)
|
Udvalgsmøde
|
2-133
|
02-07-2024
|
09:30
|
Det Udenrigspolitiske Nævn (UPN)
|
Udvalgsmøde
|
2-133
|
23-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-078
|
23-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-083
|
27-05-2024
|
10:30 - 13:00
|
Praktikant undervisning v/SES og UDV
|
Andet møde
|
2-080
|
28-05-2024
|
11:30 - 13:00
|
Gruppemøde DD
|
Gruppemøde
|
2-015
|
28-05-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-078
|
28-05-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde - der serveres frokost
|
Gruppemøde
|
2-083
|
29-05-2024
|
08:00 - 09:00
|
Gruppemøde DD
|
Gruppemøde
|
2-015
|
29-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-083
|
29-05-2024
|
08:00 - 09:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-077
|
30-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-078
|
30-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-083
|
29-05-2024
|
10:00 - 10:45
|
Per Larsen - Besøg af Muldbjergskolen, Hjørring
|
Andet møde
|
Landstingssalen
|
04-06-2024
|
08:00 - 09:00
|
Gruppemøde DD
|
Gruppemøde
|
2-015
|
04-06-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-078
|
04-06-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde - der serveres frokost
|
Gruppemøde
|
2-083
|
06-06-2024
|
09:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-078
|
11-06-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-078
|
13-06-2024
|
15:30 - 17:00
|
Kasper Roug - Nordic Sugar
|
Andet møde
|
S-090
|
11-06-2024
|
13:45 - 14:15
|
Samtale med Troldkær skole
|
Andet møde
|
S-090
|
11-06-2024
|
16:00 - 16:30
|
Samtale med Ansager Turist
|
Andet møde
|
S-090
|
21-06-2024
|
09:00 - 10:30
|
Europaudvalget - Møde med de danske medlemmer af Europa-Parlamentet
|
Andet møde
|
2-133
|
11-06-2024
|
09:30 - 10:00
|
Rosendalskolen
|
Andet møde
|
S-090
|
11-06-2024
|
10:30 - 11:15
|
Rosendalskolen
|
Andet møde
|
3-093
|
11-06-2024
|
11:30 - 12:00
|
Rundvisning - Rosendalskolen
|
Andet møde
|
3-093
|
12-06-2024
|
10:30 - 11:15
|
Maria Durhuus - Risbjergskolen
|
Andet møde
|
S-090
|
23-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
GRUPPEMØDE
|
Gruppemøde
|
2-009
|
23-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-017
|
23-05-2024
|
08:30 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-090
|
23-05-2024
|
09:30 - 12:00
|
Bestyrelsesmøde - fondet for dansk - svensk samarbejde
|
Andet møde
|
1-008 Færøværelset
|
28-05-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-009
|
28-05-2024
|
12:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-017
|
28-05-2024
|
11:00 - 13:00
|
Radikale Venstre gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-077
|
28-05-2024
|
11:30 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-090
|
28-05-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-092
|
19-06-2024
|
11:00 - 12:00
|
Samtale med Indiana University
|
Andet møde
|
S-090
|
29-05-2024
|
08:20 - 08:50
|
Andagt for folketingsmedlemmer og ansatte
|
Andet møde
|
Samtaleværelset
|
03-06-2024
|
09:00 - 12:00
|
Søren Gade - Hverdagsdemokratier i fokus
|
Konference
|
Fællessalen
|
17-06-2024
|
13:00 - 15:00
|
Samira Nawa - Klimamål for offentlige indkøb
|
Konference
|
Fællessalen
|
30-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-017
|
30-05-2024
|
08:30 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-090
|
23-05-2024
|
09:00 - 14:30
|
Mette Reissmann - Hvordan kan vi understøtte vækst og udvikling i mindre virksomheder?
|
Konference
|
Fællessalen
|
30-05-2024
|
12:00 - 15:00
|
Astrid Krag - Velfærdens Talent 100
|
Konference
|
Fællessalen
|
31-05-2024
|
09:00 - 16:00
|
Karin Liltorp - Fremtidens Funding af Sociale Indsatser
|
Konference
|
Fællessalen
|
04-06-2024
|
12:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-017
|
04-06-2024
|
11:00 - 13:00
|
Radikale Venstre gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-077
|
04-06-2024
|
11:30 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-090
|
04-06-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-092
|
06-06-2024
|
17:30 - 19:00
|
Oplæg for Wemen
|
Andet møde
|
2-092
|
18-06-2024
|
14:00 - 16:00
|
FOA dialogmøde - Maria Durhuus - Per Olaf Stralendorff Petersen 21529236
|
Andet møde
|
1-009 Grønlandsværelset
|
23-05-2024
|
08:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
S-090
|
24-05-2024
|
10:00 - 16:00
|
Lea Wermelin - Det Frivillige Sektorsamarbejde for Tekstiler Summit 2024
|
Konference
|
Fællessalen
|
28-05-2024
|
10:45 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
S-090
|
30-05-2024
|
08:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
S-090
|
04-06-2024
|
10:45 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
S-090
|
06-06-2024
|
08:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
S-090
|
28-05-2024
|
13:30 - 14:15
|
Rundvisning - Trine Bramsen
|
Andet møde
|
S-090
|
11-06-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-009
|
11-06-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-092
|
11-06-2024
|
10:45 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
S-090
|
12-06-2024
|
08:20 - 08:50
|
Andagt for folketingsmedlemmer og ansatte
|
Andet møde
|
Samtaleværelset
|
27-05-2024
|
13:30 - 14:30
|
Samtale med Sundhed og Omsorgscenter Henriksdal
|
Andet møde
|
S-090
|
17-08-2024
|
12:45 - 13:45
|
Rundvisning - klub 19L skibsbygger-Lindø Værftet.
|
Andet møde
|
S-090
|
18-06-2024
|
10:45 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
S-090
|
23-05-2024
|
11:00 - 13:30
|
Thomas Monberg - Møde med Horsens Gymnasium
|
Andet møde
|
S-090
|
31-05-2024
|
11:00 - 14:00
|
Maria Durhuus - Reception for SOSU studerende - ældrereformen
|
Andet møde
|
S-090
|
18-06-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-009
|
18-06-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-092
|
19-06-2024
|
08:20 - 08:50
|
Andagt for folketingsmedlemmer og ansatte
|
Andet møde
|
Samtaleværelset
|
20-06-2024
|
13:00 - 16:30
|
Per Larsen - Et nært sundhedsvæsen for alle
|
Konference
|
Fællessalen
|
21-08-2024
|
14:30 - 15:00
|
Samtale med Mølleskolen
|
Andet møde
|
S-090
|
22-08-2024
|
11:30 - 12:15
|
Birgitte Vind - Øster Starup Skole
|
Andet møde
|
S-090
|
25-06-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-009
|
26-06-2024
|
08:20 - 08:50
|
Andagt for folketingsmedlemmer og ansatte
|
Andet møde
|
Samtaleværelset
|
06-06-2024
|
12:00 - 17:00
|
D&V - Halvdagsseminar
|
Andet møde
|
PS-77 Proviantsalen
|
23-05-2024
|
13:30 - 16:00
|
Åben høring om kunstig intelligens
|
Høring
|
Landstingssalen
|