Dato
|
Kl.
|
Titel
|
Begivenhedstype
|
Sted
|
16-05-2024
|
10:00 - 12:00
|
SES - ZBC besøg
|
Andet møde
|
PRO. A Frugtkammeret
|
16-05-2024
|
10:15
|
Retsudvalget (REU)
|
Udvalgsmøde
|
2-080
|
16-05-2024
|
10:15 - 11:45
|
Åbent samråd om kriminelle familieklaner
|
Åbent samråd
|
2-080
|
16-05-2024
|
10:15 - 11:00
|
Udenrigsministeriet - Møde
|
Andet møde
|
1-117 Grundlovsværelset
|
16-05-2024
|
11:30 - 12:30
|
Maria Durhuus - HK Senior
|
Andet møde
|
S-090
|
16-05-2024
|
12:00 - 13:00
|
Birgit Schremmer Larsen - 31 personer - HK Service Hovedstaden
|
Andet møde
|
S-117
|
16-05-2024
|
13:00 - 14:30
|
Morten Dahlin - Møde
|
Andet møde
|
2-090
|
16-05-2024
|
13:15
|
Det Udenrigspolitiske Nævn (UPN)
|
Udvalgsmøde
|
2-133
|
16-05-2024
|
13:30
|
Erhvervsudvalget (ERU)
|
Udvalgsmøde
|
2-145
|
16-05-2024
|
14:00
|
Klima-, Energi- og Forsyningsudvalget (KEF)
|
Udvalgsmøde
|
2-080
|
16-05-2024
|
14:30 - 17:00
|
Afskedsreception for Margrete Auken
|
Konference
|
2-092
|
16-05-2024
|
14:45 - 16:00
|
Udenrigsudvalget
|
Andet møde
|
1-133
|
16-05-2024
|
15:30 - 19:30
|
Jens Andersen - Møde
|
Andet møde
|
2-080
|
16-05-2024
|
15:30 - 17:30
|
5 gæster til Frederik Vad
|
Andet møde
|
Mit kontor
|
16-05-2024
|
16:30 - 17:30
|
Nytårsmøde
|
Andet møde
|
S-090
|
16-05-2024
|
16:45 - 20:00
|
LA - Alex Vanopslagh - 50
|
Andet møde
|
2-090
|
16-05-2024
|
17:00 - 19:00
|
Birgitte Vind - Netværksmøde
|
Andet møde
|
1-009 Grønlandsværelset
|
16-05-2024
|
19:00 - 20:00
|
Helsingør Erhverv
|
Andet møde
|
S-090
|
17-05-2024
|
08:30 - 13:30
|
Sigurd Agersnap - ”Hvordan skaber vi lighed i Europa?”
|
Konference
|
PS-77 Proviantsalen
|
17-05-2024
|
08:30
|
Europaudvalget (EUU)
|
Udvalgsmøde
|
2-133
|
17-05-2024
|
09:00
|
Møde i salen
|
Møde i salen
|
|
17-05-2024
|
10:00 - 15:00
|
Matilde Powers - Hvad får jeg for det?
|
Konference
|
Fællessalen
|
17-05-2024
|
11:30 - 12:00
|
Udenrigsministeren - Møde
|
Andet møde
|
M1-02
|
21-05-2024
|
10:15 - 12:30
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-016
|
21-05-2024
|
10:45 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
S-090
|
21-05-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-078
|
21-05-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde - der serveres frokost
|
Gruppemøde
|
2-083
|
21-05-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-009
|
21-05-2024
|
11:00 - 13:00
|
Radikale Venstre gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-077
|
21-05-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-092
|
21-05-2024
|
11:30 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-090
|
21-05-2024
|
11:30 - 13:00
|
Gruppemøde DD
|
Gruppemøde
|
2-015
|
21-05-2024
|
12:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-017
|
21-05-2024
|
12:30 - 14:00
|
Arne Nielsen - Besøg fra ZBC
|
Andet møde
|
PRO. A Frugtkammeret
|
21-05-2024
|
13:00 - 14:00
|
Indenrigs- og Sundhedsministeren - Internt møde
|
Andet møde
|
M1-02
|
21-05-2024
|
13:00 - 14:30
|
Minister Morten Dahlin - SVM ordføremøde
|
Andet møde
|
F1-04
|
21-05-2024
|
13:00
|
Møde i salen
|
Møde i salen
|
|
21-05-2024
|
14:30 - 18:30
|
Møde med Ældresagen - Louise Mehnke
|
Andet møde
|
1-008 Færøværelset
|
21-05-2024
|
15:00 - 15:45
|
Sørby Seniorklub
|
Andet møde
|
S-090
|
22-05-2024
|
08:20 - 08:50
|
Andagt for folketingsmedlemmer og ansatte
|
Andet møde
|
Samtaleværelset
|
22-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-090
|
22-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Gruppemøde DD
|
Gruppemøde
|
2-015
|
22-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-083
|
22-05-2024
|
09:00 - 14:30
|
Christoffer Aagaard Melson - Psykiatri og Kræft
|
Konference
|
Fællessalen
|
22-05-2024
|
10:00
|
Møde i salen
|
Møde i salen
|
|
22-05-2024
|
10:00 - 12:30
|
Helsingør kommune (daginstitutionsledere)
|
Andet møde
|
S-090
|
22-05-2024
|
10:00 - 10:30
|
Lars Chr. Lilleholt - Brenderup realskole - 35
|
Andet møde
|
2-090
|
22-05-2024
|
10:00
|
Udvalget for Digitalisering og It (DIU)
|
Udvalgsmøde
|
2-145
|
22-05-2024
|
11:15 - 12:15
|
Møde - Trine Bramsen
|
Andet møde
|
3-093
|
22-05-2024
|
12:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-017
|
22-05-2024
|
13:30
|
Grønlandsudvalget (GRU)
|
Udvalgsmøde
|
1-009 Grønlandsværelset og via Teams
|
22-05-2024
|
14:30 - 15:30
|
Steffen Larsen - Herningsholm Erhvervsgymnasium 1.g
|
Andet møde
|
2-078
|
22-05-2024
|
15:45 - 18:15
|
Generalforsamling 2030 beyond kl. 16.00-18.00
|
Andet møde
|
1-009 Grønlandsværelset
|
22-05-2024
|
17:00 - 19:00
|
Kick-off for Mathias Niebuhr
|
Andet møde
|
S-090
|
22-05-2024
|
17:30 - 21:00
|
Aftengruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-015
|
22-05-2024
|
18:30 - 19:15
|
Maria Durhuus - Møde med Lær for Livet
|
Andet møde
|
3-093
|
23-05-2024
|
08:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
S-090
|
23-05-2024
|
08:30 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-090
|
23-05-2024
|
08:30 - 10:00
|
Gruppemøde DD
|
Gruppemøde
|
2-015
|
23-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-078
|
23-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-083
|
23-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
GRUPPEMØDE
|
Gruppemøde
|
2-009
|
23-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-017
|
23-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Radikale Venstre gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-077
|
23-05-2024
|
09:00 - 14:30
|
Mette Reissmann - Hvordan kan vi understøtte vækst og udvikling i mindre virksomheder?
|
Konference
|
Fællessalen
|
23-05-2024
|
09:30 - 12:00
|
Bestyrelsesmøde - fondet for dansk - svensk samarbejde
|
Andet møde
|
1-008 Færøværelset
|
23-05-2024
|
10:00
|
Møde i salen
|
Møde i salen
|
|
23-05-2024
|
11:00 - 12:00
|
Thomas Monberg - Møde med Horsens Gymnasium
|
Andet møde
|
S-090
|
23-05-2024
|
13:00
|
Socialudvalget (SOU)
|
Udvalgsmøde
|
S-092
|
23-05-2024
|
13:00
|
Beskæftigelsesudvalget (BEU)
|
Udvalgsmøde
|
|
23-05-2024
|
13:30 - 16:00
|
Åben høring om kunstig intelligens
|
Høring
|
Landstingssalen
|
24-05-2024
|
08:30
|
Europaudvalget (EUU)
|
Udvalgsmøde
|
2-133
|
24-05-2024
|
09:00
|
Møde i salen
|
Møde i salen
|
|
24-05-2024
|
10:00 - 16:00
|
Lea Wermelin - Det Frivillige Sektorsamarbejde for Tekstiler Summit 2024
|
Konference
|
Fællessalen
|
24-05-2024
|
14:30 - 15:00
|
Samtale med Værestedet Paraplyen
|
Andet møde
|
S-090
|
24-05-2024
|
15:00 - 15:45
|
Thomas Jensen - Pigeklub fra Viborg
|
Andet møde
|
S-090
|
27-05-2024
|
10:30 - 13:00
|
Praktikant undervisning v/SES og UDV
|
Andet møde
|
2-080
|
27-05-2024
|
12:00 - 13:00
|
Europaudvalget - Møde med NOAH og Biodynamisk Landbrug
|
Andet møde
|
1-008 Færøværelset
|
27-05-2024
|
13:30 - 14:30
|
Samtale med Sundhed og Omsorgscenter Henriksdal
|
Andet møde
|
S-090
|
28-05-2024
|
10:15 - 12:30
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-016
|
28-05-2024
|
10:45 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
S-090
|
28-05-2024
|
11:00 - 13:00
|
Radikale Venstre gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-077
|
28-05-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-009
|
28-05-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-092
|
28-05-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-078
|
28-05-2024
|
11:00 - 13:00
|
Gruppemøde - der serveres frokost
|
Gruppemøde
|
2-083
|
28-05-2024
|
11:30 - 13:00
|
Gruppemøde DD
|
Gruppemøde
|
2-015
|
28-05-2024
|
11:30 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-090
|
28-05-2024
|
12:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-017
|
28-05-2024
|
13:00
|
Møde i salen
|
Møde i salen
|
|
28-05-2024
|
13:30 - 14:30
|
Rundvisning - Trine Bramsen
|
Andet møde
|
S-090
|
28-05-2024
|
|
Spærret (Reserveret af ADM)
|
Andet møde
|
PS-77 Proviantsalen
|
29-05-2024
|
08:00 - 09:00
|
Gruppemøde DD
|
Gruppemøde
|
2-015
|
29-05-2024
|
08:00 - 09:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-077
|
29-05-2024
|
08:20 - 08:50
|
Andagt for folketingsmedlemmer og ansatte
|
Andet møde
|
Samtaleværelset
|
29-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-083
|
29-05-2024
|
09:00
|
Møde i salen
|
Møde i salen
|
|
29-05-2024
|
10:00 - 10:45
|
Per Larsen - Besøg af Muldbjergskolen, Hjørring
|
Andet møde
|
Landstingssalen
|
29-05-2024
|
11:00 - 16:00
|
Anne Paulin -
|
Konference
|
Fællessalen
|
29-05-2024
|
12:00 - 13:00
|
Gruppemøde
|
Gruppemøde
|
2-017
|