Dato
|
Kl.
|
Titel
|
Begivenhedstype
|
Gruppe
|
Sted
|
16-05-2024
|
16:30 - 17:30
|
Nytårsmøde
|
Andet møde
|
|
S-090
|
06-05-2024
|
10:30 - 13:00
|
Praktikant undervisning v/SES og UDV
|
Andet møde
|
|
2-080
|
13-05-2024
|
10:30 - 13:00
|
Praktikant undervisning v/SES og UDV
|
Andet møde
|
|
2-080
|
15-05-2024
|
11:00 - 11:45
|
Diakonhøjskolen
|
Andet møde
|
|
S-090
|
16-05-2024
|
11:30 - 12:30
|
Maria Durhuus - HK Senior
|
Andet møde
|
|
S-090
|
16-05-2024
|
12:00 - 13:00
|
Birgit Schremmer Larsen - 31 personer - HK Service Hovedstaden
|
Andet møde
|
|
S-117
|
15-05-2024
|
11:00 - 14:00
|
Fondet for dansk islandsk samarbejde- Karin Gaardsted
|
Andet møde
|
|
1-008 Færøværelset
|
27-05-2024
|
10:30 - 13:00
|
Praktikant undervisning v/SES og UDV
|
Andet møde
|
|
2-080
|
16-05-2024
|
15:30 - 17:30
|
5 gæster til Frederik Vad
|
Andet møde
|
|
Mit kontor
|
21-05-2024
|
15:00 - 15:45
|
Sørby Seniorklub
|
Andet møde
|
|
S-090
|
15-05-2024
|
13:30 - 14:30
|
FOA Rundvisning
|
Andet møde
|
|
3-093
|
16-05-2024
|
17:00 - 19:00
|
Birgitte Vind - Netværksmøde
|
Andet møde
|
|
1-009 Grønlandsværelset
|
07-05-2024
|
10:00 - 11:00
|
TV2 Nord
|
Andet møde
|
|
1-008 Færøværelset
|
08-05-2024
|
10:30 - 11:30
|
Louise besøg af Munkholmskolen 8. kl.
|
Andet møde
|
|
2-078
|
14-05-2024
|
10:00 - 10:30
|
Samtale med Vejen Friskole
|
Andet møde
|
|
S-090
|
04-05-2024
|
15:00 - 18:00
|
Rundvisning - Benny Engelbrecht
|
Andet møde
|
|
S-090
|
29-05-2024
|
10:00 - 10:45
|
Per Larsen - Besøg af Muldbjergskolen, Hjørring
|
Andet møde
|
|
Landstingssalen
|
08-05-2024
|
08:20 - 08:50
|
Andagt for folketingsmedlemmer og ansatte
|
Andet møde
|
|
Samtaleværelset
|
22-05-2024
|
10:00 - 12:30
|
Helsingør kommune (daginstitutionsledere)
|
Andet møde
|
|
S-090
|
22-05-2024
|
10:00 - 10:30
|
Lars Chr. Lilleholt - Brenderup realskole - 35
|
Andet møde
|
|
2-090
|
15-05-2024
|
08:20 - 08:50
|
Andagt for folketingsmedlemmer og ansatte
|
Andet møde
|
|
Samtaleværelset
|
22-05-2024
|
17:00 - 19:00
|
Kick-off for Mathias Niebuhr
|
Andet møde
|
|
S-090
|
22-05-2024
|
14:30 - 15:30
|
Steffen Larsen - Herningsholm Erhvervsgymnasium 1.g
|
Andet møde
|
|
2-078
|
30-05-2024
|
11:30 - 13:00
|
Rundvisning og frokost i maj måned -
|
Andet møde
|
|
2-078
|
22-05-2024
|
08:20 - 08:50
|
Andagt for folketingsmedlemmer og ansatte
|
Andet møde
|
|
Samtaleværelset
|
23-05-2024
|
09:30 - 12:00
|
Bestyrelsesmøde - fondet for dansk - svensk samarbejde
|
Andet møde
|
|
1-008 Færøværelset
|
13-05-2024
|
10:45 - 11:30
|
Maria Durhuus - Kulturhuset BuQetten
|
Andet møde
|
|
S-090
|
22-05-2024
|
09:00 - 14:30
|
Christoffer Aagaard Melson - Psykiatri og Kræft
|
Konference
|
|
Fællessalen
|
28-05-2024
|
|
Spærret (Reserveret af ADM)
|
Andet møde
|
|
PS-77 Proviantsalen
|
08-05-2024
|
09:00 - 11:00
|
Jan E. Jørgensen - Lancering af Demokratianalysen 2024
|
Konference
|
|
Fællessalen
|
17-05-2024
|
10:00 - 15:00
|
Matilde Powers - Hvad får jeg for det?
|
Konference
|
|
Fællessalen
|
29-05-2024
|
08:20 - 08:50
|
Andagt for folketingsmedlemmer og ansatte
|
Andet møde
|
|
Samtaleværelset
|
03-06-2024
|
09:00 - 12:00
|
Søren Gade - Hverdagsdemokratier i fokus
|
Konference
|
|
Fællessalen
|
04-05-2024
|
07:00 - 19:15
|
Enhedslisten - Årsmøde
|
Andet møde
|
|
PS-77 Proviantsalen
|
05-05-2024
|
09:00 - 17:00
|
Enhedslisten - Årsmøde
|
Andet møde
|
|
PS-77 Proviantsalen
|
23-05-2024
|
09:00 - 14:30
|
Mette Reissmann - Hvordan kan vi understøtte vækst og udvikling i mindre virksomheder?
|
Konference
|
|
Fællessalen
|
30-05-2024
|
12:00 - 15:00
|
Astrid Krag - Velfærdens Talent 100
|
Konference
|
|
Fællessalen
|
31-05-2024
|
09:00 - 16:00
|
Karin Liltorp - Fremtidens Funding af Sociale Indsatser
|
Konference
|
|
Fællessalen
|
24-05-2024
|
10:00 - 16:00
|
Lea Wermelin - Det Frivillige Sektorsamarbejde for Tekstiler Summit 2024
|
Konference
|
|
Fællessalen
|
28-05-2024
|
13:30 - 14:30
|
Rundvisning - Trine Bramsen
|
Andet møde
|
|
S-090
|
16-05-2024
|
19:00 - 20:00
|
Helsingør Erhverv
|
Andet møde
|
|
S-090
|
22-05-2024
|
18:30 - 19:15
|
Maria Durhuus - Møde med Lær for Livet
|
Andet møde
|
|
3-093
|
07-05-2024
|
14:00 - 15:00
|
HF & VUC Klar i Slagelse
|
Andet møde
|
|
S-090
|
17-05-2024
|
11:30 - 12:00
|
Udenrigsministeren - Møde
|
Andet møde
|
|
M1-02
|
27-05-2024
|
13:30 - 14:30
|
Samtale med Sundhed og Omsorgscenter Henriksdal
|
Andet møde
|
|
S-090
|
13-05-2024
|
12:30 - 14:00
|
Rundvisning Vordingborg Gymnasium
|
Andet møde
|
|
2-016
|
16-05-2024
|
10:00 - 12:00
|
SES - ZBC besøg
|
Andet møde
|
|
PRO. A Frugtkammeret
|
17-05-2024
|
08:30 - 13:30
|
Sigurd Agersnap - ”Hvordan skaber vi lighed i Europa?”
|
Konference
|
|
PS-77 Proviantsalen
|
23-05-2024
|
11:00 - 12:00
|
Thomas Monberg - Møde med Horsens Gymnasium
|
Andet møde
|
|
S-090
|
31-05-2024
|
11:00 - 14:00
|
Maria Durhuus - Reception for SOSU studerende - ældrereformen
|
Andet møde
|
|
S-090
|
06-05-2024
|
09:00 - 10:00
|
Japansk delegation
|
Konference
|
|
2-016
|
08-05-2024
|
13:00 - 14:00
|
WWF-kaffemøde
|
Andet møde
|
|
M-113
|
07-05-2024
|
12:30 - 16:30
|
Linea Søgaard-Lidell - Debatmøde om EU og den grønne omstilling
|
Konference
|
|
Fællessalen
|
13-05-2024
|
12:00 - 14:30
|
Stinus Lindgreen - Sæt forskningen fri
|
Konference
|
|
Fællessalen
|
24-05-2024
|
15:00 - 15:45
|
Thomas Jensen - Pigeklub fra Viborg
|
Andet møde
|
|
S-090
|
29-05-2024
|
11:00 - 16:00
|
Anne Paulin -
|
Konference
|
|
Fællessalen
|
01-06-2024
|
11:00 - 12:00
|
Omvisning
|
Andet møde
|
|
S-090
|
07-05-2024
|
15:00 - 15:45
|
Karin Gaardsted - Vejrumbro Fri
|
Andet møde
|
|
S-090
|
08-05-2024
|
14:30 - 15:30
|
Samtale med Lukas Skolen - Vejle
|
Andet møde
|
|
S-090
|
07-05-2024
|
12:00 - 14:00
|
Projektmøde
|
Andet møde
|
|
1-008 Færøværelset
|
07-05-2024
|
08:30 - 09:30
|
Formanden - Opsamling på gå-hjem møder
|
Andet møde
|
|
PS-77 Proviantsalen
|
14-05-2024
|
09:00 - 15:30
|
OSCE PA NB8-møde
|
Andet møde
|
|
1-117 Grundlovsværelset
|
14-05-2024
|
16:00 - 22:00
|
FØL arrangement
|
Andet møde
|
|
S-090
|
14-05-2024
|
13:30 - 14:15
|
Udenrigsudvalget - Armeniens premierminister
|
Andet møde
|
|
2-133
|
30-05-2024
|
10:00 - 12:00
|
Rundvisning - Trine Bramsen
|
Andet møde
|
|
S-090
|
22-05-2024
|
15:45 - 18:15
|
Generalforsamling 2030 beyond kl. 16.00-18.00
|
Andet møde
|
|
1-009 Grønlandsværelset
|
27-05-2024
|
12:00 - 13:00
|
Europaudvalget - Møde med NOAH og Biodynamisk Landbrug
|
Andet møde
|
|
1-008 Færøværelset
|
04-05-2024
|
12:00 - 13:00
|
Familie
|
Andet møde
|
|
S-090
|
21-05-2024
|
12:30 - 14:00
|
Arne Nielsen - Besøg fra ZBC
|
Andet møde
|
|
PRO. A Frugtkammeret
|
30-05-2024
|
11:00 - 12:00
|
Internt møde
|
Andet møde
|
|
2-017
|
14-05-2024
|
17:00 - 19:00
|
Mourits Horst Løvholt - Hovedbestyrelsesmøde i Liberal Alliance
|
Andet møde
|
|
1-117 Grundlovsværelset
|
15-05-2024
|
19:00 - 19:45
|
Rud Pedersen, juniorkonsulenter
|
Andet møde
|
|
S-090
|
16-05-2024
|
14:45 - 16:00
|
Udenrigsudvalget
|
Andet møde
|
|
1-133
|
07-05-2024
|
09:00 - 09:30
|
Samtale med Sosu Esbjerg
|
Andet møde
|
|
S-090
|
08-05-2024
|
13:00 - 14:00
|
Line Svenningsen - Møde
|
Andet møde
|
|
PS-10 Røgeriet
|
13-05-2024
|
14:00 - 15:00
|
Møde med SV om boligpolitik
|
Andet møde
|
|
M-113
|
16-05-2024
|
10:00 - 12:45
|
Udenrigsministeriet - Møde
|
Andet møde
|
|
1-117 Grundlovsværelset
|
16-05-2024
|
15:30 - 19:30
|
Jens Andersen - Møde
|
Andet møde
|
|
2-080
|
16-05-2024
|
09:00 - 11:30
|
Møde om Kattegatseminar
|
Andet møde
|
|
1-008 Færøværelset
|
21-05-2024
|
14:30 - 18:30
|
Møde med Ældresagen - Louise Mehnke
|
Andet møde
|
|
1-008 Færøværelset
|
21-05-2024
|
13:00 - 14:00
|
Indenrigs- og Sundhedsministeren - Internt møde
|
Andet møde
|
|
M1-02
|
22-05-2024
|
11:15 - 12:15
|
Møde - Trine Bramsen
|
Andet møde
|
|
3-093
|
24-05-2024
|
14:30 - 15:00
|
Samtale med Værestedet Paraplyen
|
Andet møde
|
|
S-090
|
30-05-2024
|
12:00 - 13:00
|
Uddannelses- og forskningsministeren
|
Andet møde
|
|
1-008 Færøværelset
|
04-05-2024
|
11:00 - 16:00
|
Liberal Alliance - Foreningsdag
|
Andet møde
|
|
Fællessalen
|
16-05-2024
|
14:30 - 17:00
|
Afskedsreception for Margrete Auken
|
Konference
|
|
2-092
|
08-05-2024
|
11:15 - 12:00
|
Linea Søgaard-Lidell - Bornholm Energi og Forsyning
|
Andet møde
|
|
2-090
|
10-05-2024
|
14:30 - 16:00
|
Møde med HK, 3F mfl.
|
Konference
|
|
1-009 Grønlandsværelset
|
04-05-2024
|
15:00 - 17:30
|
EP-arrangement (Mads Strange er vært)
|
Andet møde
|
|
F1-04
|
13-05-2024
|
10:00 - 11:30
|
Lars Arne Christensen
|
Andet møde
|
|
2-083
|
13-05-2024
|
09:00 - 14:00
|
Hans Chr. Schmidt - KP - Rundvisning og debat
|
Andet møde
|
|
2-090
|
16-05-2024
|
13:00 - 14:30
|
Morten Dahlin - Møde
|
Andet møde
|
|
2-090
|
07-05-2024
|
13:00 - 14:30
|
Minister Morten Dahlin - SVM ordføremøde
|
Andet møde
|
|
F1-04
|
14-05-2024
|
13:00 - 14:30
|
Minister Morten Dahlin - SVM ordføremøde
|
Andet møde
|
|
1-008 Færøværelset
|
21-05-2024
|
13:00 - 14:30
|
Minister Morten Dahlin - SVM ordføremøde
|
Andet møde
|
|
F1-04
|
18-05-2024
|
15:00 - 19:00
|
LA-møde / Mads Strange
|
Andet møde
|
|
F1-04
|
21-05-2024
|
11:00 - 11:30
|
Minister Jacob Jensen - Politisk møde
|
Andet møde
|
|
1-008 Færøværelset
|
13-05-2024
|
11:45 - 12:15
|
Samtale Grennessminde
|
Andet møde
|
|
S-090
|
10-05-2024
|
12:00 - 14:00
|
Omvisning v. Mads Fuglede
|
Andet møde
|
|
2-015
|
07-05-2024
|
13:30 - 14:30
|
Klima-, Energi- og Forsyningsudvalget - Møde med hollandske parlamentarikere
|
Andet møde
|
|
Mit kontor
|