L 133 Forslag til forældreansvarslov.
Af: Familie- og forbrugerminister Carina Christensen (KF)
Udvalg: Retsudvalget
Samling: 2006-07
Status: Stadfæstet

Tidsplan

Fremsat 31-01-2007
1. behandlet / henvist til udvalg 20-02-2007
Deputation 19-04-2007
Betænkning afgivet 26-04-2007
2. behandlet/direkte til 3. behandling 08-05-2007
3. behandlet, vedtaget 10-05-2007