Indtrådt i valgperioden

Her finder du folketingsmedlemmer, som er indtrådt i Folketinget efter valget den 18. juni 2015.

Indtrådt som medlem den
11. december 2017
Nedlagt sit mandat den
11. december 2017
Indtrådt som medlem den
8. august 2016
Nedlagt sit mandat den
8. august 2016
Indtrådt som medlem den
4. april 2016
Nedlagt sit mandat den
4. april 2016
Indtrådt som medlem den
3. marts 2016
Nedlagt sit mandat den
3. marts 2016
Indtrådt som medlem den
12. januar 2016
Nedlagt sit mandat den
12. januar 2016